Evde Yaptığım Küçük Traktör Römoğu

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Arkadaşlar geçen zamanda yaptığım ve halen severek kullandığım çok pratik küçük traktör römoğunu foto-video olarak beğenilerinize sunuyorum.

Malzemelerini kargo ile getirttim ve tamamen evde tasarlayıp yaptım. Büyük römorkların iş göremeyeceği alanlarda ve hafif işlerde kullanıyorum. Daha öncede bir kaç tane yapıp satmıştım. Selamlar...

EV YAPIMI RÖMORK

• Beğen
Tepkiler: tyt_485
Ynt: Evde Yaptığım Küçük Traktör Römoğu

Çok teşekkür ediyorum bütün arkadaşlarıma....

Sorulara gelince;
- 750 lira gibi bir maliyeti olmuştu
- Otomobillere uygun değil, çünkü ebatlar aynı olsa da bu çok daha ağır.
- Öncekilerini 500 lira civarlarında satmıştım. (Tabi o yıllar)
- Maliyet kullanılan malzemenin kalınlığı ile alakalı.

Merhaba,

Güzel olmuş. Hayırlı olsun.

Ben de çok hafifini ATV ye göre yapmayı planlıyorum. Uzun zamandır araştırıyorum konfigürasyona karar wermek üzereyim...

Malum ATV olunca çekeceği römork çok hafif olmalı, modelim tandem 2 akslı olacak...

Malzeme tedarik aşamasında sanırım, sizin de tecrübelerinizden yararlanmak için irtibat kuracağım...

Selamlar, Saygılar...

Bizde de var böyle bir romork.Yeri geliyor biçere bir varil mazot bile götürüyor,özellikle tarlada ufak tefek işler olunca da iyi oluyor.Güzel olmuş elinize sağlık

Hermiyas link=topic=61032.msg673740#msg673740 date=1356640527' Alıntı:
Merhaba,

Güzel olmuş. Hayırlı olsun.

Ben de çok hafifini ATV ye göre yapmayı planlıyorum. Uzun zamandır araştırıyorum konfigürasyona karar wermek üzereyim...

Malum ATV olunca çekeceği römork çok hafif olmalı, modelim tandem 2 akslı olacak...

Malzeme tedarik aşamasında sanırım, sizin de tecrübelerinizden yararlanmak için irtibat kuracağım...

Selamlar, Saygılar...

Efendim saygı bizlerden. Size bir tavsiyem acizane, şuna dikkat edin. Bu küçük römork traktör römoğu olduğundan yükün öne binmesi için makaaslar ve tekerler arka tarafta. Siz atv ve otomobil için tasarlarsanız tekerler ortada olacak.

Aşağıdaki çizim traktör ve arazi taşıtlarına uygun.
roumlmork8_zps5d8be634.jpg

Bu çimde ise tekerler ortada. Tabi sizin yapacağınız daha kısa olmalı.
taksiroumlmork2_zps54f69696.jpg

Fatih_RSLN link=topic=61032.msg673928#msg673928 date=1356649643' Alıntı:
Emeginize saglik.. Fotograflarla anlatim cok basarili olmus.. Konuyu sabitledim. Pek cok uyeye ilham kaynagi olabilir :)

Efen çok memnun oldum, Allah razı olsun. Bende insanlara yardımcı olmaya çalışırım.

Çağrı link=topic=61032.msg673936#msg673936 date=1356649915' Alıntı:
Bizde de var böyle bir romork.Yeri geliyor biçere bir varil mazot bile götürüyor,özellikle tarlada ufak tefek işler olunca da iyi oluyor.Güzel olmuş elinize sağlık

Teşekkür ederim kardeşim. :)