Newholland Kullanıcılarının Muhabbet Köşesi

Ynt: Newholland Kullanıcılarının Muhabbet Köşesi

70-56s Ve Süper Major ' dan Sonra 70-66s Ve TL100A İle Devam...

Bir Şikayetim Var 66s Şanzımanın 3. Vitesi 2 ' ye Yakın 4 ' e Uzak... 1998 Model Tekçeker 70-66s

TL100A ' nın Debriyaj Switch ' lerinden Tutunda Flaşör Devresine, Switch ' ine, Hİ-LO Şanzımanına, Klima Devresine...vs Varıncaya Kadar İncelemek Amaçlı Olarak Elektronik Aksamı İle Oynamadığım Yer Kalmadı Şimdiye Kadar Hiçbirşey de Olmadı :D
Sadece Geçenlerde Birkaç Gün Garajda Yattı, Çalışıyordu Ama Yürümüyordu, Sonra Bunu Da Hallettim...

Öneri Olaraktan TL-A Serisini Biraz(100-200 Kg) Hafif Yapabilirlermiş Ve Kabin Süspansiyonu Koyabilirlermiş Diyorum...

Ama Fabrikanın Neden Kabin Süspansiyonu Koymadıgını Da Araştırdım Ve Şöyle Bir Kanıya Vardım...
Kabin Süspansiyonu Oldugunda Kabinin Esneme Payı Artacağı İçin Viteslerde Ve Frenlerde Çalışmama Durumları Ortaya Çıkacaktı...
Bu Yüzden Kabin Süspansiyonu Çoğunlukla Otomatik Şanzımanlı Traktörlere Konuluyor...

ramiz balcıoğlu link=topic=62261.msg696193#msg696193 date=1359822801' Alıntı:
bende td 65 var.2011 model tek çeker.plus yazıyor.bunu 69 hp dediler.broşüründe de 69 yazıyor.2010 modelden aşşağılarda plus yazmıyor.onlar 65hpmiş.bu 4hp fark doğrumu acaba. doğruysa bu güç farkını nerden vermiştir.yoksa buda firmanın yalanımı.ikisinide kullanıp bilgi verecek arkadaş varmı. bazı arkadaşlar plus demek düğmeli çiftçeker ve difransiyel kilidi demektir diyor ama öyle değil çünkü arkadaşta aynısı vqardı.oda düğmesizdi.
sizin trakötrün kw sı kaç ruhsatta kaç yazıyor? dayımda 2006 model td65d var kw sı 47.7 1.36 ile çarpınca 64.872çıkıyor.

bendeki td65d dt 2010model ondada ruhsatta 50,7 veya 50,8 yazıyor ruhsat yanımda degil şimdi :D
oda 68-69 hp falan oluyor
ama bazı td65d dt lerde 6-65 hp gibi bir rakam çkıyor farklı olabilir plusdan dolayı veya o yıllarda üretilenlerde fark olabilir

Arkadaşlar bizim köyde bir new holland var 2013 model tt55 4wd ruhsatta 55 kw yazıyor motor gücüne.. aynı traktörün 2010 modelinde 2wd 41 kw yazıyodu.. Bu ne demek oluyor acaba bilen var mı.. Teşekkürler..

addriian link=topic=62261.msg704082#msg704082 date=1361194408' Alıntı:
Arkadaşlar bizim köyde bir new holland var 2013 model tt55 4wd ruhsatta 55 kw yazıyor motor gücüne.. aynı traktörün 2010 modelinde 2wd 41 kw yazıyodu.. Bu ne demek oluyor acaba bilen var mı.. Teşekkürler..
arasıra kw yerine yazıyolar benim tt60 tada 60 kw yazıyo

abiler bende 1984 model mf240 vardı geçen hafta sattım 2008 model yandan vites tt50 aldım henüz 870 saatte iyi mi ettim ne dersiniz?
bir de ovada sebze yeri sürcem yani derin sürmem lazım 12 numara 3 lü pulluğu şasiye kadar batırsam normal tavda nasıl çeker acaba ?
bunun esnek yayı otomatik mandalı falan var hiç de bilmem kullanmayı yaw bana bi akıl verin

Hasan elektronik aksaamlı motorda nasıl olur bilmem ama bence hiç karıştırma. Zaten 5 liyi mis gibi çekiyor. Sen buna kalkıpta 6 lıda takmayacaksın :S Zaten daha garantisi var motorunun. Eğer oynama yapılırsada pompa arızalandığında garantiye girmez haberin olsun.

rocky link=topic=62261.msg707963#msg707963 date=1361696954' Alıntı:
Hasan elektronik aksaamlı motorda nasıl olur bilmem ama bence hiç karıştırma. Zaten 5 liyi mis gibi çekiyor. Sen buna kalkıpta 6 lıda takmayacaksın :S Zaten daha garantisi var motorunun. Eğer oynama yapılırsada pompa arızalandığında garantiye girmez haberin olsun.

Evet O Konuda Bilgim Var Fakat Oynamayı Yetkili Servis Yapacak Ve Yaptıkları Motorlarda Göze Batacak Şekilde Çekiş Farkı Olmuş Yakıtı Birazcık Artıcak Tabikide Zaten Ağır İşte Yakıtından Şikayetçi Değilim.... ;) Ama Motor Konusundaki Çekiş Farkını Yaptıran Arkadaşlar Varsa Eğer Yazarlarsa Memnun Olurum Teşekkürler ;)

numangenc link=topic=62261.msg704435#msg704435 date=1361223136' Alıntı:
abiler bende 1984 model mf240 vardı geçen hafta sattım 2008 model yandan vites tt50 aldım henüz 870 saatte iyi mi ettim ne dersiniz?
bir de ovada sebze yeri sürcem yani derin sürmem lazım 12 numara 3 lü pulluğu şasiye kadar batırsam normal tavda nasıl çeker acaba ?
bunun esnek yayı otomatik mandalı falan var hiç de bilmem kullanmayı yaw bana bi akıl verin
tt50 yi alarak iyi yapmışsınız 84 model bir 240 tan kat kat iyidir mandal orta kolu taktığınız yerdedir levye ile sağ tarafa doğru çektirin

Arkadaşlar Hasan95Turhan Nickli Üyemiz Şu Anda Ankara Türktraktör ' de...
Ondan Aldıgım Bilgilere Göre New Holland T4 Serisi Türkiye Pazarına Kesinlikle Sürülmeyecekmiş, Avrupaya Gönderilecekmiş...
Şu Anda Stoklarında T4000 Ve T5000 Serisi Traktörler Bulundugu İçin T5 Serisi De Daha Türkiye ' ye Gelmemiş...
T5 Büyük İhtimal İlerleyen Zamanlarda Piyasaya Sürülür, Ama T4 İçin Yukarıdaki Konuşma Geçmiş Bu Yüzden T4 ' ün Pazar Durumu Ne Olur Bilemiyorum...

T4 ' ü Piyasaya Sürmemelerinin Nedeni CASE İH JX Ve JX-C Serilerini Yaygınlaştırmak...