JUNIOR 640

Ynt: JUNIOR 640

bu kasa 54 c nın kasası bizde 54 c junıor var bunun aynısı yalnız agırlıklar onlerde 2 tane 55 beygır yalnız bu motoru turuncuya byayıp 640 yazmıslar gıbıme gelıyor cunku 54 c junıor a cok bnzıor eger orjınalse 64 bg dır bu makıne çekişi felakettır bunu unutma ufak tekerler cok çekiş yaptırıyor bızım ılk tekerler 28 janttı ama ufaktı traktorde acaip çekiş vardı bayılma dıye bısı yoktu yalnız cok patınaj edıyordu fabrıka aynı ebatta lastık uretmeyınce bı boy buyugnu taktık motorda eskısı gıbı deıl ama patınaj ortadan kalktı lastık traktorde cok onemlı aynı lastıfın bı boyunu takmak bıle farkedıyor...

Arkadaşlar bence bu orjinal junior 640. çünkü dikkat ederseniz gövde uzun, sağ tarafına bakarsanız mazot filtresi iki tane yan yana ve mazot pompası elektronik değil. ayrıca gövde rengi de mavi. buna 54c ön lambalarını sonradan takmışlar ama gerisi orjinal gibime geliyor. 54 c junior bu kadar uzun değil ayrıca sağda mazor filtresi tek.

Efe bey Arastır bu ılandan başka dunyada 640 junıor var mi bul Bakalım merak ettım bende şimdi...ama ben bulamadım eger bulursan Paylasırsan sevınırım fakat bulamassan yorumunu esırgeme dıyorum :)

Bu traktör gövde ve motor olarak kesinlikle 640. Ama şöyle bir durum da var. Ön dingil değiştirilip junior dingili takılarak ön taraf alçaltılmış, arka jantlar ve lastikler de değiştirilerek arka taraf da yere yakınlaştırılmış; yarım çamurluklar 54c junior çamurluğu, muhtemeln boyanıp takılmış olabilir. Ama bunların dışında orjinal olduğunu düşünüyorum...

bu bildiğin 640.. cer kovanlarını çevirip alçaltmışlar.. jantlarda küçültülünce olmuş bi junıor :).. bu işlemi cerli olan her fıatta uygulayabilirsiniz.. siz hala 54c junıorla normal 54c arasında mekanik bi fark olduğunu mu sanıyorsunuz.. ...

54_lift_o_matic link=topic=62480.msg706819#msg706819 date=1361551290' Alıntı:
aksazlı sen nasıl okuyorsun ben 54 c specılale junıor aynı deıl mı dedım ??? Sadece o 640 bence 54 c junıorun aynısı onu dıorum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anlamadın heralde.. cer kovanı olan her fıat junıor olabilir diyorum... hepsini 54c J.. benzetmek mümkün. bununda benzediği gibi..

internette görmüştü daha önce kumlucada bi galeride satılıktı bi kaç hafta sonra 240s yi görmeye gittiğimde sordum satıldı dediler demek korkuteliye satılmış :) aksazlıya katılıyorum bende bu yaşıma kadar hiç görmedim 'junior640' kovan falan bi numaralar yapmış olabilirler :)

kesinlikle gövde 54c değil. bunu ayırt etmek çok da zor değil. çünkü dikkatlice incelendiğinde fark rahatlıkla anlaşılır. sadece ön dingil değiştirilerek junior dingili takılmış arka jant ve tekerlekler küçültülmüş. onun dışında 640la aynı..

54_lift_o_matic link=topic=62480.msg706853#msg706853 date=1361553881' Alıntı:
http://www.traktorum.net/ShowAd.aspx?id=34251

şu resme bak bu fotodakı junıor deıl ama demek ıstedıgımı anlarsın egzosun gıdış seklı bıle aynı be kardesım ... 93 model 54 c yı ufalmıslar 640 junıor dıye kandırıyorlar... :)
iyi de zaten 640-540-480-54c(97ye kadar) hepsinin egzoz gidiş şekli aynıdır. ;) sen gövdeyi dikkatli incele bir de mazot filtrelerine bak. böyle yan yana iki tane mazot filtresi olan bi 54c göster bana kabul ederim ;)