En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Arkadaşlar bir ay kadar önceydi, fotoğrafta ki kişi kim olduğunu bilmiyorum ama konuşurken dinledim.Ukrayna,Rusya savaşının buğday fiyatına etkisini anlatıyordu.Rusyanin tahıl koridoruna mesafeli olduğunu ve batıya gönderilen Ukrayna buğdayıni engellemek için savaşı farklı bir boyuta taşıdığını anlattı. Rusyanin özellikle buğday tarlalarını bombaladığı ni söyledi.Bu durumun buğday a nasıl bir etkisi olacağını yada olmayacağını bu sezon göreceğiz...

Resimler ve ekler

• 1000006047.jpg
    1000006047.jpg
    144.7 KB · Görüntüleme: 13
Arkadaşlar bir ay kadar önceydi, fotoğrafta ki kişi kim olduğunu bilmiyorum ama konuşurken dinledim. Ukrayna, Rusya savaşının buğday fiyatına etkisini anlatıyordu. Rusya'nın tahıl koridoruna mesafeli olduğunu ve batıya gönderilen Ukrayna buğdayını engellemek için savaşı farklı bir boyuta taşıdığını anlattı. Rusya'nın özellikle buğday tarlalarını bombaladığını söyledi. Bu durumun buğday a nasıl bir etkisi olacağını yada olmayacağını bu sezon göreceğiz...
Savaş olmasını kınıyoruz.
Tarım arazilerinin bombalanmasını da kınıyoruz.
Savaş bitince buralarda insanlar yaşayacak.
Buğday çok para etsin derdinde insan değiliz.
Sürdürülebilir bir tarım yapabilelim, bize yeter.
Çiftçi, on dekar buğday ekeyim,
On çuval unumu alayım, yeter gözüyle bakar.
Unun çuvalı (50 kg) , 900 TL iken
Buğday 7,5 TL/kg olursa buğday ekin diyemeyiz.

Savaş olmasını kınıyoruz.
Tarım arazilerinin bombalanmasını da kınıyoruz.
Savaş bitince buralarda insanlar yaşayacak.
Buğday çok para etsin derdinde insan değiliz.
Sürdürülebilir bir tarım yapabilelim, bize yeter.
Çiftçi, on dekar buğday ekeyim,
On çuval unumu alayım, yeter gözüyle bakar.
Unun çuvalı (50 kg) , 900 TL iken
Buğday 7,5 TL/kg olursa buğday ekin diyemeyiz.
Hocam galiba "hey millet hadi yine yaşadık, burdan bize ekmek çıkar " şeklinde yanlış anlaşıldım galiba.Yazdigim mesajı tekrar okudum. Mesajım maksadını aşan bir ifade şeklinde anlaşılıyor olabilir.Özür diliyorum.
Savaşın her türlüsüne de,ve onu alet edip savaşan,savaşmayan insanları sömüren, kullanan kirli siyasete de karşıyım. Filistin,Ukrayna yada Afrika farketmez çocuklar öldürülüyorsa,bu cinayettir.Gücü nispetinde karşı durmayan da ayni oranda onun suç ortağıdır.
Yalnız fiziki yasalar vardır. İster sebeb sonuç deriz,ister etki tepki veyahut kelebek etkisi vs.Suya taş atılınca halkalar olmayacak demek yada ummak hayalperestliktir.Dinledigim adam tarım alanlarının bombalanmasi konusunda doğru söylüyorsa bu durumunda buğday yada diğer tarım ürünlerinin fiyatlanmasina etki edeceği öngörülebilir.
Yanlış anlaşılmasın"iyi ki yapıyor "kafasında değilim...