En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Ynt: En Uzun Topic Rekorunu Trakklup İle Kıralım

okkangal link=topic=7169.msg76989#msg76989 date=1221855439' Alıntı:
aha deşifre olduk .... inceldiği yerden kopsun ... nh mf den iyi traktör ..... gelin tartışalım arkadaşlar ... nh nın tekeri var , direksiyonu var , düdüğü var , hidroliiii var , kabini var , debriyajıda var varsa mf nin gelsin anlatsınlar hodri meydan ..... :)

maksat muhabbet olsun ;)
-NH nin yerli versiyonunda Lift-o Matik var MF de bölebi terim olmadığı için MFci arkadaşlar pek bilmez
-İleri-Geri levyesine hiç değinmiyorum bile çünkü gerenk yok peki 12 vitestede senkromec olayını bilen var mı ? ben örnek olarak 66 serisini önere bilirim
-76 hplik traktörde 3300 kg hidrolik kaldırma kapasitesi veya 55 hplik traktörde 2200 kg kaldırma kapasitesinden haberi olan var mı ? (MFcilere gelsin)
-MF ' nin 3 silindir 74 hplik traktörü ile NH ' nin 4 silindir 76 hplik traktörü arasında herkte yakıt farkını ne kadar olduğunu bilen varmı ? -ben söleyim 0
-MF kademesiz şanzımanlı motorunu seri üretime ne zaman geçircek NH yıllardır kullanıyor
şimdilik bu kadar yeter ok-*-s

POYRAZLI SALİH link=topic=7169.msg76998#msg76998 date=1221856292' Alıntı:
maksat muhabbet olsun ;)
-NH nin yerli versiyonunda Lift-o Matik var MF de bölebi terim olmadığı için MFci arkadaşlar pek bilmez
-İleri-Geri levyesine hiç değinmiyorum bile çünkü gerenk yok peki 12 vitestede senkromec olayını bilen var mı ? ben örnek olarak 66 serisini önere bilirim
-76 hplik traktörde 3300 kg hidrolik kaldırma kapasitesi veya 55 hplik traktörde 2200 kg kaldırma kapasitesinden haberi olan var mı ? (MFcilere gelsin)
-MF ' nin 3 silindir 74 hplik traktörü ile NH ' nin 4 silindir 76 hplik traktörü arasında herkte yakıt farkını ne kadar olduğunu bilen varmı ? -ben söleyim 0
-MF kademesiz şanzımanlı motorunu seri üretime ne zaman geçircek NH yıllardır kullanıyor
şimdilik bu kadar yeter ok-*-s

bende ekleyeyim dedim ... mesela mf nin mavi motoru varmı yok ( anıl fotoyu koyar şimdi mavi mf diye faka basarız) mf nin farları varmı yok .. güneş battı mf bitti demektir.... ama nh da kademesiz 12 ileri 11 geri 6 da yana far var ....

Bırak abi 12 vitesmiş ben 4-5 tane kullanıyorum yetiyo fazlası zarar :D.Bir kere mf ' de üstün patinaj yeteneği var.Köyde artistik yapmak isteyen gençler,mfyi içine alabilecek kadar çukur açabilir köyün meydanında veya kahve önünde :D.Mf atraksiyon demektir,çekmez kalırsın :D.Bunlar nhde var mı:D

ÇağRı link=topic=7169.msg77009#msg77009 date=1221857263' Alıntı:
Bırak abi 12 vitesmiş ben 4-5 tane kullanıyorum yetiyo fazlası zarar :D.Bir kere mf ' de üstün patinaj yeteneği var.Köyde artistik yapmak isteyen gençler,mfyi içine alabilecek kadar çukur açabilir köyün meydanında veya kahve önünde :D.Mf atraksiyon demektir,çekmez kalırsın :D.Bunlar nhde var mı:D

Sen gene baya vites kullanıyomuşsun..Ben ekipmanla serinin birini, ekipmansız 3 ve 4 ü kullanıyorum sadece..Diğer dişlileri hurdacıya satıp yerine gübre alacam zaten :)

ozan_06 link=topic=7169.msg77013#msg77013 date=1221857465' Alıntı:
Sen gene baya vites kullanıyomuşsun..Ben ekipmanla serinin birini, ekipmansız 3 ve 4 ü kullanıyorum sadece..Diğer dişlileri hurdacıya satıp yerine gübre alacam zaten :)
Bizim icat zor yürüdüğünden dolayı :D.Zaten abartı benimkisi.Ben de senin gibi düşünüyorum.Mesela ön panjuru falan söksem mi diye düşünüyorum abi,yan kaportaları falan satıp gübre alırız. :D

• Beğen
Tepkiler: koylu27

okkangal link=topic=7169.msg76995#msg76995 date=1221855894' Alıntı:
bırak arka tekeri varmış hikaye!!!!!! varsa hani nerde bizim köyde birinin vardı arka tekeri yoktu .... nh sı olan birinden istedide oda vermedi ... mf nh nın arka tekerini çekemz dedi sonra iddaya girdiler nh cı kazandı adamda mf nin üzrine gaz yağı döktü yaktı ... 265 likti mf ... sonra gitti 8040 aldı ... şimdi diyor walla yeni anladım herşeyi arka teker gibi yokmuş diyor....
8040 biçerdöver aldı yani...Onun arka tekeri ne kadarcık şeyki zaten :)

ÇağRı link=topic=7169.msg77009#msg77009 date=1221857263' Alıntı:

o zaman yükleyin buzda dansa katılın arkadaş .. burada çiftçilik yapıyoruz.... hatta bizim yan köyde 'newhollad tmtstdtn500060007000' var tek çeker . özel üretim . akşam vakti gidip inekleri meradan toplayıp eve getirip sağıyormuş ... hatta kuyruk miliynen çalışan çamaşır makineside opsiyonelmiş ... şimdi sen bunun la nasıl kıyaslarsın mf yi :)

okkangal link=topic=7169.msg77016#msg77016 date=1221857625' Alıntı:
o zaman yükleyin buzda dansa katılın arkadaş .. burada çiftçilik yapıyoruz.... hatta bizim yan köyde 'newhollad tmtstdtn500060007000' var tek çeker . özel üretim . akşam vakti gidip inekleri meradan toplayıp eve getirip sağıyormuş ... hatta kuyruk miliynen çalışan çamaşır makineside opsiyonelmiş ... şimdi sen bunun la nasıl kıyaslarsın mf yi :)

Kuyruk mili hassas bir nokta...Tartışmaya açık bir konu diye düşünüyorum...Under PTO!

mesela nh yakında çıkarmayı planladığı ama çıkarmaya üşendiği bir modelinde deepfreez koyacakmış .. kes kurbanı at içine sezon boyu tarla başında mangal ... egzost ile çay demleyen bir sistemde ar-ge aşamasında imiş ...

okkangal link=topic=7169.msg77025#msg77025 date=1221857996' Alıntı:
mesela nh yakında çıkarmayı planladığı ama çıkarmaya üşendiği bir modelinde deepfreez koyacakmış .. kes kurbanı at içine sezon boyu tarla başında mangal ... egzost ile çay demleyen bir sistemde ar-ge aşamasında imiş ...
Arkadaşım AR-GE çalışmaları yapılırken konu uzman ekiplerce değerlendirilir, sonra tübitak a başvurulur, ödenek için...Kurban işinin AR-GE çalışmalarında yer alması için danaya girebilecek kişi sayısının resmi gazetede yayınlanmasının beklenmesi uygun olur bence...

ozan_06 link=topic=7169.msg77028#msg77028 date=1221858202' Alıntı:
Arkadaşım AR-GE çalışmaları yapılırken konu uzman ekiplerce değerlendirilir, sonra tübitak a başvurulur, ödenek için...Kurban işinin AR-GE çalışmalarında yer alması için danaya girebilecek kişi sayısının resmi gazetede yayınlanmasının beklenmesi uygun olur bence...
O zaman 2 kişi daha lazım.Mustafa caymış galiba her an sayı 3 ' e çıkabilir.Okay abi de beni istemiyo mfci olduğumdan dolayı.Dana sakata gelecek galiba... :D

ÇağRı link=topic=7169.msg77027#msg77027 date=1221858131' Alıntı:
Mf artık sürücü koltuğu yerine çek yat koyacakmış traktörlere...

iyi olur ağırlık yapar patinaj çekmez... çekyatın içine biraz kum oldursunlar :)

ÇağRı link=topic=7169.msg77026#msg77026 date=1221858099' Alıntı:
MF 285 1987 The Best Selling Tractor
MF 3,085 2008 The Worse Selling Tractor

Kimde var bu rekorlar :D

NEW HOLLAND tdtntmtla 500070008000 tüm zamanların NOT SELLING bronz madalyasını aldı ... sonra tarlada düşürdü .. işbora buldu diye biliyorum bende...

ÇağRı link=topic=7169.msg77029#msg77029 date=1221858273' Alıntı:
O zaman 2 kişi daha lazım.Mustafa caymış galiba her an sayı 3 ' e çıkabilir.Okay abi de beni istemiyo mfci olduğumdan dolayı.Dana sakata gelecek galiba... :D

motor başka kurban başka çağrı ... ne deme seni özellikle istiyom sana valtra sürdürecem .. yan köye giderken oradada nh sürersin .. bizim yan köy komple nh cı .. AŞŞA NEW HOLLAND dersen kangalda herkes bilir...

Mfde artık marka kısmına müşteri isteğine göre yazılar yazılacakmış.

Örnek: MF ' Cİ Okay 285 :D
Tarlanın Ustası Gözlerinin Hastasıyım
Al Mf bak keyfine,tak alpler değme elini hidroliğe :D