En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

GÖKTEN ŞELALE İNECEK!

Manşet belki çok iddaalı olabilir. Fakat görünen köy kılavuz istemez. Özellikle bu şehirlerde yaşayanlar; İstanbul,Tekirdağ,Kocaeli,Yalova,Balıkesir ve Bursa'nın Marmara denizi kıyalarında deyim yerindeyse çok kuvvetli yağışla yer gök birleşecek. Metrekareye 40 ila 80 Kg/m2 yağış düşmesi beklendiginden ani sel ve su baskınlarına neden olabilir. Havadaki %100 tamamen doymuş nem miktarı var, üstelik rüzgarda çok zayıf oldugundan fırtına hücreleri saatlerce aynı yeri vuracak. Siz siz olun Perşembe/Cuma günlerine tedbirinizi almayı ihmal etmeyin.

2.Ekim, 19 dekar slajlık mısır için tek sıra aldık [emoji3]

-2015 model (2016'da almış önceki sahibi)
-max.300 dekar yer biçmiş
-genel olarak temiz , yıpranmamış
-fiyat : 5.000 [emoji846]

Tümosanın hidrolik filitresi tamamen tıkalı ve yağı ölü. 640 kendi işimizi görür desemde; amcam , babam çok verimsiz olur dedi. 2-3günden Tümosana ilcemizdeki en kral tamirciye hidrolik bakımını yaptıracağız. Şuan hiç kaldırmıyor [emoji35]Hidrolik yağına dikkat etmek gerekiyor.Bakımsızsa tarlada hidrolik yönünden sahibini ağlatır, ama çok baba çekişi var meretin [emoji4]

Geçen sene bu vakitlerde , yine bu makinayı sahibinden ödünç aldık. Tümosanın kuyruk milime değen 3.slaj makinesi oluyor. [emoji3] Fimaks, Çelmak, Çelikel. 20180912_141339.jpg20180912_133930.jpg

Bu tek sıralı makineler dane patlatıyor mu acaba?
Bıçaklar taşlanınca tüm daneler olmasa da bazılarını patlatıyor abi.
Hayırlı olsun Akif, 640 çelmak makineyle biçiyor zorlanıyor ama biçiyor [emoji1303] en azından denemekte fayda var hem çelikeli de görmüş oluruz [emoji4][emoji4]
Teşekkürler Taha abi [emoji4]. Bundan bir önceki makinamız tek sıra Çelmak'tı. Resimdeki makinayıda geçen sene emanete aldık , kullandık. İş verimi , güç isteği Çelikelle nerdeyse aynı. Aynı makine diyebiliriz .

İşimizi gördükten sonra bu makinayı verdik. Herif bu sene makinayi hic çalıştırmamış. Geçen sezon bıraktığımız gibi duruyormuş[emoji3]. Kendi mısırlarını çift sıraya bitirmiş.

Neyse , dün eve getirdikten sonra nolur nolmaz , bi deneyim dedim. Rölantide kuyruk milini çok yavaş yavas koyururken bile istop edecekti 640[emoji35]. Yinede devrini aldığında biçer bence. Sonuçta kendi işimiz.

Sonra amcam dedi , Bu bunu çevirmez. Sizinkinin hidrolik bakımını yaptıralım diye [emoji3]. Tümosan rölantide bıraktığın gibi 1 saniyede toplardı garibim.

50hp deutza takıyorlar biçiyor. Makinanın önceki sahibinde 70-56 var , (640ın kuyruk mili 70den daha güçlü) biçiyor. 70le 1 sezon çalıştı adam. Bunları dedim ama zaten 74ün hidrolik illa yapılacak. Boşuna 640la biçip uğraşmayalım diyor. [emoji848]

Selamlar millet.
Sezon sonu geliyor.
Bu kış forumda vakit geçirecez.
Keşşşkeeeee ercan uzak dursa :(

Kaç gündür bende bakamıyordum bugün bi Bakim dedim senin yazıları görünce tekrar buzzz gibi soğudum ☹️

Hacı abi sen Erzurumlu musun yoksa [emoji848]
Ben gidiyom TrakKulüp seni çok seviyorum [emoji8]
Sen hariç kendini bilir herhal [emoji1325]*♂️

Kaç gündür bende bakamıyordum bugün bi Bakim dedim senin yazıları görünce tekrar buzzz gibi soğudum [emoji852]️

Tamam la gitmeee.
Sensiz neyleyim kulübü [emoji6]

Kaç gündür bende bakamıyordum bugün bi Bakim dedim senin yazıları görünce tekrar buzzz gibi soğudum ☹️

Aman gitme, keyfimiz yok bu günlerde.
Bodozlama sağa sola çarpıyoruz.
Gözleri mi yumuk sanıyorlar ama açık duruyor. :)