Massey Ferguson 135 teknik özellikleri nelerdir ?

Ynt: Massey Ferguson 135 teknik özellikleri nelerdir ?

Hukukcu_Efe link=topic=63342.msg711913#msg711913 date=1362242993' Alıntı:
kardeş bende de var 2004 ve 97 model iki tane 54c. 2 ton kaldırdığım zamnalr oldu arka hidrolikle. hiç bir sıkıntı da çıkarmıyor kafanı yorma sen ;) 55 bg bir traktöre göre fazlasıyla sağlam..

2 ton kaldırdığın zamnlar olmuş olabilir ama ne kaldırdığına bağlı dimi hidrolik kolları ucundan mı kaldırdın ve ne kladırdığı öğrenebilirmyim acaba ?

Hukukcu_Efe link=topic=63342.msg711913#msg711913 date=1362242993' Alıntı:
kardeş bende de var 2004 ve 97 model iki tane 54c. 2 ton kaldırdığım zamnalr oldu arka hidrolikle. hiç bir sıkıntı da çıkarmıyor kafanı yorma sen ;) 55 bg bir traktöre göre fazlasıyla sağlam..

2 ton kaldıramaz.. uyy-*s 54 c zaten 2500 kg falan neresine 2 ton kaldıracak o Fiatların önü zaten hafif mf ye göre kapasite olsa ne olur önü kalktıktan sonra. En ufak bir şeyde önünü kaldırıyo sen anca 1 ton kaldırırsın onla o bile tereddütlü. 2 ton kaldırınca o traktör arkadaki yükü değil önünü kaldırır

çevremizde fiatları çok görüyoruz yani hiç görmesem tamam diycem en ufak bi ağırlıkta önler kalkıyo römorka bi hidrolik destek yapsa yine kalkıyo çok az yapmasına rahmen 45 c 2 ton kaldırmış o zman 640 21 ayak merdaneli aysanla düz yolda zorla gidiyo zuha-*-s

kardeşim işim gücüm yok da sizinle dalga geçicem burada. görende sizleri durmadan 54c kullanıyor zannedecek. ön taraf 8 tane ağırlık atarsın.( 97ninkileri söktüm 2004e taktım.) o zaman bak nasıl kaldırıyor. yüklü bir römorkun arka lastiklerden biri patlamıştı, arkadan hidrolik kollarını alt tarftan yaslayıp kaldırdık. önler lastikler yere ne değiyor ne değmiyordu. römorkta ortalama 2-2,5 ton yük vardı.(kuru üzüm yüklüydü). siz diceksiniz şimdi 2 tonun hepsi mi arkaya biniyor. römorkun boş ağırlığı da 1100 kg. arka lastiklere binen ağırlık ortalam 2 ton. arkasına 2 tonluk pulluk taktık demedik zaten.

Benim komşuda var 135 69 model olması lazım adam 250 dönüm yer işledi şimdiye kadar onunla bunun 100 dönümden fazlası pancar olmak şartıyla.Aşırı derecede sağlam motor bence.Şimdi 285 aldı ama 135 yine elinden düşmedi.

O kadar fark yok mf ile fiat hidroliği arasında. Önünü kaldırma sebebi önünün HAFİF olması zuha-*-s Fiatçılar belki bilmezdir fergusonların 35 ten tut yeni seriler hariç 100 serisi olsun 200 serisi 300 serisinin bi hidrolik kısmı vardır birde pehlivan çeki dediğimiz. Mesela arkada ekipman var onu kaldırmak için üstten kaldırız santim santim ayarlarız fakat arkada römork olduğunda üstten yaparsak fiatınki gibi pek işe yaramaz indirip kaldırmamız gerekir. Soldaki kol altta sağdaki üstte alıyoruz arkaya araba taktığımızda o zamanda kollar boşta olsun sonuna kadar kalkar fakat 50 kg binsin kollara salar kendini buda bir Mf özelliği diyelim. Soldaki kolu ne kadar kaldırırsan arkadaki kollar o kadar çok güçlenir ve onu normal sabit yerde tutarsan arkandaki römorkla o derecede gidersin. Mesela yokuştan inerken arkada römorkta yük var fiat gibi hani değdimi, değmedimi ay fazlamı oldu yok az mı oldu demek yok. Römork kaktıkça soldakini kaldırırsın taaki ortaya kadar ama o bölümün yarısına kadar getirmek yetiyo. Fiatta anca kaldığın zaman römorka hidrolik yaparsın buda geçici olur indirmen gerekir. Ama mf de istediğin kadar yük alabilirsin arka tekerlere. Ve son olarak şunu da diyeyim. BU ÖZELLİK SADECE MASSEY FERGUSONDA VAR. güçç*-* güçç*-* güçç*-*

MasseyFerguson 265 link=topic=63342.msg711932#msg711932 date=1362244409' Alıntı:
O kadar fark yok mf ile fiat hidroliği arasında. Önünü kaldırma sebebi önünün HAFİF olması zuha-*-s Fiatçılar belki bilmezdir fergusonların 35 ten tut yeni seriler hariç 100 serisi olsun 200 serisi 300 serisinin bi hidrolik kısmı vardır birde pehlivan çeki dediğimiz. Mesela arkada ekipman var onu kaldırmak için üstten kaldırız santim santim ayarlarız fakat arkada römork olduğunda üstten yaparsak fiatınki gibi pek işe yaramaz indirip kaldırmamız gerekir. Soldaki kol altta sağdaki üstte alıyoruz arkaya araba taktığımızda o zamanda kollar boşta olsun sonuna kadar kalkar fakat 50 kg binsin kollara salar kendini buda bir Mf özelliği diyelim. Soldaki kolu ne kadar kaldırırsan arkadaki kollar o kadar çok güçlenir ve onu normal sabit yerde tutarsan arkandaki römorkla o derecede gidersin. Mesela yokuştan inerken arkada römorkta yük var fiat gibi hani değdimi, değmedimi ay fazlamı oldu yok az mı oldu demek yok. Römork kaktıkça soldakini kaldırırsın taaki ortaya kadar ama o bölümün yarısına kadar getirmek yetiyo. Fiatta anca kaldığın zaman römorka hidrolik yaparsın buda geçici olur indirmen gerekir. Ama mf de istediğin kadar yük alabilirsin arka tekerlere. Ve son olarak şunu da diyeyim. BU ÖZELLİK SADECE MASSEY FERGUSONDA VAR. güçç*-* güçç*-* güçç*-*
büyüksün

MasseyFerguson 265 link=topic=63342.msg711932#msg711932 date=1362244409' Alıntı:
50 kg binsin kollar salarmış kendini bumu özellik hahahha ;D zuha-*-s bizim köyde fiat415 var traktör yukardan salmayınca çalışmıyor o yüzden arkada ne varsa yukarda olması lazım (aşağı salarsan yere sürter)adam arkaya bi tekne takıyo içine bişeyler dolduruyo çekiyo rampaya traktör öle bir ay bekliyo hidrolikler koyvermiyo ama köydeki 135-148-165-240-265ler felan traktörü stop et hemen koyverir hidroliği hem biz hani değdimi, değmedimi ay fazlamı oldu demeyiz sen neyin kafasını yaşıyon :D

tt6054c link=topic=63342.msg711938#msg711938 date=1362245453' Alıntı:
50 kg binsin kollar salarmış kendini bumu özellik hahahha ;D zuha-*-s bizim köyde fiat415 var traktör yukardan salmayınca çalışmıyor o yüzden arkada ne varsa yukarda olması lazım (aşağı salarsan yere sürter)adam arkaya bi tekne takıyo içine bişeyler dolduruyo çekiyo rampaya traktör öle bir ay bekliyo hidrolikler koyvermiyo ama köydeki 135-148-165-240-265ler felan traktörü stop et hemen koyverir hidroliği hem biz hani değdimi, değmedimi ay fazlamı oldu demeyiz sen neyin kafasını yaşıyon :D

Asıl sen neyin tribindesin Römorka hidrolik yapmakta mf nin üstüne traktör yoktur bu dünyada. İstediğin yükte ayarlarsın. Köyündeki mf kullananlara sor onlar sana canlı bir şekilde anlatsın neyin ne olduğunu ondan sonra böyle emin konuş. Sol altta sağ üstte olunca römorkun arışına değiyor pelivan demiri ve soldakini ne kadar kaldırırsan o kaçar güçleniyor o kollar 50 kg yazmamın amacı yük ayarı yapabiliyosun römorkun arışına.

masseyi bilmediğin belli bilsen böyle yazmazdın genç o arkadaşımızın yazdıkları doğru eğer hidrolik kolunu düşük ayara getirirsen verdiğin gaza göre hidrolik kolları kendini ayarlıyor

sen hiç mf kullanmadın galiba ağır işlere girmedin galiba hani mf lerde 2 kol var biri sadece hidrolik için özel tabi fiatlarda öyle bi seçenek olmadığı için bilmemen çok normal aynı römorka aynı hidroliği bi mf yapsın bide fiat yapsın bakalım sonuç ne olacak ?

Şunu eklmeyi unutmuşum. PEhlivan yapılı gidiyorsun römorka tarlanın temelinden geçerken o kollar esner öyle bir özelliğide var fiatta var mı bu ? Bi defasında fiat kullandım hidrolik yaparak gidiyorum tarlanın temelinden geçerken arka teker bindi temele araba aşşağıda kaldır o pelivan demiri arışa iyice yüklendi ve traktörün önünü attırdı

Bi keresindede balya alıyoruz hidrolikle iniyorum aşşağı dik bi tarlaydı durdum dik yerde traktör bayıldı ne oldu demeden sahibi geldi fazla hidroliği kaldırdın dedi aslında o kadarda fazla değildi bumu çok met ettiğiniz FİAT hidroliği ?

mff 285 sss link=topic=63342.msg711948#msg711948 date=1362245959' Alıntı:
sen hiç mf kullanmadın galiba ağır işlere girmedin galiba hani mf lerde 2 kol var biri sadece hidrolik için özel tabi fiatlarda öyle bi seçenek olmadığı için bilmemen çok normal aynı römorka aynı hidroliği bi mf yapsın bide fiat yapsın bakalım sonuç ne olacak ?
sende hiç fiat kullanmadın galiba arkalarına bir ton yük takalım 1 ay dursun bakalım kiminki koyveriyor ben söliyim massey stop edince anında koyverir bu arada mfde lift-o matic varmıı??
MasseyFerguson 265 link=topic=63342.msg711949#msg711949 date=1362245976' Alıntı:
Şunu eklmeyi unutmuşum. PEhlivan yapılı gidiyorsun römorka tarlanın temelinden geçerken o kollar esner öyle bir özelliğide var fiatta var mı bu ? Bi defasında fiat kullandım hidrolik yaparak gidiyorum tarlanın temelinden geçerken arka teker bindi temele araba aşşağıda kaldır o pelivan demiri arışa iyice yüklendi ve traktörün önünü attırdı
tmm ala yukarda başka yazdıkarıma bişey diyemedin

• Beğen
Tepkiler: Malicavdar50

tt6054c link=topic=63342.msg711955#msg711955 date=1362246422' Alıntı:
sende hiç fiat kullanmadın galiba arkalarına bir ton yük takalım 1 ay dursun bakalım kiminki koyveriyor ben söliyim massey stop edince anında koyverir bu arada mfde lift-o matic varmıı?? tmm ala yukarda başka yazdıkarıma bişey diyemedin

Onada cevabım var merak etme. Mesela şu mf 285s 4x4 çü arkadaşımın Koltuğunun altında ayarları var bana demişti ve hatta denedik kilitliyo ordan bişeyler yapıyo stop edince kollar salmıyor.

MasseyFerguson 265 link=topic=63342.msg711958#msg711958 date=1362246638' Alıntı:
Onada cevabım var merak etme. Mesela şu mf 285s 4x4 çü arkadaşımın Koltuğunun altında ayarları var bana demişti ve hatta denedik kilitliyo ordan bişeyler yapıyo stop edince kollar salmıyor.
ya unuttun ya bilmiyon onlamı uğraşacan bide senin 265tede varmıı

tt6054c link=topic=63342.msg711960#msg711960 date=1362246762' Alıntı:
ya unuttun ya bilmiyon onlamı uğraşacan bide senin 265tede varmıı

Benimkinde yok ama gerekmiyorda olsa ne olcak olmasa ne olcak ? onsuzda olur yani hiçbir sıkıntı vermiyor bana ama bunun olmaması fiatın mf den üstün olamsını göstermez !

samenewholland link=topic=63342.msg711963#msg711963 date=1362246808' Alıntı:
ne var o nhdede var ayrıca mf nhnin yanında ne oluyorkii zuha-*-s

Konuşturacanız beni illaha. Nh kaç yıllık motor ne zaman çıkmışta mf den üstün oluyor kardeşim ? Sen mf nin tarihini bi araştır nh yokken mf vardı bu dünyada. Senin karşılaştırdığın traktörler 2012-2013 modelli nh ile 87-99 model mf leri karşılaştırıyosun buda ezikliğnii gösterir. Mf nin 2013 modellerine bi göz at sen sonra konuş