YONCA EKİM HK.YARDIM...!!!

:S Arkadaşlar geçen sonbaharda ektiğim yonca tarlamı nihayet ota biçtim . maalesef pek sağlıklı da gözükmüyor.Çok seyrek ve sıkıntılı olucak.Bu amaçla biçimden sonra hümas 15 ve sıvı fosfor uygulamasını yaptım ki önümüzdeki bir kaç gün içinde yağmur ile birlikte çıkan çıksında boş kalan seyrek yerleri tespit edip üstüne mivzerle tekrar seyrek yerlere ekim yapıp a.sülfat gübresi atıcam ve yağmur olmazsa sulayacağım.Siz ne dersiniz bana tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler... anlş-*s

Ynt: YONCA EKİM HK.YARDIM...!!!

Trakya bölgesi benim düşüncem iklim toprak yapısı itibarı ile, yonca için kışlar zorlu . Yağışların fazla olması, hele birde yer alçakta ise, bu sebepten dolayı ilkbaharda ekmek daha uygun . Bu konu ile ilgili hacıimmet arkadaşımızın iletilerini incelemeni öneririm. Hem bak fotolarına toprakları nasıl değişik bize göre daha geçirgen çamur yok.

Ynt: YONCA EKİM HK.YARDIM...!!!

Serkan abi ile telefonla görüşüyoruz,abi hümik ve fosfor uygulamasını bitki bir karış boydayken yapsaydın daha iyi olurdu,Yoncanın fotoğraflarını eklersen siteye durum hakkında daha isabetli tavsiyelerde bulunuruz.