AGROMASTER AVRUPA ANIZ BOZMA & TOHUM YATAĞI HAZIRLAMA KÜLTÜVATÖRÜ

AGROMASTER AVRUPA ANIZ BOZMA & TOHUM YATAĞI HAZIRLAMA KÜLTÜVATÖRÜ

Arkadaşlar bu kültüwatör ile ekim öncesi tohum yatağı hazırlığı we anız bozma işlemi yapmayı planlıyorum sizce nasıl olur?

Agromaster Anız Bozma Kültivatörü, traktöre 3 nokta askı sistemi ile bağlanır. Kültivatörün şasesine iki sıra halinde bacaklar bağlanır. Bu bacaklar üründen arta kalan kısımları parçalar ve karıştırır.

Anız bozularak bitki artıkları toprağa gömülür, burada çürümesi ve toprağı organik maddece zenginleştirmesi sağlanır. Yabancı ot tohumları da anız bozularak tarlaya gömülmekte ve burada çimlenen yabancı otlar daha sonra yeşil nem engeli için kullanılabilmektedir.

Arka diskler ve boru merdane toprağı parçalar ve düzleştirir. Anız bozma kültivatörü hem yaylı hem de pim kesen koruma sistemine sahiptir.

http://www.ates.com.tr/Images/Uploads/Products/KatalogAniz-Bozma-Kultivatoru02-05-2012-12-40-08%C3%BC.pdf

Ynt: AGROMASTER AVRUPA ANIZ BOZMA & TOHUM YATAĞI HAZIRLAMA KÜLTÜVATÖRÜ

omerfarukkoc link=topic=64808.msg733564#msg733564 date=1366235126' Alıntı:
Gayet Güzel Bir Alete Benziyor Abi, Çalışmasına Şahit Olup Karar Vermek Lazım...

Alet güzel bencede, aynen çalışmasını da 3mt demo makinesi war kısmetse önümüzdeki cumartesi ya da pazar senin oralara yakın bir tarlada deneyeceğiz, ona göre hareket edeceğim....Ama alacak gibiyim 3mt mi 3.9 mı alsam diye onu bilemiyorum şu an...

güzel modern bir ekipman. rolmako yapımı. ağırlık olarak 3 mt disk tiller ile denk veya daha ağır olabilir. 110-120 3 mt için her koşulda yeterli olacaktır. ancak disk tiller gibi bu anız kültivatörü de minimum till formatında olduğundan azaltılmış işlemede bunu tamamlayacak nitelikte ekim mibzerine de sahip olunmalıdır. yerli azim in fiyatları el yakıyor, bunun ne civarlarda acaba?

GÜRKAN link=topic=64808.msg733960#msg733960 date=1366307581' Alıntı:
güzel modern bir ekipman. rolmako yapımı. ağırlık olarak 3 mt disk tiller ile denk veya daha ağır olabilir. 110-120 3 mt için her koşulda yeterli olacaktır. ancak disk tiller gibi bu anız kültivatörü de minimum till formatında olduğundan azaltılmış işlemede bunu tamamlayacak nitelikte ekim mibzerine de sahip olunmalıdır. yerli azim in fiyatları el yakıyor, bunun ne civarlarda acaba?

Ewet Gürkan bey, Rolmako yapımı bildiğiniz gibi. Ağırlık olarak 3mt=1100kg 3.9mt=1445Kg

Yerli Azim ' den ucuz bana sağolsun arkadaşlarımın werdikleri fiyat, Azim ' den de fiyat aldım İlgi ' den de... Hem yaylı hemde pim kesmeli zaten yerli marka da yok. Ya yaylı ya da pim kesmeli ayrı ayrı modeller war...

Ekim makinesi olarak aldığım sıralı mibzer de çift diskli ekici ayakları da diskli dekar tohum sayaçlı, markörler de hidrolik fuar makinesi olduğu için fulll.

Hububat ekimi için de çift diskli baskı tekerli bi mibzer alacağım onunda araştırmalarına dewam ediyorum daha karar wermedim...

Agromasterı tawsiye ederim, fiyat olarak uygun kalite olarak yerlilerden iyi, Awrupa...

Traktörünüze göre 5-7-9 ayaklı olanlar hazır stoklarında war....

GÜRKAN link=topic=64808.msg733987#msg733987 date=1366310814' Alıntı:
şasi yerden yüksekliği ne acaba bunun sanki azim daha yüksek?

Bilemiyorum Gürkan bey, ancak yarın uğrayacağım arkadaşların yanına gider sorarım ölçtürürüm sizin için, şasinin yüksekliğini warsa başka sorularınız onları da sorayım....

Awrupa ' daki bütün markalardaki yükseklikler ortalama sanki birbirine benziyor ama bizimkiler sanki biraz yüksek gibi geldi bana da şimdi siz deyince...

GÜRKAN link=topic=64808.msg734000#msg734000 date=1366311467' Alıntı:
azim pim kesenler daha yüksek sanki. yaylılar aynı gibi olabilir

Bu durumun awantajı dezawantajları nedir acep Gürkan bey? İyi midir kötü müdür, ya da hangi şartlar altında nasıldır?