Sahibinden 85dönüm Tek Parça Tarla

Ynt: Sahibinden 85dönüm Tek Parça Tarla

baba540 link=topic=65679.msg748133#msg748133 date=1369681945' Alıntı:
fabrikalarda üretilmeyen tek şey tarla.....kalbe pil bile takıyorlar ama tarla üretemiyorlar.bence alan kazanır , satan pişman olur .....alana satana hayırlı olsun.
satıp başka bir mevkiden tarlamıza sınır bir tarlayı alıcaz oyüzden satıyoruz acelemiz yok satılmasada olur bir şekilde parayı toparlayıp öteki satılan tarlayıda alırız her yıl en az 50 dönüm tarla almaya özen gösteriyoruz yerimizde sayarak birşey olmuyor anca paramız olmuş olur mal sahibi olamazdık daha bundan 2 3 hafta önce 70 dönüm tarla aldık çok şükür kazanıp alabiliyoruz allah olmayanlarda versin

doktorsihirbaz link=topic=65679.msg748137#msg748137 date=1369682274' Alıntı:
satıp başka bir mevkiden tarlamıza sınır bir tarlayı alıcaz oyüzden satıyoruz acelemiz yok satılmasada olur bir şekilde parayı toparlayıp öteki satılan tarlayıda alırız her yıl en az 50 dönüm tarla almaya özen gösteriyoruz yerimizde sayarak birşey olmuyor anca paramız olmuş olur mal sahibi olamazdık daha bundan 2 3 hafta önce 70 dönüm tarla aldık çok şükür kazanıp alabiliyoruz allah olmayanlarda versin
ALLAH daha çok versin.toprak almak bencede en güzel yatırım.para etmez etmez ama bir gün mutlaka katlamaya başlar.ha belki torunlarımız zamanında değer kazanır ama mutlaka kazanır.tarlanıza sınır yerden tarla almanız tabi bence dahada güzel bir yatırım.inş kalbinize göre olur herşey.bizim bir akraba 2005 yılında 46 dönüm tarlayı mersin merkez civarından 355 bine almıştı.aradan 8 yıl geçti.o gün bugündür içinden kayısı şeftali erik parasınıda alıyor.şimdi dönümüne 100 bin tl veriyorlar.şehir büyüdü.etrafıda hep fabrika depo vs oldu.piyango vurdu yani.dicem toprağın olsunda isterse dağın tepesinde olsun.....

tarlanın fiyatı gayet normal 1 ay önce babamın ısrarıyla bir arkadaşının sıkışması üzerine 60 dekar bir yer aldık dönüm fiyatı 5 binlira daha ucuzuda çıkmaz kolay kolay eğer benim yakınımda olsaydı ciddi anlamda oturup konuşurduk çündü daha en az bir 80-90 dekar daha yer alıcam

djzeus link=topic=65679.msg785438#msg785438 date=1381750296' Alıntı:
tarlanın fiyatı gayet normal 1 ay önce babamın ısrarıyla bir arkadaşının sıkışması üzerine 60 dekar bir yer aldık dönüm fiyatı 5 binlira daha ucuzuda çıkmaz kolay kolay eğer benim yakınımda olsaydı ciddi anlamda oturup konuşurduk çündü daha en az bir 80-90 dekar daha yer alıcam
daha ucuzları da var ama 10 dönüm 15 dönüm en fazla 30 dönüm tek parça olarak var bizimki 85 dönüm tek parça oyüzden bu parayı hak ettiğini düşünüyoruz ufak parça hem masraflı hem daha uzun zamanda işlenip ekiliyor biçiliyor. inşallah sizde gönlünüze göre tarla bulabilirsiniz yakın olsaydık sizin için biraz daha pazarlık payı bırakırdım :)

doktorsihirbaz link=topic=65679.msg785457#msg785457 date=1381763094' Alıntı:
daha ucuzları da var ama 10 dönüm 15 dönüm en fazla 30 dönüm tek parça olarak var bizimki 85 dönüm tek parça oyüzden bu parayı hak ettiğini düşünüyoruz ufak parça hem masraflı hem daha uzun zamanda işlenip ekiliyor biçiliyor. inşallah sizde gönlünüze göre tarla bulabilirsiniz yakın olsaydık sizin için biraz daha pazarlık payı bırakırdım :)
mesafe çok uzak kalıyor burdan fazla uzağa açıldığımız zaman fazlasıyla zarar yazar dediğim gibi zaten piyasa sizin istediğiniz fiyatlarda ama toplu oldumu avantaj hayrabolu tarafı uygun ama verim olarak pek tat verici değil hem orası bile uzak kalıyor bana benim 1500 dekar yerim hepsi sınır tek yerde birde çiftliğe 20 km uzaklıkta 300 dekar bir yerim var öyle uzak parçayla uğraştımı zamanım yetmez babamın aklına uyup hatır için son aldığımız 60 dekarıda fazla tutmam 65 km uzaklığı var mesafe uzun seneye emlakçıya veririm

yavuz6470 link=topic=65679.msg939150#msg939150 date=1416835116' Alıntı:
Abinin istediği fiyat normal bence bizim burada en dandik tarla dönümü 10 bin liradan başlıyor
Sağol kardeşim ileride bu tarlamız daha çok değerlenebilir ama satmak istiyoruz. Çanakkale boğazına yapılması beklenen köprüden sonra çanakkaleden başlayıp Kırkareli Dereköy sınır kapısına giden otoyol projesi var. Projedeki çizimde otoyol tarlamızın çok yakınından geçeceği gözüküyor.