Güncel Saman Fiyatları

Yazık gerçekten. Sezonda tarla temizlensin diye komşuma vermiştim. Adam ücretlileri önce kaldırdı en son benimkiler kaldı balyacıda yarısını tarlada bıraktı. Geçen yaz dönümü 10 tlden gitti şimdi biçme parası olan 20 tl ye kanmaz köylü. Herkes kendi saman stoğunu yapar gibi duruyor. Vay satın saman alıp hayvan besleyen çiftçimin haline. Biz hangi ara bu kada aç gözlü be fırsatçı bir millet olduk. Et 90 tl olsa yeridir. Herşey ateş pahası.

Yazık gerçekten. Sezonda tarla temizlensin diye komşuma vermiştim. Adam ücretlileri önce kaldırdı en son benimkiler kaldı balyacıda yarısını tarlada bıraktı. Geçen yaz dönümü 10 tlden gitti şimdi biçme parası olan 20 tl ye kanmaz köylü. Herkes kendi saman stoğunu yapar gibi duruyor. Vay satın saman alıp hayvan besleyen çiftçimin haline. Biz hangi ara bu kada aç gözlü be fırsatçı bir millet olduk. Et 90 tl olsa yeridir. Herşey ateş pahası.

Forumda biri saman arıyordu , gel 3 lira tanesi tarladan al dedim , adam “ben yerine teslim 4 liradan bulurum dedi” şimdi yığından 12-15 arası veriyorlar burada . İnşallah 4 liraya yerine teslim samanı bulmuştur !

geçen sene hayvancılık yapan bır abıye dedımkı memlekette tarlalarda sap cok balya yaptırayım bırde tır ayarlayım naklıye yukleme yapsın. al git maliyetıne burda çok falan dedı geçen dıyor kı bu sene samana ıhtıyacım olacak dedıgın gıbı getıreyım bende sımdı valla bu sene yaprak gubresı attım bıcerede sap kırıcı taktırdık bakarız dedım. insanlara bazen ıyı nıyetle bırsey dersınız hemen bı cıkarım oldugunu dusunup altında bısey arıyolar halbukı sapın bana bı zararıda faydası yok. ayrıca ben maddı anlamda bısey de beklemedım