Süt Sığırlarında Rumisacc İntetotal (integro) yem katkısı kullanan varmı?

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Arkadaşlar bu gün süt ineklerimde denemek için integronun rumisacc ın gelişmişi olan intetotal yem katkısı aldım ortalama 1 aylık deneme yapacağım acaba bu ürünü yada yeşil torba rumisacc ürününü kullanan hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız varmı?

Ynt: Süt Sığırlarında Rumisacc İntetotal (integro) yem katkısı kullanan varmı?

merhaba,
bilindiği üzere, bu ürünün içinde canlı maya, fosfor, kalsiyum, sodyum, potasyum yani bir çok çeşit mineral, vitamin ve katkı maddesi var. hayvandaki en büyük problem işkembe yani hazımsızlıktır. oda yanlış beslemekten kaynaklanıyor. bu ürünle hayvanın öncelikle işkembesini rahatlatıyorsun sonra alabiliyorsa vitaminleri ve mineralleri alıyor. ben kullandım fakat bir süre sonra hayvanda alışkanlık yapmasından korktuğum için kestim uzun süre kullanmadım. doğru rasyonla yeteri kadar beslemeyle stressiz bir ortamda kesinlikle böyle şeylere ihtiyaç yok. ve benim en önemli vitaminim ilacım yeteri kadar kararı neyse hayvana YONCA vermektir. işkembede PH dengesini verdiğin yemle dengelersen yatağı temiz ahırı havadar suyu önünde olursa rahat edersin.
hayırlı işler.

Geçen yıl bizim kasabada, seminer verdiler ürünlerini tanıttılar, ben kullanmadım arkadaşlarım kullandı. Kısa vadede etki göstermesi beklenemez tabi.Üç beş aydan sonra bıraktılar arkadaşlar kullanmayı, Firma yanılmıyorsam ,pakmaya firması .
O zamanda sormuştum , seminerde konuşmacıya bu kadar çok yem firması var araştırma yapıyorlar niye bu ürünü yemde kullanmazlar diye, pek düzgün bir cevap alamadım. Uzun vadede zararı olurmu bilemem kullanıp görmek lazım.

İSMAİLÇAVDAR link=topic=66385.msg753542#msg753542 date=1371621865' Alıntı:
merhaba,
bilindiği üzere, bu ürünün içinde canlı maya, fosfor, kalsiyum, sodyum, potasyum yani bir çok çeşit mineral, vitamin ve katkı maddesi var. hayvandaki en büyük problem işkembe yani hazımsızlıktır. oda yanlış beslemekten kaynaklanıyor. bu ürünle hayvanın öncelikle işkembesini rahatlatıyorsun sonra alabiliyorsa vitaminleri ve mineralleri alıyor. ben kullandım fakat bir süre sonra hayvanda alışkanlık yapmasından korktuğum için kestim uzun süre kullanmadım. doğru rasyonla yeteri kadar beslemeyle stressiz bir ortamda kesinlikle böyle şeylere ihtiyaç yok. ve benim en önemli vitaminim ilacım yeteri kadar kararı neyse hayvana YONCA vermektir. işkembede PH dengesini verdiğin yemle dengelersen yatağı temiz ahırı havadar suyu önünde olursa rahat edersin.
hayırlı işler.
Hocam yorumlarınız için teşekkürler ama kaba yem rasyonumuz zaten zengin yonca ve mısır sılajı ağırlıklı ve dengeli bir rasyon yapıyorum ama yüksek süt verimli ineklerde illaki ekstra vitamin,mineral izelement desteğine ihtiyaç duyuluyor tabiki çok dengeli bir rasyonda ihtiyaç duyulmaya bilir ama bahsettiğm gibi yüksek verimli süt hayvanlarında durum farklı bu amaçla birçok ürünü kullandım yani zaman zaman bazı ürünleri deniyorum İntegronun bu ürünü diğer premix lerden farklı içeriğinde toksin bağlayıcı ve sindirime ve metabolizmaya faydalı olduğu söylenen birçok enzim,asit var yani bahsettiğiniz elementlerin haricinde farklı bir ürün yoksa bahsettiğiniz elementler maya vs.sıtandart birçok yem katkısında var,ben özellikle toksin bağlayıcı bir ürün arıyordum bunun içeriğindede var deneyeceğim bakalım.
Ürünün içeriği şu şekilde
pnzw.jpg

ismail_17 link=topic=66385.msg753545#msg753545 date=1371622792' Alıntı:
Geçen yıl bizim kasabada, seminer verdiler ürünlerini tanıttılar, ben kullanmadım arkadaşlarım kullandı. Kısa vadede etki göstermesi beklenemez tabi.Üç beş aydan sonra bıraktılar arkadaşlar kullanmayı, Firma yanılmıyorsam ,pakmaya firması .
O zamanda sormuştum , seminerde konuşmacıya bu kadar çok yem firması var araştırma yapıyorlar niye bu ürünü yemde kullanmazlar diye, pek düzgün bir cevap alamadım. Uzun vadede zararı olurmu bilemem kullanıp görmek lazım.
Yorumlar için teşekkürler abi anladım bazı maddeler pahalı yem firmaları kullanmazlar tabiki önemli yem firmalarının uluslar arası yada özel çifliklere sattıkları özel yemler var onlarda olabilir ama onlarda pahalı.

ben rumisac kullandım belirli bir farklılık gözetemedim. maya kullanımını hayvancılığa başladığım günden beri kullanırım. benim kullandığım maya farklı organik selenyum katkılı bir maya kullanıyorum. hayvancılığa başladığımdan beri aynı mayayı kullanıyorum ben memnunum açıkcası, şuana kadar asidoz gibi bir vakaya rastlamadım.
geçenlerde ege ziraat fakultesi zootekni bölümünden bir prof. hocayla konuşma fırsatım oldu, bana dediki 35 litreye kadar süt veren türkiyedeki hayvanlara yem katkı maddesine gerek olmadığını söyledi. buda ayrı bir dip notu.

Arkadaşlar sonuç ne (özellikle konuyu açan arkadaş) gerçekten fark varmı bende aldım bugün 30 kg birde bunun yalama kovası var ondanda aldım bunların gerçekten faydası varmı? deneyen arkadaşlar cevablarsa çok sevininirim şimdiden teşekkürler
not:en son fiyat/performans oranını değerlendirirseniz sevinirim

felekut link=topic=66385.msg833301#msg833301 date=1390580883' Alıntı:
Arkadaşlar sonuç ne (özellikle konuyu açan arkadaş) gerçekten fark varmı bende aldım bugün 30 kg birde bunun yalama kovası var ondanda aldım bunların gerçekten faydası varmı? deneyen arkadaşlar cevablarsa çok sevininirim şimdiden teşekkürler
not:en son fiyat/performans oranını değerlendirirseniz sevinirim
Abi o günden beri süt ineklerinin rasyonuna günlük 50gr şeklinde giriyorum performansa gelince benim aradığım performans sütte değil genel sağlık düzeyinde sindirim düzeyinde performanstı bu ürünü ilk kullanmaya başladığımda ineklerin dışkılarındaki sindirilmemiş sılaj içindeki mısır daneleri kısa süre sonra sindirilmeye başlandı ve dışkıda görülme oranı çok azaldı.Bu üründen sonra genel anlamda rasyondada köklü değişiklikler yaptık o yüzden olumlu sonuçların hepsini bu ürüne bağlamıyorum ilk gözlemlerim yukarıda bahsettiğim gibi.

hacimmet link=topic=66385.msg833930#msg833930 date=1390601955' Alıntı:
Abi o günden beri süt ineklerinin rasyonuna günlük 50gr şeklinde giriyorum performansa gelince benim aradığım performans sütte değil genel sağlık düzeyinde sindirim düzeyinde performanstı bu ürünü ilk kullanmaya başladığımda ineklerin dışkılarındaki sindirilmemiş sılaj içindeki mısır daneleri kısa süre sonra sindirilmeye başlandı ve dışkıda görülme oranı çok azaldı.Bu üründen sonra genel anlamda rasyondada köklü değişiklikler yaptık o yüzden olumlu sonuçların hepsini bu ürüne bağlamıyorum ilk gözlemlerim yukarıda bahsettiğim gibi.

bende bugün yani birazdan deneyemeye başlayacağım benim için önemli olan döl tutmama veya dönme olaylarını en aza indirmek. Bilgilendirdiğin için teşekkürler

Konuyu hortlatıyorum fakat bu ürünü kullanan var mı ?
5 yıl olmuş konu başlayalı
Hacimehmet olunca konu sahibi iyi oku yazdiklarini onun başka söze gerek yok
Ben kullaniyorum su an daha önce kullanmiyordum
Sonuçları hemen gorulecek şey degil ama bir çok konuda yararlı olacağına inanıyorum
Tabi senin işin besi sonuçlar nasil olur arastirmak gerek

5 yıl olmuş konu başlayalı
Hacimehmet olunca konu sahibi iyi oku yazdiklarini onun başka söze gerek yok
Ben kullaniyorum su an daha önce kullanmiyordum
Sonuçları hemen gorulecek şey degil ama bir çok konuda yararlı olacağına inanıyorum
Tabi senin işin besi sonuçlar nasil olur arastirmak gerek

Abi okudum ama süt hayvanlarında kullanıyor ben besi için poyraz ilaç kullanıyorum pek memnun değilim bazı hayvanlarda şişme oluyor onun için kullanmak istiyorum. Sen ne zamandır kullanıyorsun abi şişme ve ayak yarası var mı hayvanlarda ?

Abi okudum ama süt hayvanlarında kullanıyor ben besi için poyraz ilaç kullanıyorum pek memnun değilim bazı hayvanlarda şişme oluyor onun için kullanmak istiyorum. Sen ne zamandır kullanıyorsun abi şişme ve ayak yarası var mı hayvanlarda ?
Ben cok olmadı kullanali
Dedigim gibi hemen sonucunu gösteren şey degil bunlar uzun vadede sonuç gösterir
Bizde yok gibi ayak ve Şişme sorunu ama buna diğer faktörlerde etkili onemli bakim şekli ve rasyon dengesi gibi
Sizde besi sonu yogun yemleme oldugu için bu konu öne çıkıyor önemli
Çok ürünler var piyasada araştırıp kullanmak gerek
Çünkü derdimiz yuksek verim olunca bu sorunlar ortaya çıkıyor

Ben cok olmadı kullanali
Dedigim gibi hemen sonucunu gösteren şey degil bunlar uzun vadede sonuç gösterir
Bizde yok gibi ayak ve Şişme sorunu ama buna diğer faktörlerde etkili onemli bakim şekli ve rasyon dengesi gibi

Abi bendeki sorun hazımsızlık genelde şişen hayvana dikkat edice hayvan çok güzel yiyip yemi hazmedemiyor şişme yapıyor. İntetotal gelecek önümüzdeki hafta biraz kullanıp bakacağım

Aslında ana ürün rumisacctır döl tutma asitlik ortam gibi sorunların önüne geçer süt yağ oranını yükseltir Rumeni tamponlar ve hayvan tüketmesi gereken yemi tüketip vermesi gereken süt ü size verir . Ardından Rumen düzenlendikten sonra intetotal ile vitamin mineral takviyesi yapışır kombine üründür toksin bağlayıcı ve canlı maya mevcuttur ürün pakmayanın olduğu için piyasadaki en yüksek dozajlı canlı maya oranına sahiptir...Saygılar

Ben cok olmadı kullanali
İsmail bey çok yakında Karabiga haysüt koopta bütün ürünlerimize ulaşabilirsiniz ...

• Beğen
Tepkiler: ismail_17