TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

O düğme kızdırma düğmesi...Td lerde de aynı bu düğme...Ayrıca o model Tümosanlarda hiçbir elektronik bağlantı aksamı yok hepsi mekanik...Bi video çek istersen herkes anlayabilir...Direksiyonu kır düğmeye bas manevra yapmıyorsa haklı çıkarsın ama çaktırmadan kitlemeye basma... ok-*-s

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI ACIKLAMA ]

o sistem tümosanda varmı bilmiyorum ama amcamın 2085 başakta vardı firene basıncada otomatik atıyodu tümo başaktan 4 sene geriden geliyo.

mf lerin 3075,3085,3095,3105 lerde (belki 398 dede vardır) hyrdo lock diye kilitleme sistemi var.yani traktör 3 tekerini havaya kaldır.çiftçeker ve difransiyel kilidine bas,havada kalan tek teker traktörü sürükleyip götürür.bu sistem ithal 5000 ve 6000 seirlerindede var.ayrıca tümosan zaten maliyetten kaçan bir firma.yüksek beygiri ucuza sunma peşinde.carrarodan aldığı ön difransiyelle limited slip sistemini kullanıyor.extra bir maliyet bindireceğine inanmıyorum.madem bu tarz şeylere para haracayacak,dökümüne para harcasında yolda giderken ortadan bölünmesin.

Arkadaşlar en doğrusu burada var, teknik özellikler bölümünden sonra, transmisyon yazısı kısmına tıklayın, sayfa değişiyor , en altta iki çeşit ön diferansiyel kilidi var opsiyonel ve standart kendiniz inceliyebilirsiniz. yüzde yüz kilit dediği düğmeli kilit olabilir, çok önemli bir şey olacağını sanmıyorum önemli olan tek bir düğme ile hem arkayı hem önü kilitleyip ayırabilmek.

http://www.tumosan.com.tr/tr/index.php/tumosan-traktorler

Benim iki tane tümosan traktörüm var buna benzer ikisindede kızdırma düğmesi var ama düğmeli ön diferansiyel kilidi yok benim traktörlerimde.
Bu konudaki terslik düğmeli ön diferansiyel kilidi bütün tümosanlarda varmış gibi algı yaratılıyor hayır yok bazılarında olabilir ben hiç görmedim .Tümosan sitesinde belli konu, en doğrusu.
Buradan Cıhan Özece kardeşimizede sitem ediyorum konuya ait yoruma teşekkür vermiş ama hiç bir açıklama yapmamış bildiği kadar açıklayabilirdi.

Değerli arkadaşlar bu konudaki bilgimi size aktarayım işin doğrusunu söyleyeyim.Tümosan ön diferansiyeli dışarıdan temin ediyor,bahçe serilerinde kullanmak üzere Tübitak destekli ön diferansiyel çalışması yapıldı ve üretime geçti.Yalnız şu an sadece 7000 seri ve altı için kullanıyorlar.Üst serilerde daha kullanılmadı 8000 seri lerde carraro marka diferansiyel kullanılıyor.Arkadaşın anlattığı doğrudur içerde hidrolik piston vardır kızdırma düğmesini tümosan pistonu aktif etmek için kullanmış

Bahsi geçen sistem arazi araçlarının nadiren bazılarında fabrikasyon vardır. Bazı offroadcılarda sonradan epey külfete girip taktırırlar...

Yıllardır bilinen kullanılan faydalıbi sistemdir. Tümocanda bunun denemesini yapıyor anlaşılan. Başarılar demek düşer bize...

Havalı kilidin sistemi-faydası işte bu;

ARB Air Locker Benefits

sa benim 2013 8185 traktörümde çift cekere düğme ile bağlanıyor düğmeye basıldığında 4 tekerde asılıyr bunun icin difransiyel kilidi veya başka bir düğmeye basmaya gerek yok zaten öyle bir düğme yok sadece dt düğmesine basınca 4 tekerde asılıyor
ayrıca o düğme benim 74 80 de de vardı ama ısıtma düğmesiydi bunda ısıtma otamatik olarak yapılıyor

KMS DİZAYN link=topic=66871.msg758971#msg758971 date=1374046250' Alıntı:
Değerli arkadaşlar bu konudaki bilgimi size aktarayım işin doğrusunu söyleyeyim.Tümosan ön diferansiyeli dışarıdan temin ediyor,bahçe serilerinde kullanmak üzere Tübitak destekli ön diferansiyel çalışması yapıldı ve üretime geçti.Yalnız şu an sadece 7000 seri ve altı için kullanıyorlar.Üst serilerde daha kullanılmadı 8000 seri lerde carraro marka diferansiyel kullanılıyor.Arkadaşın anlattığı doğrudur içerde hidrolik piston vardır kızdırma düğmesini tümosan pistonu aktif etmek için kullanmış

Konuya bılgısızce yorum atan herkesden ozur beklıyorum anlş-*s

TUKURDUGUNUZU YALAYIN BAKALIM anlş-*s

pusat link=topic=66871.msg758993#msg758993 date=1374056233' Alıntı:

sa benim 2013 8185 traktörümde çift cekere düğme ile bağlanıyor düğmeye basıldığında 4 tekerde asılıyr bunun icin difransiyel kilidi veya başka bir düğmeye basmaya gerek yok zaten öyle bir düğme yok sadece dt düğmesine basınca 4 tekerde asılıyor
ayrıca o düğme benim 74 80 de de vardı ama ısıtma düğmesiydi bunda ısıtma otamatik olarak yapılıyor

KARDESIM SENIN TRAKTORDE YOK O DUME ZATEN BEN VAR DEMIYORUM ALLA ALLA BAHCE TIPLERINDE VAR VE BU SISTEM NE ZETORDA NE MF DE NE JD DE NE NF DE HIC BIRINDE YOK KONUYU GEREKSIZ CE BOS LAFLARINIZLA BATIRDINIZ ZATEN BILGI KIRLILIGI YARATTINIZ BILMEDEN YORUM ATTINIZ BOLGEMDEKI TUMOSAN BAYILIGINE GIDIN BAHCE TIPI TUMOSANDAKI O DUGMEYI SERVISE SORUN YADA BEN TELEFON NUMARASINI VEREYIM
544 837 44 46

ŞİMDİ BUTUN SITEDEN OZUR VE TŞKLERINIZI BEKLIYORIM TUKURMEYI BILIYORSUNUZ TEMIZLEMEYIDE BILIN

NOT YAKINDA VIDEO YU CEKICEM

UÖZKAN.77 link=topic=66871.msg758981#msg758981 date=1374051216' Alıntı:
Bahsi geçen sistem arazi araçlarının nadiren bazılarında fabrikasyon vardır. Bazı offroadcılarda sonradan epey külfete girip taktırırlar...

Yıllardır bilinen kullanılan faydalıbi sistemdir. Tümocanda bunun denemesini yapıyor anlaşılan. Başarılar demek düşer bize...

Havalı kilidin sistemi-faydası işte bu;

ARB Air Locker Benefits

BENIM DEDIGIM DE BU SISTEM BU SISTEM SADECE TUMODA VAR DIGER TRAKTORLERDE YOK ORDA ASKIDA KALIR DİĞER TRAKTORLER TUMO DOZER GİBİ GECER GİDER DUMEYI AKTIF EDINCE VİDEO ICIN SAOL anlş-*s

ismail_17 link=topic=66871.msg758970#msg758970 date=1374045301' Alıntı:
Arkadaşlar en doğrusu burada var, teknik özellikler bölümünden sonra, transmisyon yazısı kısmına tıklayın, sayfa değişiyor , en altta iki çeşit ön diferansiyel kilidi var opsiyonel ve standart kendiniz inceliyebilirsiniz. yüzde yüz kilit dediği düğmeli kilit olabilir, çok önemli bir şey olacağını sanmıyorum önemli olan tek bir düğme ile hem arkayı hem önü kilitleyip ayırabilmek.

http://www.tumosan.com.tr/tr/index.php/tumosan-traktorler

Benim iki tane tümosan traktörüm var buna benzer ikisindede kızdırma düğmesi var ama düğmeli ön diferansiyel kilidi yok benim traktörlerimde.
Bu konudaki terslik düğmeli ön diferansiyel kilidi bütün tümosanlarda varmış gibi algı yaratılıyor hayır yok bazılarında olabilir ben hiç görmedim .Tümosan sitesinde belli konu, en doğrusu.
Buradan Cıhan Özece kardeşimizede sitem ediyorum konuya ait yoruma teşekkür vermiş ama hiç bir açıklama yapmamış bildiği kadar açıklayabilirdi.

İSMAİL BEY BU KONUYU CIHAN OZECEDE BILMIYEBILIR CUNKU SISTEM YENI DIYORUZ !! ESKI TUMOSANLARDADA YOK BOSUNA UGRASMAYIN ;D ARAMAYIN O DÜĞMEYİ ;D

KMS DİZAYN link=topic=66871.msg758971#msg758971 date=1374046250' Alıntı:

NE YANI BENIM SOLEDIGIM İŞİN YALANI MI YANİ ;D :S BU SANA TŞK EDEN ARKADASLAR NEDENSE BENDE AYNI SEYI SOLUYORUM BANA INANMIYORLAR SANA INANIP TŞK EDIYORLAR GERCEKTEN ILGINC ;D

BU ARADA YORUMUNUZ ICIN TŞKLER anlş-*s

arkadasım sen bu adam gıbı anlatmıyorsun ki başlık bi kere ofsayt hangi model nedir ne degildir onu da bahsetmıyorsun tumosanda tek dıyorsun. Ya kaynaga dayandır url ver ya da bu arkadas gıbı acıklayıcı konus

teşekkurler

emrekaptan59 link=topic=66871.msg759014#msg759014 date=1374065221' Alıntı:
arkadasım sen bu adam gıbı anlatmıyorsun ki başlık bi kere ofsayt hangi model nedir ne degildir onu da bahsetmıyorsun tumosanda tek dıyorsun. Ya kaynaga dayandır url ver ya da bu arkadas gıbı acıklayıcı konus

teşekkurler

Arkadasım adam gıbı anlattım daha ne anlatcagım sız anlamıyorsunuz kı ,kaynak olarakda resımler var dumenın resmını cektım .
Acıkcası ben bu dümenın yenılerın butun serılerınde standart olarak var sanıyordum fakat yokmus benım kınde var mesela, o yuzden belırtmedım model serisini anlş-*s

ismail_17 link=topic=66871.msg759018#msg759018 date=1374065885' Alıntı:
Tümosan otomatik kızdırmalımı? düğmeli kızdırmalımı ?
Benımkı otomatık eskıler kızdırmalı olabılır konuyu lutfen sapıttırmayalım anlş-*s