DEUTZ YAKIT TESTİ

bizim servis agrolux 65 ve 75 i boşta çalıştırarak yakıt testi yapmış.
her 2 traktörde 2100 d/d çalıştırmış 1 litre mazotla agrolux 75 25 dakika çalışmış agrolux 65 de 28 dakika çalışmış sizce bu değerler nasıl siz hiç bu konuda deneme yaptınız mı :S

• Beğen
Tepkiler: serhan@xuu26
Ynt: DEUTZ YAKIT TESTİ

Yalnız zetorun verisi Alman DLG dünyanın en saygın traktör test merkezi ve zetor forterra modeline 'ekonomik motor' belgesi verdi...

Yanlış anlamayın ama sizin servisin testi büyük ihtimalle sorunlu, ölçme-test işi çok amatörce olmuş...

Deutzun alman DLG ' de verileri vardır ona bakmak lazım...

UÖZKAN.77 link=topic=66879.msg759092#msg759092 date=1374082383' Alıntı:
Yalnız zetorun verisi Alman DLG dünyanın en saygın traktör test merkezi ve zetor forterra modeline 'ekonomik motor' belgesi verdi...

Yanlış anlamayın ama sizin servisin testi büyük ihtimalle sorunlu, ölçme-test işi çok amatörce olmuş...

Deutzun alman DLG ' de verileri vardır ona bakmak lazım...
testin yanlış olacak bi yanı yok
ben anlamadım bişey ama deutzun test sonucu bu

Yanlış anlamayın deutza laf yok, burda bi abimize özellikle bizzat tavsiye ettim, yardımcı oldum yakında özkan makinadan kepçe takılıp teslim edilecek... buradan da paylaşım yaparım...ben de yakından görmek denemek istiyorum.

Yalnız bu yakıt testi çok değişik ve profesyonelce bi iş... Ülkemizde Ankara başta olmak makine-traktör test merkezleri var ama uluslararası akredite mi yani geçerlimi tam bilmiyorum...

Yakıt testi daha kapsamlı testlerle daha doğru sonuca ulaşılr ama deutz 65 lik 56dk. da 2100 d/d sadece 2Lt. mi yakıyormuş. Bence 2100 az değil hatta çok yüksek bi devir. Bu traktör 2100 d/d de yol vitesinde yaklaşık 56dk. ilerlese en kötü 25km yol gider. Veya el gazını çekip hiç düşürmeden pullukla tarlaya girsen 56 dk da en kötü 3000 m2 yer sürer. Ne yani bi dönüm yeri 0,75Lt mi yakıcak? hiç olmaz.

75lik boşta yaklaşık 2.2l/saat yakıyor o halde.Fakat yüke binince ne olacak aceba?Bu yakıt konusunun o kadar çok değişkeni var ki;benim aracım şu işte şu kadar yakıyor demek oldukça zor.Hava,toprak,şoför,ekipman durumu,sıcaklık vs bir çok etmen değiştirir bu durumu...

harun imrak link=topic=66879.msg852045#msg852045 date=1393185601' Alıntı:
arkadaşlar ben de deutz agrolüx 75aldım bir yıl oldu traktörden çok memnunum yakıtta emsalleri,ne göre çok ekonomik harika bir traktör ben 150 dönüm yer çalışıyorum çok uygun herkes e tavsiye ederim
hayırlı olsun harun abi dediğin gibi bendede var 75 ' lik yakıtını söylediğim zaman kimseyi inandıramadım ilk başlarda sonra pes ettim..
kendim biliyorumya yeter:)

• Beğen
Tepkiler: abici

sebazios link=topic=66879.msg852202#msg852202 date=1393195180' Alıntı:
Ölçümü yüke binmeden yapmanın malesef bir anlamı yok.
haklısın yılmaz :)
yükten kastın zor iş ise oda bana göre pulluk bende pulluğa göre konuştum ..
koşuda felan zaten yakmaz deutz bunun aksi olsaydı hiç acımaz itiraf eder ve firma ile savaşa girerdim. :(
sitenin çoğusu bilir zamanında motorda dumanlama vardı hergün konu açıyordum hem kullanıyor hemde şikayet ediyordum sitede var konular.
sonradan sahip çıktı şahsuvaroğlu motorunu komple değiştiler sorun çözüldü..
şimdi çok ama çok memnunum ama o kabin varya o kabin erkunt,case,kubo gibi düz platform kabin olsa ömürlük traktör valla :)

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı