arpa çeşidi önerileriniz nedir arkadaşlar

başlıktanda anlaşılacağı gibi ben bu yıl 100 dönümü geçkin altııran diyoruz altı sıralı arpa ektim 35 ton arpa aldım tarlalarımız kıraç.fakat komşu köyden biri 8 dönümden 6.5 ton arpa kaldırdı orasıda kıraç iki sıralı kısa boylu bir arpa adı bilinmiyor ve hepsini satmış tohumluk alamadık .sizlerin önerisi ne olur.teşekkürler.

Ynt: arpa çeşidi önerileriniz nedir arkadaşlar

gün91 olabilir bu sene o vardı bende geçen sene ketos ektim 6 sıralı arpa soğuğa dayanmadı üşüdü çok hassas ama bi çıkartırsan dermen yetmez acaip verim var

Geçen Erzurumdaydık. Doğu anadolu tarımsal araştırma enstitüsünün geliştirdiği ülkemizin ilk-tek ciddi anlamda güzlük-kışlık arpası 'OLGUN'...

Erzurumun kışına dayanmış o kadar, gezdik, gördük 500 kg üzeri verimler alınmış ki buralar için çok çok iyi...

Tohum hakları Ankara ' da BÜKE tarıma satılmış.

İnşallah bu güz denemesini burda yapacağız...

Arkadaşlar bende bu yıl ilk defa arpa ekeceğim sulu araziye bu sezonda ilçeden birisi Ketoz arpası diye bir çeşit ekmiş dekardan 1 ton civarında verim almışlar onlar anaç tohum almışlar 1700 küsürden galiba kaldırdıkları arpayı tohumluk olarak satıyorlar kilosu 1 liradan aldık tohumluk bakalım dekardan 1 ton arpa labilecekmiyim.

• Beğen
Tepkiler: abici

hacimmet link=topic=67001.msg766123#msg766123 date=1376418473' Alıntı:
Arkadaşlar bende bu yıl ilk defa arpa ekeceğim sulu araziye bu sezonda ilçeden birisi Ketoz arpası diye bir çeşit ekmiş dekardan 1 ton civarında verim almışlar onlar anaç tohum almışlar 1700 küsürden galiba kaldırdıkları arpayı tohumluk olarak satıyorlar kilosu 1 liradan aldık tohumluk bakalım dekardan 1 ton arpa labilecekmiyim.
hacım 6 sıralı ekeceksen yem kaliten düşük olur bana deseydin bu yılki ektigim ital arpa ceşidi vardı 2 sıralı tombul bi ceşitdi 800 kilo aldım dk

Gassal link=topic=67001.msg766226#msg766226 date=1376439483' Alıntı:
arpanın adını öğrenebilir miyiz?
ismi ARCANDA özkan taşpınar tarım konya bayisi ve ekim sözleşmesi yapan kişi http://taspinartarim.com/TR/default.asp ayrıca sarı tohumculuk duna isimli aycicegi tohumunuda ektim cok güzel progen mısır tohumu var ondanda ekim danelik yüzde 60 2 kocan var cok güzel tohum

Bu yıl Fransız EPONA ektim. Eksperler 800 kg civarında verim tesbit etti ancak dolu sebebi ile 600 kg da kaldım 6 sıralı yatmıyor isteyen olursa 40-50 ton var telefonum 0506 300 55 16 mehmet kastamonu

SEYİT link=topic=67001.msg766359#msg766359 date=1376501902' Alıntı:
ismi ARCANDA özkan taşpınar tarım konya bayisi ve ekim sözleşmesi yapan kişi http://taspinartarim.com/TR/default.asp ayrıca sarı tohumculuk duna isimli aycicegi tohumunuda ektim cok güzel progen mısır tohumu var ondanda ekim danelik yüzde 60 2 kocan var cok güzel tohum

sağolasın

ARKADAŞLAR ARCANDA ARPA TOHUMU AVUSTURYA MENŞEEELİ OLUP PROGEN TOHUMCULUK AB PROJESİYLE İÇ ANADOLU KOŞULLARINA GÖRE GELİŞTİRDİ.TAŞPINAR TARIM OLARAK BİZ TÜRKİYE SATIŞI VE ÜRETİMİNİ ALDIK.BU YIL(2013) VERİMLERİ DEKARA SULUDA 800-1100KG KURUDA 500-750 KG ARASINDA DEĞİŞTİ.şiddetle tavsiye ederim.AYRINTILI BİLGİ İÇİNhttp://taspinartarim.com/tr/icerik.asp?content=file/ayinurunuaciklama1.htm ziyaret edebilirsiniz...

kadir42 link=topic=67001.msg788239#msg788239 date=1382776846' Alıntı:
ARKADAŞLAR ARCANDA ARPA TOHUMU AVUSTURYA MENŞEEELİ OLUP PROGEN TOHUMCULUK AB PROJESİYLE İÇ ANADOLU KOŞULLARINA GÖRE GELİŞTİRDİ.TAŞPINAR TARIM OLARAK BİZ TÜRKİYE SATIŞI VE ÜRETİMİNİ ALDIK.BU YIL(2013) VERİMLERİ DEKARA SULUDA 800-1100KG KURUDA 500-750 KG ARASINDA DEĞİŞTİ.şiddetle tavsiye ederim.AYRINTILI BİLGİ İÇİNhttp://taspinartarim.com/tr/icerik.asp?content=file/ayinurunuaciklama1.htm ziyaret edebilirsiniz...
Hocam Bahsettiğiniz Verimler Hangi İlçede Tesbit Edildi ? Ve Kaç Su Verildi Ne Kadar Ve Hangi Gübrelerden Atıldı ?
Bilgilendirirseniz Sevinirim, Benimde Elimde Tohumunuz Var Şu Anda... Ekeceğim Denemelik Olarak...

kesikbaş link=topic=67001.msg788245#msg788245 date=1382778867' Alıntı:
ketos güzel arpa dekara 800 kilo aldım suluda tabi bu senede 100 dekar ektim
Geçen Sene Sizin Ordan Getirmişler Dekara 750 Kg Verim Almışlar Ketos ' tan...
Bende Denemek Amaçlı Ektim...

Sulama Ve Gübrelemeyi Nasıl Yaptınız Bahsedermisiniz ?