sizce mc moccormick mak 100 mu yoksa zetor proixma 8441 mi

Ynt: sizce mc moccormick mak 100 mu yoksa zetor proixma 8441 mi

UÖZKAN.77 link=topic=67011.msg775937#msg775937 date=1379517017' Alıntı:
Önder akşehir havalisi.. Cenk afyonda...

Basri abi konu distirübütörlük değil il bayiliği, Akdeniz kağıt üzerinde 1 ocağı bekliyor bildiğim kadarıyla.. Sonrası Allah kerim...

Onu anladım Özkan abi. Distribütör olmadan İl bayiiğini kimden alacak bu adamlar? Onu demek istemiştim.

tumosannn link=topic=67011.msg775837#msg775837 date=1379500086' Alıntı:
kesınlıkle Mc cormick kalıtesı tartısılmaz 90 beygırlık bahce tıpıne 98 bın para ıstıyorlar ama hakkınıda verıyor bence paranın motorun her yeri kalite kokuyor kullanıcılarının (bahce tıpı) tek sıkayetı bıraz yakıt bana kalırsa yakıtı da fazla yakmıyor cunku oncekı kullnıcları ufak motor 65 lık 55 lık motora bınıyorlardı sımdı 100 luk motora bınıyorlar cok yakıo dıolar ama 100 beygır oldugunu unutuyorlar sanırım
kalıtede mc cormıck zetorla kesınlıkle yarısamaz.zetorun hem motoru hemde döküm kalitesi daha üstündür.zetor herseyını kendı yaparken mc cormıc toplamadır

Basri abi adamlar tetikteler distürübütör belli olunca hemen Afyon yöresine talipler..

Arapörenli; aynen haklısın. Zetor motorun icat edildiği, motorun yatağı olan İngilterede ciddi söz-pay sahibi..

arapörenli link=topic=67011.msg776173#msg776173 date=1379584402' Alıntı:
kalıtede mc cormıck zetorla kesınlıkle yarısamaz.zetorun hem motoru hemde döküm kalitesi daha üstündür.zetor herseyını kendı yaparken mc cormıc toplamadır
isterse çıkarma olsun ok-*-s adamlar kalıtelı uretıyor

sercan zetor link=topic=67011.msg776821#msg776821 date=1379769178' Alıntı:
2 side kliteli ama onda şüphe yok ama zetor bir başka dökümleri filan harika
döküm çekiş güzelde teknolojiden yoksun adam 2013 modele bile stop çubugu koymuş hayret ettim ya ha sercan bi soru daha mustafa patel jondere almış kepçeli kaç beygir o makina ? bide claas vardı onunda beygirini merak ettim sen biliyomusun :S

Stop çubuklu arıza ihtimali %0,01 :) onun dışında Zetor hep sınıfının üstünde emin olun..

Burda bi arkadaş tümoyla 3-5 kere stop-kontak arızası yaşadı.. en son gene olmazsa Zetorun sisteme döncem diyo :)

bu sene 2 sinden de hem pulluk hem yer hazırlama fırsatım oldu 2 sinide denedim ben mc bu denli bilmezdim mennun kaldım hele esener diye bir aeti başka traktörler çekemeyipde tonlarca para verip değiştirdiklerinden sonra begendim bizimkisi dinlemiyo ama ben zetorun daha çekişli diri toplu ve az yaktığına kaanat getirdim ölçtük zetor 1.1 mc 1.3 5 pullukda taşlı sert toprak ben zetordan 4 düz mc takviyeli 3 den saatte 10 km filan buluyo çok rahat 2 si zetor 8441 manavrası zetorun harika hemen döner ve bayılma olmuyo bayırlarda elin hidrolikde olmuyo hiç yalnız agır kaldırıyo biraz onda sıkıntı var ama neden bilemedik pislik var galibada mc çabuk heraret yapıyo ne yapacaz onu bilmem zetorda hava varda temizliyoruz yoksa yanacak hele birde zetor olursa peşinde mecbur ayak uyduracam diye hızlı salıyon yanacak oda mc naylon kabini agzına çok hassas bozulacak kıralacak diye odun kopoyo zetor sala gitsinsadece arıza altta şaftı koruyan demiri kırdık bi kulagını nasıl odu bimem oda gene diyorum almasanızda deneyin bide tumolara laf gelecek gene ama biri tesadüfen arkama düştü motor praznadan çıkamayacktı neredeyse bune böyle motora yazık diyo dedim bu zetor tumo değil bida yanıma gelmediler 31 aysan salıyorum 4 den zetorla

Eski kasa 8441 ' den bu kadar memnunsanız yeni kasalardan ÇOK daha fazla memnun kalırsınız emin olun, ön dingil %20 daha güçlü ve arka kollar da daha güçlü...

Hidrolik yağı eksik olmasın arka kollarla ilgili... Bizim 90 ' lıkta şeffaf bi gösterge koymuşlar açıp ölçmeden sürekli görünüyo ÇOK faydalı...

Evet Tümoya genelde çok yakıyo ama çok çekiyo deniyo... lakin Zetoru bi deneseler daha az yakıp daha ÇOK çekeni görmüş olurlar :)

abi sohbeti sulandırmak istemem ancak sohbeti başından sonuna kadar okudum inanırmısınız forumda nadiren tamamını okuduğum sohbetlerden birisi faydalı olumlu yapıcı fanatizm olmadan iyi olanı bulmaya yönelten bir sohbet olmuş

seviyeli ve yararlı sohbetiniz için teşekkür etmek istedim sadece :D
teşekkürler

UÖZKAN.77 link=topic=67011.msg791818#msg791818 date=1383914944' Alıntı:
Eski kasa 8441 ' den bu kadar memnunsanız yeni kasalardan ÇOK daha fazla memnun kalırsınız emin olun, ön dingil %20 daha güçlü ve arka kollar da daha güçlü...

Hidrolik yağı eksik olmasın arka kollarla ilgili... Bizim 90 ' lıkta şeffaf bi gösterge koymuşlar açıp ölçmeden sürekli görünüyo ÇOK faydalı...

Evet Tümoya genelde çok yakıyo ama çok çekiyo deniyo... lakin Zetoru bi deneseler daha az yakıp daha ÇOK çekeni görmüş olurlar :)
bizimkinde onlar yok abi sadece agır kaldırıyo sıkıntı o yada problem yok geçen 18 tonluk silaj geldi mc büyük o getirdi neyse kaldırılacak mc taktın tek de kaldı kaldırmıyo git getir zetoru neyse zorlaya zorlaya kaldırdık zetordan 4 e kadar yani şanzıman yagınıda çok ii kullandığını orada gördüm

aribas link=topic=67011.msg791829#msg791829 date=1383919047' Alıntı:
abi sohbeti sulandırmak istemem ancak sohbeti başından sonuna kadar okudum inanırmısınız forumda nadiren tamamını okuduğum sohbetlerden birisi faydalı olumlu yapıcı fanatizm olmadan iyi olanı bulmaya yönelten bir sohbet olmuş

seviyeli ve yararlı sohbetiniz için teşekkür etmek istedim sadece :D
teşekkürler
fanatizime gerek yok biz kllanıyoruz memnunuz he mennun olmadığımız yan bayisi servisi ii çalışmıyo ama traktöre laf yok kul yapısı sonuçta ama ii yapmışlar alın demiyoruz sadece binin kullanın para kolay kazanılmıyo hele bu dönemlerde bari yakıtdan zamandan güçden kayıp olmasın diyoruz

keltaşlı link=topic=67011.msg791863#msg791863 date=1383924449' Alıntı:
İkisi de değil bence, ikinci eli olmayan her türlü makinayı tevsiye etmiyorum. Ayrıca servis ve yeedk parça da hemen bulabilmeliyim.
herkesin tercihi faarklıdır banada işimi en iyi çableruk kolay ve masrafsız makineleri tercih ederim sonuçta galeri değilim alıp satmaya senelik gidcekler

Zetor 90 (97 bg) 18-19 ton kumu rölantide 4 kademe damperi kaldırıyo... tandem römorkla bu ağırlığı güle-oynaya çekiyo :)

Evet 2. eli ÇOK zayıf ama KESİNLİKLE kalitesiyle ilgili değil! Ülkede arkasının olmamasından sadece...

sercan bugün aklıma geldi;

Sizim MC 60 km yapıyo demiştinya.. bu çekişi olumsuz etkilemiyo mu?

Diyelim 15-18 ton yük var arkada düz asfaltta kaçı görür?

Bizim için hız baya önemli..