Güncel Ayçiçek Fiyatları

arkadaşlar bugun trakya borsalarında fiyatlar 2900 ün üzerinde gösteriyor..bu hızla giderse iyi olur inşallah
Bugün uzunköprü borsasında arpa bile 1.53 TL ye gitti.

Tarım ürünlerinde hızlı bir yükseliş var.

Buğday 1,60 TL düzeyinde.
Bölgemizde Buğday harman fiyatlarına (1,35 TL) göre %16-17 arttı.
Aycicek su an 40 yag 2.65-2.70 tl arasi.
Ayçiçek de harmanda açıklanan fiyata ( 40 yağ 2.50 TL) göre %16-17 artsa 40 yağ 2.90 TL ye denk geliyor.
Inşallah bu fiyatları görürüz.

Bugün uzunköprü borsasında arpa bile 1.53 TL ye gitti.

Tarım ürünlerinde hızlı bir yükseliş var.

Buğday 1,60 TL düzeyinde.
Bölgemizde Buğday harman fiyatlarına (1,35 TL) göre %16-17 arttı.
Aycicek su an 40 yag 2.65-2.70 tl arasi.
Ayçiçek de harmanda açıklanan fiyata ( 40 yağ 2.50 TL) göre %16-17 artsa 40 yağ 2.90 TL ye denk geliyor.
Inşallah bu fiyatları görürüz.

Ayçiçek fiyatları harmanda uluslararası piyasalarda düşüktü. O yüzden bizde de hızlı bir düşüş yaşanmıştı. Ama şimdilerde dışarıda yükseldiği için haliyle burada da yükselmiş. Uzjnköprü borsasındaki tüccarlar yükselişe bu yüzden diyor. Ama yükselme trendi durabilir. 2700tl 40 yağ civarında sabitlenebilir. Tabii bu tahmin.
Buğday ise zaten harmanda bile dışarıda daha pahalıydı. TMO’nun düşük fiyat vermesi, ilk ürün olduğu için çiftçinin satıp borç kapamak zorunda olması gibi sebeplerle bizde fiyatlar düşük kaldı. Ofis fiyat açıklamadan önce buğday zaten 1500dü. Hep aynı masal ekmek temel gıda olduğu için fiyatını kontrol etmek istiyorlarmış. Tıpkı et fiyatları gibi. Ama kışa yaklaştıkça kontrol edemez oldular. Tüccarlarla da görüştüm. Hem fikir olduğumuz konu şu; Ukrayna, Rusya gibi ülkeler üstünden ciddi miktarda ucuz buğday ithal etmenin bir yolunu bulamazlarsa fiyatlar yükselmeye devam eder. Ahiyeıca TMO’da ekim sonunda aldığı bir kararla yükselişe katkıda bulundu. 1100 tlye aldığı arpayı 1225 tlye, 1350tlye aldığı buğdayı 1475 tlye satışa çıkardı. Bu da fiyatları arttırdı. Biz ağlarken Devlet kurumunun bizim malımız üzerinden kar yapmasına ne demeli. Onu da bilemedim artık. Ne de olsa Ofis Çiftçinin Kara Gün Dostuymuş. (Yersek)

Ayçiçek fiyatları harmanda uluslararası piyasalarda düşüktü. O yüzden bizde de hızlı bir düşüş yaşanmıştı. Ama şimdilerde dışarıda yükseldiği için haliyle burada da yükselmiş. Uzjnköprü borsasındaki tüccarlar yükselişe bu yüzden diyor. Ama yükselme trendi durabilir. 2700tl 40 yağ civarında sabitlenebilir. Tabii bu tahmin.
Buğday ise zaten harmanda bile dışarıda daha pahalıydı. TMO’nun düşük fiyat vermesi, ilk ürün olduğu için çiftçinin satıp borç kapamak zorunda olması gibi sebeplerle bizde fiyatlar düşük kaldı. Ofis fiyat açıklamadan önce buğday zaten 1500dü. Hep aynı masal ekmek temel gıda olduğu için fiyatını kontrol etmek istiyorlarmış. Tıpkı et fiyatları gibi. Ama kışa yaklaştıkça kontrol edemez oldular. Tüccarlarla da görüştüm. Hem fikir olduğumuz konu şu; Ukrayna, Rusya gibi ülkeler üstünden ciddi miktarda ucuz buğday ithal etmenin bir yolunu bulamazlarsa fiyatlar yükselmeye devam eder. Ahiyeıca TMO’da ekim sonunda aldığı bir kararla yükselişe katkıda bulundu. 1100 tlye aldığı arpayı 1225 tlye, 1350tlye aldığı buğdayı 1475 tlye satışa çıkardı. Bu da fiyatları arttırdı. Biz ağlarken Devlet kurumunun bizim malımız üzerinden kar yapmasına ne demeli. Onu da bilemedim artık. Ne de olsa Ofis Çiftçinin Kara Gün Dostuymuş. (Yersek)
Eyvallah teşekkürler.

Uzun bir süreden sonra Uzunköprü borsasında bugün Ayçiçek işlem görmüş.

Roseta cinsi ayçiçek 43,51 yağ oranı, 7,2 rutubet değerleriyle 3,144 TL den işlem görmüş. Miktarı 4,5 ton

Tahıl ürünlerindeki artış kendini göstermeye başladı.

Umarım önce hayırlısıyla ayçiçekleri ekeriz, sonra da çiftçiyi memnun edecek fiyatlar ile satarız.

Bu fiyatların harmanda da devam etmesi dileğiyle...

Roseta cinsi ayçiçek 43,51 yağ oranı, 7,2 rutubet değerleriyle 3,144 TL den işlem görmüş. Miktarı 4,5 ton

Umarım önce hayırlısıyla ayçiçekleri ekeriz, sonra da çiftçiyi memnun edecek fiyatlar ile satarız.

HADİ HAYIRLISI BAKALIM.İNŞALLAH HASATTA 3 DEN AŞAĞI GİTMEZ....

Fiyat çok iyi inşallah sezonda 3 lirayı görürüz

ekonomiler zora girebilir dendi bikere, hatta enflasyon, yada hiperenflasyon geliyor kimilerine göre

bu durumda sizin beğendiğiniz fiyatlar çok düşük kalabilir

burada rakamın artışını yüzdesel olarak bakmak gerek..

enflasyon yüzde kaç oluyor ürün yüzde kaç artıyor, yada masraflardan sonra kazancınız yüzde kaç artacak

kazancınızı tekrar yüzde kaç aratacak masraflara kullanacaksınız?

bunların hepsi çok belirsiz

o yüzden fiyatı beğenmeden önce düşünmek gerekir...

bugün arkadaşım aradı

çıktım dışarı ihtiyaçları alayım dedim aldım bişeyler ama dedi

patates 4 lira

çayın kilosu 35 lira

peynirin kilosu 38 lira

ee hadi beğen bu fiyatları

enflasyonda herşey gidiyor yukarı herşey...

bunlar geçici düşer müşer demek boş işler...

Sonbaharda marketlerde 35-36 lira olan 5 litre ayçiçeği yağı şimdi 43-45 lira. Fiyatlar bayağı arttı. Umarım harmanda fiyatlar daha iyi seviyede olur.

Yalnız bu fiyat artışına rağmen nedense Trakya Birlik kâr payı ödemesi çok düşük yaptı 30-50 lira civarında dediler, onuda sermaye ekleyecekmiş.

Merhaba, yağ fiyatları fırlamış durumda. Ürüne yansıtacak kar mi göreceğiz. Bu sene yağ olarak alıp kendim satmayı düşünüyorum valla. Bedavaya irgatlik yapıyoruz. Al satcılar, stokcular, masa başı bürokratlar para kazanıyor. Halen 2019 yağlık ürün desteği yatmadı, faizli borçla harçla Ekim yaptık. Zaten daha eklerken %20 fazladan masraf faize gitti. Habire harman kart geciyoruz, sonumuz ne olacak bilmiyorum.
Yağlık çekirdek desteklemesi ne zaman yatar bilgisi olan var mı?

Resimler ve ekler

• Screenshot_2020-05-19-15-02-06-954_com.android.chrome.png
    Screenshot_2020-05-19-15-02-06-954_com.android.chrome.png
    208.5 KB · Görüntüleme: 91