ford 6600 yakıt testi

Ynt: ford 6600 yakıt testi

UÖZKAN.77 link=topic=67763.msg770235#msg770235 date=1378146830' Alıntı:
Havayı sonradan mı attınız.. çok güzel
evet abi hava kopersörünü sonradan takıldı ama tüplü degil lastik şişirmek için minibüs ve kamyonların cıkma konperesörleri 100 liraya aldık bakımnı yaptım takdık

Maaşallah, iyi bakmışsın, aynısı 1977 model bizimde vardı, 94 yılında sıfır 70-56 ile değiştik, 80 li yıllar ve 90 ların başında gençliğim bu traktörün tepesinde iş yaparak geçti, paylaştığın resimleri gördükçe anılarımda tek tek gözümün önünden film şeridi gibi geçti, bu traktöre geniş teker olayı ve özellikle kabin çok kibar ve güzel olmuş.

Bunları getiren yurtdışından kaçak getirmiş sanırım babam İstanbula gidip ithalatçı firmadan almış, ben küçüğüm tabi o yıllar ve yıllarca ruhsat çıkartılamadı, Made in England yazar üzerinde, traktörü sattık gitti 94 de ama satışınıda 2011 yılında yaptık, verdik notere vekaletname satış yapıldı vs. vs.., anlamam bu işlerden yok vekalet falan ama ruhsatsız araç sahibi olmakda epey zor bişey.

Öyle öteberi traktörde göremezsiniz bakın ön tekerlek jant içinde ağırlıklar vardır, çok sesli kütür kütür bir çalışması vardır, bizimkininde kabini vardı, kabinin içinde ses hepten fazlalaşıyordu haliyle, o yüzden olsa gerek benim kulaklarda biraz arıza var, üzerine bindikmi iş yapmaya aralıksız 20 gün sabah 6 dan akşam 9 lara kadar durmadan tarla sürerdim, pullukta falan mazot götürürüdüm yan tarafına bir tahta sandık ilve etmiştik ona çanta vidonla mazot koyardım, tabi gençliğe bile yeni adım atmışız akşam ininince tepesinden yürümeyi unutmuş gibi adımlarım şaşırırdı.

Onaltı yıl kullan ve kendisinden 10 beygir küçük sıfır traktörle kafa kafaya değiştiğimiz zamanın kral traktörüdür, gerçek bu, hani çıksında biri desin şu traktörü kullandım, demesin hadi kullanmasını esgeçelim bakın 16 yıl sakladım gittim kendinden 10 beygir küçük sıfır traktörle değiştim desin, oysa biz saklamadıkda çatır çatır çalıştı çok iş yaptı gerçekten, hatta ben kızmıştım biraz ama yerine sıfır gelen traktörde 70-56 az yakıtla pancar sökmeye falan çok işimize yaradı, demek istediğim değişilen traktörde aslında işgörür olsun yani, şimdi artık olmaz böyle bişey.

selamun aleykum arkadaşlar konu yakıt testı olunca bende bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim.bizdede ford 6600 77 model ingilizi var. 65 km lik yolda, bu yolun yarısı dik çıkış yarısı dik iniş. arkasında 3 tonluk romorkla 4 km de 1 lt yaktı.sizce diger traktörlere göre yakıtları nasıl.

hüseyin5757 link=topic=67763.msg772514#msg772514 date=1378721767' Alıntı:
selamun aleykum arkadaşlar konu yakıt testı olunca bende bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim.bizdede ford 6600 77 model ingilizi var. 65 km lik yolda, bu yolun yarısı dik çıkış yarısı dik iniş. arkasında 3 tonluk romorkla 4 km de 1 lt yaktı.sizce diger traktörlere göre yakıtları nasıl.

Bence güzel yeni model erkuntla aynı.

bu traktorun turbosu yok interkolu yok bide onları eklesenız erkunttan daha az yakar ozaman daha güç artar bence bu yazışmalara göre turbo takılınca bu traktöre çok daha az yakar
erkuntta turbo interkoler hepsı var.

Arkadaşlar haftaya ford 5000 le yulafları balyalamaya başlayacaz. Başyacılık işi zor mu makine sık arıza yapar mı ip bittiğinde takması falan kolay mıdır yoksa insanı bıktırır mı. Nasıl kullanmak gerekir makineyi. Arıza yapmaması için ne yapmak nasıl kullanmak gerekir yani

Haşpay kullanırken kayışları tef gibi gerecen, gresörlükleri ve iğneleri günlük yağlayacaksın, makine toprak alıyorsa ip kesme ayarını uzatacaksınız, balya çok sıkı oluyorsa dana gözlerini çıkaracaksınız.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Arkadaşlar ford 6600 1977 model in yakıtını test ettim sizlerle paylaşmak istedim yakıt deposunu fulledim 81 litre alıyor 40 km yol gittim 20 km si düz sayılır 20 km si yokuş tırmandık 2 vites le cıktık yokuşları. düzde elgazı çekili 2600 devirde saatte 45. 52 km hızla yol aldı km yi ve hızı arkadan gelen aracımız tarafından ölçüldü bu arada bu hız lara üzerindeki 18.4, 34 lastikler sayesinde ulşabiliyor cokcanlar balya makinası ile 760 adet 20 kg lik saman balyası yaptık ve aynı yolu geri geldik yani toplan 80 km yol gitik arkada balya makinası ile 760 adet saman balyası yaptık.depoyu tekrar fulledim 70 litre mazot yakmış. boş traktörüde yolda test ettim 1400 ve 2400 arası gazda 4. km de 1 litre bazende 5 km de 1 litre yakıt harcadı
Hız konusuna gelince biraz yanılır insan, özellikle araç ile arkadan takip ederken veya geçerken, özel araç ile traktör ile yan yana 2/3 dk gidilirse o zaman hangi hızda olduğu bilinir, Bu seferde yolun trafiği tehlikeye girer, balya konusunda yaktığı yakıtı degerlendiremiyorum ama yolda fazla yakmış. Bende 1974 model 188 Massey Fergusyon Mutlu Power vardı. Traktörü bir arkadaş kullanıyordu, düz asfaltta kendi aracımla traktörü takip ederken aracın sürati 50''yi vuruyor ancak yanına gelip yan yana gittiğim de traktörün poweri ileride ve suratı 42'de kalıyor. Yokuş aşağı inerken poweri geriye çektili iken suratı 50 gibi oluyor fakat bu seferde traktör yolda hafif hafif geziyor. Yakıtına gelince de remorksuz haliyle 50 Km'de 10 Litre gibi yaktı. Yol yokuşuda düzüde vardı.