KEPÇELİ DEUTZ Agrolux 310

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bayburt/Şalcılar köyü. Köye giren ilk-tek traktör.. tarlalar 50 yıldır boş. Almanyadan köyüne dönen oğluda alamanyada ziraati bitirmek üzere olan bi abimize getirdik..

İnşallah organik koyunculuk işletmesinde hizmet verecek..

Fotoğraftaki tüm ekipmanlar traktör dahil %50 hibeyle kalkınma ajansının desteğiyle alındı... Allah devletimize zeval vermesin.

Ynt: KEPÇELİ DEUTZ Agrolux 310

Hayırlı olsun DEUTZ kaclık acaba on kepcede cok yakısmıs romork da aynen öle super otesı durmus traktor ve dıger ekıpmanlar % 50 ye hıbeye nasıl gırıyor bıraz bunun acıklamasını yaparsanız İyi olur tesekkurler. anlş-*s

Deutz yaklaşık 60 bg.. kepçe Özkan makina.. Römork Karaman Karabuluk.. pulluk alpler pimkesen..vs.

Şimdi alıcı gözle baktık, test sürüşü yaptık;

*Deutz kesinlikle eski deutz değil! O kadar uğraştık orjinal ithal olsun diye gene olmadı olmuyor.. gene de ulaşılabilecek en iyi seri bu.

*Şahsuvaroğlu, yerli eli değdi mi bi kaçaklar oluyor, kabin yerli..

*Köye giderken rampalarda takviyeye kadar düştü ki biraz hayal kırıklığı oldu, arkada toplasan 3 ton civarı yükle.. inşallah açılınca daha toparlar.

*Kepçe ve kovası bi boy ufağı olabilirdi, ama kepçeye de laf yok..

*Römorka laf yok adamlar her ayrıntıyı düşünmüşler, helal olsun.. bi damperi test etmedik henüz..

Gelelim hibeye, değerli arkadaşlar kendi yörenizdeki Kalkınma Ajanslarıyla mutlaka irtibatta olun.. IPARD ..vs takip edin 'bişey çıkmaz demeyin' derim..

Burda da ilkten kimse ciddiye almadı ama proje yazıp geçirip gereğini yapınca gerçek oluyor.

Geçen buraya gelen kepçeli Kubotada bu Deutzda hep devlet desteğiyle..

UÖZKAN.77 link=topic=67764.msg769953#msg769953 date=1378048576' Alıntı:
Deutz yaklaşık 60 bg.. kepçe Özkan makina.. Römork Karaman Karabuluk.. pulluk alpler pimkesen..vs.

Şimdi alıcı gözle baktık, test sürüşü yaptık;

*Deutz kesinlikle eski deutz değil! O kadar uğraştık orjinal ithal olsun diye gene olmadı olmuyor.. gene de ulaşılabilecek en iyi seri bu.

*Şahsuvaroğlu, yerli eli değdi mi bi kaçaklar oluyor, kabin yerli..

*Köye giderken rampalarda takviyeye kadar düştü ki biraz hayal kırıklığı oldu, arkada toplasan 3 ton civarı yükle.. inşallah açılınca daha toparlar.

Abi same grubunun tek eksıgı bence bu yakıtı falan guzelde bnm gordugum butun samelerın cekıs sorunu vardı hızları duzde ıyı yakıtıda iyi ama bayır yukarı cıkmaya basladı mı ölü gibi oluyor motor yurumuyor 60 lık same nın 2 ye dustugu yerı bız aynı romorkla mf260 gold la 4 . vites cıktık o kadar fark var yani :)

0Same-Deutz-Lambo.. eskinin kral motorları niye eskinin dedim. Şimdi o adı var ama tam olarak o tadı yok. Bu olayı bildiğimizden arayıp tarayıp uğraşıp tam orjinal ithalin peşine düştük ama bu kadar oldu, gene de bu ayarda en iyisi..

Lakin düz yolda 5 ' ten 4 ' e düşünce ilk şok oldu. Köyün girişinde iyi bi rampada 3-2-1 derken takviye 2. hayal kırıklığı..

Valla ya Zetora alıştığımdan yada şahsuvaroğlunun hinliğinden ben net bi çekiş güç henüz göremedim. Ha iş görmez mi görür, bizim projedeki işletmeye fazlasıyla yeter...

Aynı o ayarda rampayı 90 ' lık zetorla seri 3-2 ile 20 ton yükle çıktık, videosunu da paylaştım..

UÖZKAN.77 link=topic=67764.msg769962#msg769962 date=1378050346' Alıntı:
Sağolun, hibe için başlık açtım..

Aslında çok basit bulunduğun il ya bir kalkınma ajansının ya da Ipardın içindedir. En yakın ofisine git bilgilen...

Hangi ildesin?

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/kalkinma-ajanslari-ipard-ve-hibeler/msg769954/?topicseen#new

abi ilerde bu konu üzerine eğileceğim inşallah şimdilik dik durmam lazım grin-*-s grin-*-s

Römorkun üstünde 5 ton yazıyor zaten öyle istemiştik ama yakından bakınca 7-8 tona kadar yolu var. Darası 1,85 ton.. Lastikler fazla fazla yeter.. ön dingilde fren de var. Kriko da hidrolik.. arka kapak 2 yöne açılır..

Karaman-Karabulut yapımı Konya fuarında da inceleyip beğenmiştim..

Adamlara helal olsun en ufak ayrıntıya kadar düşünmüşler..