mibzer hakk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: mibzer hakk.

hakkınızda hayırlısı neyse o olsun Mustafa bey.
şayet iletilerinizde yazdığınız sistemde bir mibzer yaparsanız ve yaptığınız mibzerle ,iklimsel verileri bile değiştircek(yağışın azlığına ,çokluna göre verim olayını sıtandart hale getirme) bir sistemle piyasaya çıkarsanız bence işinizde başarı mutlaka gelir.

tümosan 8095 link=topic=68025.msg774534#msg774534 date=1379184804' Alıntı:
hakkınızda hayırlısı neyse o olsun Mustafa bey.
şayet iletilerinizde yazdığınız sistemde bir mibzer yaparsanız ve yaptığınız mibzerle ,iklimsel verileri bile değiştircek(yağışın azlığına ,çokluna göre verim olayını sıtandart hale getirme) bir sistemle piyasaya çıkarsanız bence işinizde başarı mutlaka gelir.

inşallah...olup olmaması talebe bağlı...malum bizim millette bi marka hastalığı var illa 35 yıllık firma 550 servis noktası olacak işimiz zor ya hayırlısı...

zekhes link=topic=68025.msg773776#msg773776 date=1379019568' Alıntı:
e yani..hocam demirin tonu 1500tl..şimdi fahiş kar yokmu diyorsun???yazdığınız mesajı ancak bir imalatcı yada bayi yazar..ben fabrikasında çalışıyorum yakında kendi imalatımı yapacam ve saydığın özelliklerde o fiyata mibzer :) bak hocam bir mibzerin maliyeti demir ton fiyatıyla ölçülür..gerisi teferruattır ve para tutan bişeyde yok başka...bozmayın güzel bişey olacak diyorum bana link gönderiyosun..sen benim mesajlarımı iyi oku ben işim gereği son iki yıldır 8 fuara katıldım yurtdışı..ve hususi austuryaya gittim iki firmanın fabrikasına..sende gezmiş biri gibisin çek ' den öte 8 üstü mibzer yok..iklime gelince iklimlede ilgisi yok onlar sadece bizden biraz daha fazla toprak işliyor aramızdaki fark bu ..kaldıki ben senin şahsına diyorumki (büyük yazim anlayın artık) BEN YAPAYIMDA SEN İSTER 7,5 AEK İSTER 35 E daha fazla bilgi verilmez artık.....adam okuyo şu anda iki gündür model çıkarıyo kafasından..

yanlış tahmin. ne imalatçı ne de bir bayiyim, ingilizce öğretmeniyim, boş zamanlarımda da köylüyüm, çiftçiyim.toprağı seven üretim meraklısıyım. şimdi size gelelim. demirin tonu 1500 lira diyorsunuz. yada şöyle yapalım direk demirin cevher fiyatından hesaplayalım daha kolay olsun yani 140 dolar. 280 lira kabaca.. zaten direk monte edersiniz. bu nasıl bir yaklaşımdır bir girişimci üretici için. o zaman darası 3000 kilogramlık damperli 10 tonluk römork neden 12-13 bin liraya satılıyor? yada ağırlığı 1800 kilogram gelen pötinger terradisc neden 25000 lira? yada 500 kilo gelen ünlü aydın vs. marka pulluk neden 3000 lira? ben size link falan göndermedim neden bahsediyorsunuz? iş fuara gitmekle olmaz, iş deneyimle, uygulamayla, argeyle , kaliteli üretimle, kendini kanıtlamayla vs. olur. ve bu süreç yıllar sürer. marka güvenilirliği oluşur. günümüz markaları şuanki konumlarına gelene kadar ailede kaç nesil eskidi. mesajlarınızı okudum merak etmeyin ama hala soruma cevap alamadım soruyorum yine hangi ülke 8 cm e buğday ekiyor? hangi marka mibzer bu? iklimle neden ilgisi olmadığını dayanaklarınızla ifade edermisiniz? onlar bizden daha fazla mı toprak işliyorlar yoksa tüm dünyadaki minimum işleme trendine mi yöneliyorlar? onlar derken kimden bahsediyorsunuz? bunlara ek olarak madem imalatçısınız şunları da bir zahmet açıklayın da kafamızdaki soru işaretleri siliniversin. ülkemizde 12,5 cm ekilen buğday ile amerika birleşik devletlerinde 17 cm e dünyadanın tam öbür tarafı avustralyada 25 cm ekilen buğdaydan aynı verimi almanın bilimsel dayanağı nedir? diskli , baltalı yada suffolk tarzı ekim ayaklarının buğday verimi üzerindeki etkisini dayanaklarıyla anlatırmısınız? buğday sıra arası mesafesi ile kök ve kök boğazı hastalıkları, yaprak ve başak hastalıkları arasında ilişkiyi dayanaklarıyla açıklarmısınız? değerli cevaplarınızı bekliyorum.

GÜRKAN link=topic=68025.msg774858#msg774858 date=1379262605' Alıntı:
yanlış tahmin. ne imalatçı ne de bir bayiyim, ingilizce öğretmeniyim, boş zamanlarımda da köylüyüm, çiftçiyim.toprağı seven üretim meraklısıyım. şimdi size gelelim. demirin tonu 1500 lira diyorsunuz. yada şöyle yapalım direk demirin cevher fiyatından hesaplayalım daha kolay olsun yani 140 dolar. 280 lira kabaca.. zaten direk monte edersiniz. bu nasıl bir yaklaşımdır bir girişimci üretici için. o zaman darası 3000 kilogramlık damperli 10 tonluk römork neden 12-13 bin liraya satılıyor? yada ağırlığı 1800 kilogram gelen pötinger terradisc neden 25000 lira? yada 500 kilo gelen ünlü aydın vs. marka pulluk neden 3000 lira? ben size link falan göndermedim neden bahsediyorsunuz? iş fuara gitmekle olmaz, iş deneyimle, uygulamayla, argeyle , kaliteli üretimle, kendini kanıtlamayla vs. olur. ve bu süreç yıllar sürer. marka güvenilirliği oluşur. günümüz markaları şuanki konumlarına gelene kadar ailede kaç nesil eskidi. mesajlarınızı okudum merak etmeyin ama hala soruma cevap alamadım soruyorum yine hangi ülke 8 cm e buğday ekiyor? hangi marka mibzer bu? iklimle neden ilgisi olmadığını dayanaklarınızla ifade edermisiniz? onlar bizden daha fazla mı toprak işliyorlar yoksa tüm dünyadaki minimum işleme trendine mi yöneliyorlar? onlar derken kimden bahsediyorsunuz? bunlara ek olarak madem imalatçısınız şunları da bir zahmet açıklayın da kafamızdaki soru işaretleri siliniversin. ülkemizde 12,5 cm ekilen buğday ile amerika birleşik devletlerinde 17 cm e dünyadanın tam öbür tarafı avustralyada 25 cm ekilen buğdaydan aynı verimi almanın bilimsel dayanağı nedir? diskli , baltalı yada suffolk tarzı ekim ayaklarının buğday verimi üzerindeki etkisini dayanaklarıyla anlatırmısınız? buğday sıra arası mesafesi ile kök ve kök boğazı hastalıkları, yaprak ve başak hastalıkları arasında ilişkiyi dayanaklarıyla açıklarmısınız? değerli cevaplarınızı bekliyorum.

hocam sen işine bak...herkes seni örnek almaya devam etsin iyi olur..boşver..sen nasıl okuyup nasıl dinlediğini anlamış değilim..İYİ OKU ...kumsaldan bahsediyoruz...tından bahsediyoruz...sen nerdesin biz dnerdeyiz onuda anlamadım..geç bunları demirin filizi milizi hikaye onlar...17-25cmoda bi garip oldu şimdi sen kalkar pancar gibi çapa felanda yaptırırsın hububata...buyrun buda link diyen uslup yoksunu sen değilmiydin???al sana linkin kıralı http://et2.amazone.de/default.asp?langid_system=1&langid_daten=1&setcookie=1 kullana bilirsen artık...

zadoks stil ekmeyi düşünüyorsan ona uygun bi mibzede yaparım senin için de ben pek tavsiye etmem...verim içi 1500-2000 dekar yer ekmen lazım türkiyede buna hazır değil....zadoks heralde sürekli amerikan resimlere falan videolara falan bakıyosun sen...biraz doğu avrupaya gel...doğu bloğuna gel uçma atlantiği napcan oralarda...

hayran olduğun zatoks tekniği işte dekara 200kilo felan verir oda zaten direk anıza ekim için geliştirilmiş bi teknik herkez uygulamaz bunu

zekhes link=topic=68025.msg774876#msg774876 date=1379266081' Alıntı:
hocam sen işine bak...herkes seni örnek almaya devam etsin iyi olur..boşver..sen nasıl okuyup nasıl dinlediğini anlamış değilim..İYİ OKU ...kumsaldan bahsediyoruz...tından bahsediyoruz...sen nerdesin biz dnerdeyiz onuda anlamadım..geç bunları demirin filizi milizi hikaye onlar...17-25cmoda bi garip oldu şimdi sen kalkar pancar gibi çapa felanda yaptırırsın hububata...buyrun buda link diyen uslup yoksunu sen değilmiydin???al sana linkin kıralı http://et2.amazone.de/default.asp?langid_system=1&langid_daten=1&setcookie=1 kullana bilirsen artık...
uslübun hiç yapıcı değil abi gürkan abi kaç cm ' e ekileceğini sormuş sen sıra arası dar ekilmesi vermisiz demiş gibi muamele yapıyorsun belirtmek istedim ...

Kardeş bence gereksiz agresif tartışmalara girme konu dağılıyor her önerisi olana böyle agresif davranırsan sayfalarca tartışma ve atışma olur fikir alışverişi olmasını yeğlerim . Konuya gelince öyle bi mibzer tasarla ki hem 70 cm e mısır hem 10 cm ye hububat ekebilsin

zekhes link=topic=68025.msg774876#msg774876 date=1379266081' Alıntı:

Mustafa Cihad Gül Uslüp demişken,

1-Dünya ' ları ben yarattım, her şeyi ben bilirim hawasından...Senden başka herkesin hiç bişi bilmediği imajından....

2-ÜSLUP DERKEN HİKMET DUMAN ' IN YANINA GELSE BİRİMİZ, ORADA DA SENDEN BÜYÜKLERE DE KARDEŞ DİYEREK Mİ HİTAP EDECEKSİN...

3-Şu an 15 Eylül 2013 itibari ile ÜSLUP konusunda site de konuşması gereken en son kişi sensin...

4-Altın yapsan bedawa wersen, alınmaz, esnaflığın we insanlığın okulu yok ki okuyup öğrenesin...

5-Tarzında we dawranışlarında ısrar edersen, YÖNETİM GÖREWE Çağrısı da yapacağım, biraz terbiye we örf adet takın...

6-Net ' in de kendine has kuralları we dawranışları wardır ama iletişim kuran herkese KARDEŞ demek we hiç bir şey bilmiyorsunuz demek bunlardan biri değildir...

7-Çok bilgili olabilirsin ama bunu ortaya koyuş biçimin we tarzın yanlış....

zekhes link=topic=68025.msg773533#msg773533 date=1378933580' Alıntı:
tohum ve gübre gözlerini ayırdım ben..aliminyum grup dağıtıcı ile dizklere hortum vasıtasıyla dağıtıca...bu da tohum ve gübre gözünü ortadan kaldıracağı için alman ürünlerinde olduğu gibi 7,5 cm ye kadar ekim imkanı sunaca..

alman ürünlerindeki gibi 7.5 cm demişsin. ben de sana amazone linki yolladım, teknik bilgileri içeren; acaba 7.5 cm mi sıra araları diye. ha bu amazone değil başka herhangi marka da olabilirdi. yani link takıntın bu muydu hayret vallahi. ben de birşey sanmıştım :D yani hepsini geçtim, bir kez daha kanıtladın verdiğin cevaplarla, sana ne desek boş. çünkü bildiğini okuyacaksın yine. bu sana son yanıtım bu konuda. inan benim için gerçekten vakit kaybısın. hiç olmazsa en son sorduğum sorulara kopya çekmeden cevap yaz da forum ve ben engin tecrübelerinden faydalanalım. ticari hayatında başarılar . hayırlı işler.

Üslup Mevzusunda Söylenenlere Katılıyorum, En Başta Ben Yazacaktım Konu İlk Açıldığı Sıralarda... Büyüğüm Olduğunuz İçin Yazmamıştım...
Şimdi Bizden Büyüklerin Yazması Daha İyi Olmuş...

Ali SARAÇ ' a Ve Hermiyas ' a Katılıyorum...

1-Ayrıca yeryüzündeki hemen hemen her marka mibzeri bilirim ben de daha 7.5 cm görmedim sıra arası görmedim hububatta.

2-İngiltere ' de hububata çapa yaparlar, istersen marka model wideo çiftlik gönderebilirim...

3-Latin Amerika ' da(Arjantin, Brezilya, Uruguay w.s.) hem hububatı hemde mısır, soya, pamuk gibi ürünleri aynı mibzerle ekerler...İstersen marka we modelleri de yazabilirim...

4-Gördüğün üzere senin bir şey bilmiyor dediğin bizlerde birşeyler biliyoruz, eksiğimiz warsa tamamla öğrenelim

5-Ayrıca girişimci olarak gittiğin yol da doğru değil, KLASİK TÜRK SANAYİCİSİ gibi dawranıyorsun. Ne demek:Bakınız Alphan MANAS

omerfarukkoc link=topic=68025.msg774903#msg774903 date=1379268252' Alıntı:
Üslup Mevzusunda Söylenenlere Katılıyorum, En Başta Ben Yazacaktım Konu İlk Açıldığı Sıralarda... Büyüğüm Olduğunuz İçin Yazmamıştım...
Şimdi Bizden Büyüklerin Yazması Daha İyi Olmuş...

Ali SARAÇ ' a Ve Hermiyas ' a Katılıyorum...

Ömer ' im baştan beri farkındayım da sabır, ya sabır dedim durdum ama baktım değişiklik yok yazma gereği duydum...

GÜRKAN link=topic=68025.msg774898#msg774898 date=1379267882' Alıntı:
alman ürünlerindeki gibi 7.5 cm demişsin. ben de sana amazone linki yolladım, teknik bilgileri içeren; acaba 7.5 cm mi sıra araları diye. ha bu amazone değil başka herhangi marka da olabilirdi. yani link takıntın bu muydu hayret vallahi. ben de birşey sanmıştım :D yani hepsini geçtim, bir kez daha kanıtladın verdiğin cevaplarla, sana ne desek boş. çünkü bildiğini okuyacaksın yine. bu sana son yanıtım bu konuda. inan benim için gerçekten vakit kaybısın. hiç olmazsa en son sorduğum sorulara kopya çekmeden cevap yaz da forum ve ben engin tecrübelerinden faydalanalım. ticari hayatında başarılar . hayırlı işler.

ya bildiğimi okuycam tabi arkadaşım sen ne yaptığını anlamadım ben ben bu konuyu makidan yana sorunlarınızı istedim..benim zaten kafamda olan bi fikri başka bi arkadaş sordu bende ona destrek verdim ve kendi gözlerimle gördüm biliyorumruzgar durumuna göre ekim arasıyöresel değişiyor sen hayatında opsiyon diye bişey hiçmi dutmadın???kaldıki ben opsiyonda sunmıcam yaptığım bütün makinalarıon sıra arasını kendin değiştireceksin kafan basmadı bi türlü...yani bi insanın fikiri ancak bu kadar baltalanır..ben oturup burada her şeyi anlatamam...bunuda söyledik rahatladınmı şimdi kardeş???sen başka konularla ilgilen istersen..bu konunun amacı farklı bak..birilerini bozmak değil amaç ...amaç sorunları tekrarlamamak..ben romanyada çekde 8cm ye ekende gördüm...BU KADARDA BOZULMA FAZLA VİDEO İZLEME UÇAĞA ATLA ..TAYY..TAYY.YERİNDE GÖR BUİŞİ BUKADAR TEKNİK TAKİPEDİYORSAN İŞKEMBEDEN SALLAMA..PARA HARCA BİRAZ..GLENVIR ÇİFTLİĞİNDE GÖRME KENDİNİ...ORDA OLSAN EK ANASINISATAYIM 35CM...OK???

zekhes link=topic=68025.msg774913#msg774913 date=1379268795' Alıntı:
ya bildiğimi okuycam tabi arkadaşım sen ne yaptığını anlamadım ben ben bu konuyu makidan yana sorunlarınızı istedim..benim zaten kafamda olan bi fikri başka bi arkadaş sordu bende ona destrek verdim ve kendi gözlerimle gördüm biliyorumruzgar durumuna göre ekim arasıyöresel değişiyor sen hayatında opsiyon diye bişey hiçmi dutmadın???kaldıki ben opsiyonda sunmıcam yaptığım bütün makinalarıon sıra arasını kendin değiştireceksin kafan basmadı bi türlü...yani bi insanın fikiri ancak bu kadar baltalanır..ben oturup burada her şeyi anlatamam...bunuda söyledik rahatladınmı şimdi kardeş???sen başka konularla ilgilen istersen..bu konunun amacı farklı bak..birilerini bozmak değil amaç ...amaç sorunları tekrarlamamak..ben romanyada çekde 8cm ye ekende gördüm...bulgaristanda 12,5cm ye ekende rusyada 28cmye ekende..BU KADARDA BOZULMA FAZLA VİDEO İZLEME UÇAĞA ATLA ..TAYY..TAYY.YERİNDE GÖR BUİŞİ BUKADAR TEKNİK TAKİPEDİYORSAN İŞKEMBEDEN SALLAMA..PARA HARCA BİRAZ..GLENVIR ÇİFTLİĞİNDE GÖRME KENDİNİ...ORDA OLSAN EK ANASINISATAYIM 35CM...OK???

Usta sen boşver yap kafana göre allah bol müşteri versin belki sıfırdan mibzere yönelirsin diye sana yardımcı olmak adına bi öneri sundum sen ona yönelmek yerine gerçekten saygıdeğer insanlarla şaf dalaşına giriyosun allah çarşına pazar versin

Mustafa bey yanlış anlama , senden mühendis olur , makina tasarlarsın , mucit olur birşey icat edersin , bunlar nispeten kolay şeylerdir vs vs. Lakin esnaf olmak bambaşka birşeydir.
Hem kendini hemde forumu gerdin. Sakin ol biraz, öfke ve sinir baldan tatlı demiş atalarımız , burası bir paylaşım platformu , herkez aynı kafada ve düşünce yapısında değil.
Herkez , herkezin istediği gibi cevap vermez , herkez aynı yaklaşımda bulunmaz. Farklılıklara ve görüşlere tahammül etmemiz lazım.
Seninde yoruma ve fikre ihtiyacın yoksa neden buraya konu açtın , millete soru sordun demezler mi? Esnaflık birazda insan ilişkileri yönetme , insalara birşeyler sunma sanatı değil midir?
Sana göre mükemmelini üretirsin , uzay teknolojisini makinana uygulamışsındır , ama biri gelip beğenmez , adamda kendine göre haklıdır.
Bizlerde bu işin içinde çiftçi insanlarız , yıllardır tarlada çeşitli makinaları tecrübe ediyoruz , işimizi yapıyoruz. Bizlerin kullanım tecrübesi senin üretim tecrüben ile birleşecek ki , en iyisi ortaya çıksın.
Her usta , her üretici bir olmaz , birbirimize saygı duymamız lazım.

Baştan ofsayt. İleri bir adım olmadı bu konu sanırım.

Konu sahibinin konunun silinmesi isteği üzerine ve daha fazla tatsızlık devam etmemesi için konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...