Çiğ Süt Fiyatlarınız

10 dan fazla süt inegi olan neden halen kendi yemini üretmez anlamıyorum. illa şart mı fabrika yemi almak.
halbuki kendi yemini üretse epey kar eder. hammaddeleri kaliteli temin ederse fabrika yeminden daha faydalı yem üretmiş olur.
fabrikanın işçilik maliyeti , vergisi , nakliyesi, büro digerler ve kar payını yem fiyatından düşersen aynı yemi ucuza imal edilir. bu aradaki fark cebine kalır

3

Asla olmuyor o dediğiniz. Hele sütlü hayvanlarda imkanı yok tutturamazsın.

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Tırnak yumuşaması oluyor,
Herkesin sanatı ayrıdır.
arkadaşım şöyle bir gerçek var. benim asıl işim yem fabrikası kurmak çalıştırmak. yemciligi iyi bilirim.mesela siz sakaryalısınız.sakaryada çok çalışma yaptım. işi normlara göre yaparsan hiç sıkıntı olmaz. çiftçide mısır,arpa ,bugday kırıgı var.dışardan un fabrikalarından kepek alacaksın. mermer tozu alacaksın, yag fabrikarından ayçiçek küspesi alacaksın. süt hayvancılıgı yapıyorsan soya küspesi alacaksın.bir veterinerle görüşüp önerecegi vitaminler var onlarıda temin edersin. küçük kapasiteli kırıcı degirmen alırsın .4-5 bin tl. önce degirmende kır. sonra bir karıştırıcı da yada bir çukurda vitaminleri içine ekle. 5 dk karıştır.alsana fıstık gibi bir numara yem. tırnak yumsaması kalsiyum eksikliginden kaynaklanır genelde.
fabrikacının hammadde kaynagı zaten köylü.

IMG_20200730_104913.jpg
IMG_20200730_105023.jpg
IMG_20200730_104704.jpg
yem fabrikası

Abi bana kalırsa tedarik kisminda sıkıntı olur.
yok be kardeşim hepsine ulaşım kolay. internet çagındayız. hepsi temini kolay. avrupa türkiyedeki kadar yem fabrikası yok.büyük baş hayvanla ugraşanlar hepsi kendi yemini üretiyorlar. başka türlü sütten para kazanılmaz.sonuçta ticari amaçla yem yapmayacaksın. kendi ihtiyacın kadar. en fazla günlük 20 dk vakit alır.üretmek.birde şu var yem fabrikaları maliyeti düşürmek için olmadık hilelere baş vuruyorlar. kendi yapacagın yem daha saglıklı olur.
örnek kaç protein yem istiyorsun ona göre karışımı yapacaksın. ister 16, ister 18,ister 20 protein.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: soner2222

yok be kardeşim hepsine ulaşım kolay. internet çagındayız. hepsi temini kolay. avrupa türkiyedeki kadar yem fabrikası yok.büyük baş hayvanla ugraşanlar hepsi kendi yemini üretiyorlar. başka türlü sütten para kazanılmaz.sonuçta ticari amaçla yem yapmayacaksın. kendi ihtiyacın kadar. en fazla günlük 20 dk vakit alır.üretmek.birde şu var yem fabrikaları maliyeti düşürmek için olmadık hilelere baş vuruyorlar. kendi yapacagın yem daha saglıklı olur.
örnek kaç protein yem istiyorsun ona göre karışımı yapacaksın. ister 16, ister 18,ister 20 protein.
Abi yemciler kötü hammede kullanıyor olabılır ama kendı yemini yapmak çok kolay değil hele sayı bıraz fazlaysa onun işçiliği bile çok zor milletin zaten iş başından aşıyor Türkiyenin en büyük sorunu sermaye ve alım gücü

Benim amcaoglunda küçük yem kırma karıştırma var, güzel sistem.sezonda ham maddeyi temin edemedikten sonra hesaplar karışıyor.
tabi sezonda hammaddeyi stoklarsa ucuza temin eder.kışın hammadde fiyatları yükseliyor.ama kışın fabrikalarda pahalıya mal ediyor. onun için zırt pırt yeme zam yapıyorlar.yem fabrikaları en fazla stokları 4 aylıktır.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Abi yemciler kötü hammede kullanıyor olabılır ama kendı yemini yapmak çok kolay değil hele sayı bıraz fazlaysa onun işçiliği bile çok zor milletin zaten iş başından aşıyor Türkiyenin en büyük sorunu sermaye ve alım gücü
aslında zor degil .orta halli bir besicinin günlük yem tüketimi 500 kg olsa. en fazla 30 dk sürer. 1 kişi ile
benim ahır ruhsatları çıksın .ahırları bitirdikten sonra sanem keçisi ve romanov koyunu besleyecegim. destek yemini kendim üretecegim. ölmez sag kalırsak resimleri paylaşırım burada

Kendi kaba yemi kesif yemi olmayanın işi zor
Hep satın almak zorunda
Yemsiz hayvancilik olmuyor
Yem konusu en önemli konu
Kendi ürettiğin yemi kendin hazırlayıp hayvana vermek cok önemli
Ama dediğim hayvanci nın kaba yem imkani kesif yem imkanı en başta olmalı yoksa pek şansı yok günümüzde
Kendi yemi olduğu halde durumu zorda olan arkadaşlar var şu anda

Herkez. 2 tl nin üstünden bahsediyor. Ben. Bolu mengengenin kırsal kesimindeyim sütçü gelmeye bile eriniyo buda yetmezmiş gibi 1,78 den süt alıyo. Bırda bi çiflik bari bişey olmadığı için Köylüden topluyo Süt fiyatı 2 liranın üstü burası hayal gibi
Ortak süt soğutma tankı alıp, kendiniz satmayı deneyin.