SAME TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

: SAME TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

sameler aslen güzel motor
diğer traktörlere göre en belirgin özelliği su soğutmalı yerine hava soğutmalı olması buda donmaları %80 azaltır yani her koşulda tek marşla motor çalışa bilir
bir diğer özelliği ise şanzımanı çok sağlam şahsuvar oğlu bi ara kampanya yapıyordu same traktör alıpta şanzımanı dağıtanın traktörünü değiştirip üzerinede 4 adet lastik hediye ediyordu bildiğim kadarıyla kimse başaramadı bizim köyde bi tane explorer 90 war oda ilk aldığında denedi ama şanzımanı dağıtamadı
tek kötü yanı ise 4 senede bir balata değiştirmesi artık debriyajmı yoksa frenmi orasını bilemem sahibi öyle söyledi

• Beğen
Tepkiler: Traktörcü#1
Ynt: SAME TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

bende emektar bı same 60 var dede yadıgarı ama hala cok zevklı bı sekılde kullanabılıorum yenı hıdrolık aksamı taktırdık dıreksıon yag pompartımanı falan artık kullanımı kolay bır makıne oldu degıstırecektık ama sımdılık ursuna karar verdık yanı herseyıyle bence mukemmel ha bu arada yenı yenı erkunta merak sardm
:d

• Beğen

POYRAZLI SALİH link=topic=775.msg5589#msg5589 date=1201083880' Alıntı:
diğer traktörlere göre en belirgin özelliği su soğutmalı yerine hava soğutmalı olması buda donmaları %80 azaltır yani her koşulda tek marşla motor çalışa bilir
bir diğer özelliği ise şanzımanı çok sağlam şahsuvar oğlu bi ara kampanya yapıyordu same traktör alıpta şanzımanı dağıtanın traktörünü değiştirip üzerinede 4 adet lastik hediye ediyordu bildiğim kadarıyla kimse başaramadı bizim köyde bi tane explorer 90 war oda ilk aldığında denedi ama şanzımanı dağıtamadı
tek kötü yanı ise 4 senede bir balata değiştirmesi artık debriyajmı yoksa frenmi orasını bilemem sahibi öyle söyledi
zor şartlarda çalışan traktörler için çoklu diskli debriyaj sistemi gerekir diye düşünüyorum...

Bizim köyde Explorer 95 ' in şanzımanını dağıttılar. Ama ne motor nede lastik vermediler. Bilmem o zaman kampanyamı yoktu..heheh...:D

alipasalierkan link=topic=775.msg37021#msg37021 date=1211318056' Alıntı:
Bizim köyde Explorer 95 ' in şanzımanını dağıttılar. Ama ne motor nede lastik vermediler. Bilmem o zaman kampanyamı yoktu..heheh...:D

bu kampanya 1998 de wardı
şanzımanı mı yoksa motoru mu dağıttı ???

salih tek marşla çalışıyo demişin ya onda tabi hava su soğutmalının mutlaka farkı var ama aküde çokk büyük rol oynuyo her hava soğutmalı motor her koşulda çalışmaz ...böyle bişi olabilirmi??ama su soğutmalılara oranla tabiki daha iyi..

Same traktörlerin yakıtlarının çok az olduğundan .. Fakat şanzıman olayına gelince götü en kolay dağılan motor diye düşünüyorum. Özellikle lazerli tesviye bıçağında ve demir tekerlek takıldıında ne kadar arıza çıkardığına çok şahit oluyoruz. Ayrıca da kutu gibi bir kabin var. Samelerin çok yaygın olmasının sebeplerinden biri de piyasaya erken girmeleri diye düşünüyorum. Eğer hafif işlerde kullanacaksanız tavsiye edilebilir. Hakikaten yakıtları azmış. Ama ağır işlerde kullanacaksanız ve biraz da fazla zorlayacaksanız pek tavsiye edilecek bir traktör değil diye düşünüyorum.

yakıt ve çekiş konusunda bir söyeleyeceğim yok herkes bilio ama şahsuvaroğlundan önce çok parça sıkıntısı çekiliodu bir gaz teli için bir ay yatan motor biliorum inşallah o sorunu gidermişlerdir herkesin böyle bir korkusu var bence ilk önce kafalardan bunu silmesi lazım

ben same kullanıcısıyım belki bizim işimiz ağır değil ama bu zamana kadar parca sıkıntısı çekmedim şanzıman konusunda dağıtmak çok zor diye düşünüyorum hatta bandırmada bayisinde denemeler yapıldı benim alıcağım zaman kimse başaramadı şanzımanı dağıtmaya ama allah izin verirse değiştiricem bu sene çünkü bizim işimiz kışın ve kabin gerekiyor o yüzden same artık işime gelmiyor mazot konusuna gelince makineyi zorlamadığım için yakmıyor fazla diyeceklerim bunlar saygılar...

• Beğen

arkadaslar kuzenim explorer 85 i var tek ceker.. traktörü nakliyede falan cok kullandım pulluk ve kulivatör dede bi kacdefa denedim.. traktör cok guzel tasarım olarak cekişide cok iyi 4lu 14lu pullugu sonuna kadar indiriyor hidrolik kollar neredeyse yere degicek kadar salıyor .. çamurda baya iyi cekiyor kuruda biraz zayıf ama iyi sayılır.. kulivatördede iyisayılır cekişi cok iyi ama biraz ağir gibi. kuyruk mili iki kademeli cok guzel.. vites gecişlerini hiç begenmiyorum biraz sert hani böle yag gibi dil nh lerin ki gibi dil yani.. bide 3vitesle ilgili bi sorun yasadı sekromecten dolayı demişti servis tam bilmiyorum..servisi cok iyi dil ama idare eder.. yakıtıda kuzenim diyo baya iyi gecen yıl almıştı cok yakıoyordu şimdi motor acılmış hiç yakmıyor diyor.. ha bak unutuyordum en begendigim yönu direksiyonu tekerlekleri 70 derece dönuyor yani neredeyse oldugu yerde tekfren yapmış gibi dönebiliyosun aynı hata girebiliyosun kırımı cok fazla baska hiç bi traktörde bu kadar kırım görmedim.. lastikleri biraz cabuk eritiyor yada üerindeki lastikler cok adiydi prelinin bi yılda eridi sayılır.. ama bilmiyorum eger dayanıklı olursa cok guzel traktör daha yeni şimdi dayanıklılıgı konusunda bişey diyemiyorum.. ama çekişi cok iyi çamurda.. bide hararet göstergesi ilk aldıgında kırmızıya dayanıyordu servisi cagırdı kuzenim servis geldi dedi boşverin sona dayansın bişey olmaz bunların sisitemi farklı falan dedi.. istediginiz kadar zorlayın bişey olmaz yakarsınız 95ini vericez size dediler kuzenim baya zorladı bi ara ama yanmadı motor :)

• Beğen

2000 yılında bizim 70-66yı almadan önce bizimkiler karamsarlıkta kaldılar acaba 70-66mı alalım yoksa Explorer 90mı diye ikisininde fiyatı aynıydı... Samenin pek piyasası yoktu, parçada sıkıntı olur, satmaya kalksak satamayız dediler... ondan sonra 70-66yı aldılar... 70-66dan öncede 2.el 285 aradılar ama temizini bulamayınca 0 motor aldılar...

• Beğen

burda 80 lik same var dayım kullanıyordu motor komşusunun tarlada arkayı dağitti motor 15 gün serviste bekledi parça geldi ama yanliş gelmiş olmadı sıkıntılı traktör bence bildiğinden şaşma.

arkadaşlar ben ikinci el 2004 ile 2006 modeller arasında same explorer 90 lık veya newholland tn75a almayı düşünüyorum iksi arasında kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum yakıt performans önemli birde sorun yaşamayacağım motor olsun istiyorum yorumlarını bekliyorum

serkanarslan link=topic=775.msg124771#msg124771 date=1230804989' Alıntı:
arkadaşlar ben ikinci el 2004 ile 2006 modeller arasında same explorer 90 lık veya newholland tn75a almayı düşünüyorum iksi arasında kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum yakıt performans önemli birde sorun yaşamayacağım motor olsun istiyorum yorumlarını bekliyorum
kardeş anketler bölümüne iki traktör adına anket yapabilirsin.böylece daha verimli sonuçlar alırsın...

[size=10pt][size=10pt]arkadaşlar ben same explorer 90 hp kullanıyorum gerçekten çekiş konusunda çok güzel ayrıca hava soğutmalı olması az yakması da avantajı ,Frenlerde çok harika bastığın zaman hemen kitlenip kaymıyor aniden yavaşlıyor böylece tekerler kaymıyor.Az mı havuç indirdim tarladan tepelerden 5, 6 tonluk römorkla..Ayrıca pulluk çekerken de badanaj çok az yapıyor ve tekerler fazla eskimiyor.Tek kötü tarafını söyleyeyim ELEKTRİK AKSAMI en az 4 kere elektrikçiye götürdüm.Ya sigorta atar ya akü şase almaz deli etti yaa elektrik aksamı ..belkide bizimki böyledir sadece onu bilemiyorum işte...[/size][/size]