TÜMOSAN TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: TÜMOSAN TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

tümosan kullanmadım yakıt performans ilişkisi nasıldır bilemem ama görünüş olarak ön panjur ve ağırlıklar hariç güzel

en iyisi MF sonra nh sonra jd gerisi BOŞŞŞ tümo bna itici gelio ben tümoda sürdüm mf de sürdüm mf ' nin vitesi yağ gibi tümo vites değiştirene kadar yokuşta kalıoz birazdaha şanzumanı ii olsa oda ii olur ama mf,nh ve jd ile yarışamaz bu bir gerçek benimde mf 4255 var gayet memnunum

emg_mert link=topic=776.msg39486#msg39486 date=1211903958' Alıntı:
en iyisi MF sonra nh sonra jd gerisi BOŞŞŞ tümo bna itici gelio ben tümoda sürdüm mf de sürdüm mf ' nin vitesi yağ gibi tümo vites değiştirene kadar yokuşta kalıoz birazdaha şanzumanı ii olsa oda ii olur ama mf,nh ve jd ile yarışamaz bu bir gerçek benimde mf 4255 var gayet memnunum

tümosanı olanda ondan memun ... niye öyle fanatiklik yapıyorsun anlamadım arkadaşım .. öyle bir kullanmakla olmuyor yukarıdada söyledim bende çok 4255 kullandım fikirlerimi aktarayım istersen sana ...

10 senedir tümo kullanıyoduk çekiş gücü süper ama yakıt tüketimide süper yakıt tüketiyor ondan ben motoru değiştirdim yeni bieşy adlım tümoda kazandığımız parayı yakıta veriyoduk yenisini alınca mazottüketimi az olunca garip geliyo bana gerisini siz düşünün

valla tümosanın yakıtı şehirler arasında fark yapıyo galiba ankara bölgesinde tümosanın yakıtından şikayetçi olan yok ama nedense bazı bölgelerde şikayet var heralde bölgelere göre özel yakıt tüketimli traktör üretiyor fabrika...

abicim bizde çankırıda çifçilik yapıyoruz ve ilçemize eski bakanlar dan ekrem pakdemirli 2000 dönüme yakın kanola ekti ve ekimini biz yaptık 10 traktörle bizde de tümosan 65-70 tek çeker var ve arkasında 11 ayak kaz ayağı takılı ekrem pakdemirli tarlaya geliyo ve diyo ki sen kaz ayağının arkasına birde yuvak tak dio senin traktörün çok seri dio neresi yavaş diosunuz birde rampada rakip tanımaz tümosan

Akif Göktas link=topic=776.msg39808#msg39808 date=1211968519' Alıntı:
valla tümosanın yakıtı şehirler arasında fark yapıyo galiba ankara bölgesinde tümosanın yakıtından şikayetçi olan yok ama nedense bazı bölgelerde şikayet var heralde bölgelere göre özel yakıt tüketimli traktör üretiyor fabrika...
Yakıtından şikayetçi olan yok bizim burda.Ama seri olmadığı konusunda ve vitesleri konusunda şikayet var.
cnbzidris link=topic=776.msg39931#msg39931 date=1211988129' Alıntı:
abicim bizde çankırıda çifçilik yapıyoruz ve ilçemize eski bakanlar dan ekrem pakdemirli 2000 dönüme yakın kanola ekti ve ekimini biz yaptık 10 traktörle bizde de tümosan 65-70 tek çeker var ve arkasında 11 ayak kaz ayağı takılı ekrem pakdemirli tarlaya geliyo ve diyo ki sen kaz ayağının arkasına birde yuvak tak dio senin traktörün çok seri dio neresi yavaş diosunuz birde rampada rakip tanımaz tümosan
Seri değil diyen ben değilim kullanan...

tumosani zorlattinizmi debraj balatasi siyirir.ama fiatta oyle bir problem yok .bir tumo fiatin mf nin lastigi olamaz kanaatindeyim. cok zayif motor cabuk dagiliyor

arkadaşım sana katılıyorum ama gülmekten sen hiç tümosan kullandınmı da burda may mıy ediyon kullanmadıysan bana burda otme duduk makarnası bizim koyde ilk cıkanlardan var adam kac seneden berı balya balıyo tık yok 80-66 da vardı o araret yaptı ne konuşuyon duduk hadı sımdı cvp bulursan cekınmeden soyle

tümosana ucuz diyen arkadaşa cevapppppp fiat ve new holland bile tümosanın ürettiği motoru kullanıyorrrr konfor konusunda ise gösteriş mereklısı olanlar almasınnnnnnn TÜMOSAN GÜCÜ HİSSETMEK İSTEYENLER İÇİNNNNN TASARLANMIŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

amesia link=topic=776.msg42784#msg42784 date=1212435665' Alıntı:
tümosana ucuz diyen arkadaşa cevapppppp fiat ve new holland bile tümosanın ürettiği motoru kullanıyorrrr konfor konusunda ise gösteriş mereklısı olanlar almasınnnnnnn TÜMOSAN GÜCÜ HİSSETMEK İSTEYENLER İÇİNNNNN TASARLANMIŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

buda çok ezbere oldu ... araştır istersen biraz daha arkadaşım :)

Evt Akif kardeşime katılıyorum bakıyorum etrafıma saman olsun balya olsun hep Tümosan kullanılıyor.

evet ucuz motor omrude az olur bir tumo fiati mf nin ekzosu olmaz ben gordugumu soyluyom yaramaz motor bana gore ikinci eli yok kimse almaz galeri satamadigi icin 5 yil vade faizsiz veriyo ama alan yok kilo hesabi hurdaciya verilir bende 95/66 tek ceker ve 285s var ikiside gercekten kral motor .yillik 1800 dekar ekip suruyorlar su anda eskilerini yeni tumoya vermem saygilar