TÜMOSAN TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Bi markayı kötülemek bence bi yerde vebal almaktır. Ben sadece başımızdan geçeni çok kısa özetleyecem siz düşünün gerisini.
Geçen yıl başında sıfır 8075 çift çeker aldık rutin servis bakımına gittiğinde servis arka her iki tekerdede çarplık olduğunu tespit etti fabrikaya rapor etti videosunu gönderdi fabrikanın verdiği cevap "bu olabilir ondan bişey olmaz" oldu biz tabi itiraz ettik fabrika bölge servis müdürü fabrika merkez satış sorumlusu ve daha birsürü kişi yapmadığımız kalmadı herifler illede bunun jantları eğri dediler iki kez birincisinde çemberler hariç diğerinde tüm takım olarak jantları değiştiler ama sorun aynı sorun sıkıntı aynı ne yaptıysak sorunumuzu çözülemedi sattıkları malın arkasında bir allahın kulu durmadı sonunda sattık birsürü zarar ettik ne deyim allah onlardan sorsun. Benim baş vurmadığım yol kalmadı en son çare mahkemeye vermekti onada zaman olarak uğraşmaya vaktimiz yoktu.
Bunlar satana kadar yok türk malı yok yerli şöyle böyle ama bi sıkıntı çıkınca kimse kalmıyor arkasında herkes dut yemiş bülbüle dönüyor vesselam.

2010 model 82.80 kullanıyorum kullanım olarak konfor yok bu da benim için en önemlisi bunu bilin uzun çalışma saatlerine hiç gelmiyor bu traktöre yaptığımız masraf tam olarak aynısından birtane daha alır bu traktör 100 dönüm yeri olan küçük çiftçiler için üretilmiş fazlasına gelmiyor bakın 80.66 dan iyidir tek çeker tüm traktörlerden iyidir ama uzun çalışma saatleri muhakkak arızayla biter.

Ben hiç kullanmadım ama 2005 öncesinde yakıt harici şikayet eden yok burda daha çok 60 80 tutuluyor 3 silindir old ve hafif işte diğerlerine göre az yaktığı için onada turbo attırıyorlar memnunlar 74 80 .82 80 kullananlar yakıttan muzdarip .2005 üzeri kullananlar da şanzıman arıza veriyor onun haricinde motor arızası falan duymadım burada halk arasında çok yakmasıyla bilindiği için pek alan yok tümo.

2007 model olan 7580 tümosanımız var bir yağ filitresi değiştirmeyi bilmeyen usta dan dolayı 3000 tl bayıldık ustasını bulursanız fiyat ve performans olarak iyi ama dayanıklılık konusu tartışılır ve son ollarak cevreniz de tümosan deneyimlerene sahip olmayan ustalar varise almayın

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Ben hiç kullanmadım ama 2005 öncesinde yakıt harici şikayet eden yok burda daha çok 60 80 tutuluyor 3 silindir old ve hafif işte diğerlerine göre az yaktığı için onada turbo attırıyorlar memnunlar 74 80 .82 80 kullananlar yakıttan muzdarip .2005 üzeri kullananlar da şanzıman arıza veriyor onun haricinde motor arızası falan duymadım burada halk arasında çok yakmasıyla bilindiği için pek alan yok tümo.

Hangi Traktörü yola koşarsanız çok yakacaktır. Bilsinler ki Tümosan çoğu emsallerine göre az yakmaktadır. Başta örnek verecek olur isek NH ve Erkunt. Şu da bir gerçektir ki 2005 öncesi modellere derman yetmez..

Tümo az yakar diyen arkadaş bana soylermisin tumoda hangi motor hangi pompa var. Erkuntun kullandığı motor belli pompa belli. Bunu kullanan sadece erkunt ta değil 5-6 marka daha bu motoru kullanıyor kötü olsa çok yaksa kimse kullanmaz. Ama tümo daki motoru sade tümo kullanıyo. Hayrına versen başka markaları hic biri kullanmaz o motoru. Ama kimse nedense yoğurdum ekşi demiyor.

• Beğen
Tepkiler: killer be
Tümo az yakar diyen arkadaş bana soylermisin tumoda hangi motor hangi pompa var. Erkuntun kullandığı motor belli pompa belli. Bunu kullanan sadece erkunt ta değil 5-6 marka daha bu motoru kullanıyor kötü olsa çok yaksa kimse kullanmaz. Ama tümo daki motoru sade tümo kullanıyo. Hayrına versen başka markaları hic biri kullanmaz o motoru. Ama kimse nedense yoğurdum ekşi demiyor.

Kendimi bildim bileli Tümosan kullanıyorum. 96 dan beri 74.80 var yakıtından bir an olsun şüphe etmedim. Bir kere pompa arızası verdi şu an halen saat gibi maşallah. 90.80 e gelince o biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana ama deposu 80 litre olduğu için uzun saatlerde yanımızda bir bidon götürmek zorunda kalıyoruz. Tümosan şanzıman konfor ve sağlamlık konusunda kötü tamam lakin motorunu da yargılayan ilk sizi gördüm.

Tümosandaki motor 1960 lı yıllarda geliştirilmiş ve hala kullanılmaktadır.fıat 450 640 tan sonra günümüzdeki tümo ve new hollandlardada çelik piston turbo intercooler yağ soğurucu gibi modifiyelerle kullanılmaktadır.yanlış olmasın iveco kamyonlarda uzun zaman kullanılmıştır.daha ne olsun . Tasarım olarak zamanın en iyi motor teknolojisidir.hararette conta patlatmaz.10000 saati devirir.
Perkinste hararet kırmızıya gelse sekman bile sıyırabilir.
Komşuda bi 780 vardı sesine bayılırdım ama motor ölüydü.bir de 480 kadar tutunamazdı kışın kırmızı 780 kullananlar çok memnundu sarılara göre bu yönden.ölü olmasına rağmen kışları tek marşta çalışırdı.sonra satıp 95 80 aldı.80.4 erkunt kadar gidiyor ama yakıt nasıldır bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Bazıları çok yakıyor demiş kardeşim iş
için değilde gezmek için kullanıyorsanız tabi yakar motor konusuna gelince perkins gibi arza vermez merak etmeyin şanzıman a gelince sen motorun 4.10 lu yerine nam olsun diye 4. 14 takarsan eline alırsın kronik sorunu varsa da oda ses kabinde kafyı yedirtecek derceye geliyor
Son olarak ithal traktörü övmeye gelenler paramız olsa zaten onu alırız
Erkunt güzel traktör lafım yok ama satılmsı kötü oldu

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74