İlk Kısmet 58e ilk sahibine teslim edildi

Kısmet 58e ilk sahibine teslim edildi

13.09.2013

Erkunt Traktör, yeni modeli Kısmet 58e’nin ilkini Balıkesirli bir kadın çiftçiye hediye etti. Tarım Bakanlığı’nın düzenlediği bilgi proje yarışmasının birincisi Özlem Ökten, Erkunt Traktör’ün piyasaya yeni sürdüğü modeli Kısmet 58e’nin ilk sahibi oldu.

Ankara Tarım Fuarı ' na katılan Erkunt Traktör piyasaya yeni sürdüğü ilk Kısmet 58e ' yi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ' in de katıldığı törenle Balıkesirli kadın çiftçi Özlem Ökten ' e hediye etti. Traktörlerini çiftçilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda geliştirip ürettiklerini vurgulayan Zeynep Erkunt Armağan, çiftçinin hem tarla hem de bağ ve bahçe kullanımına uygun bir traktöre ihtiyaç duyması neticesinde ürettikleri Kısmet 58e’nin, Erkunt Traktör’ün 10. yılını kutladığı anlamlı bir günde lansmanını yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, “Kısmet 58e, bir Erkunt klasiği olan düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı ile işletme maliyetlerini düşürmek üzere çiftçinin en büyük yardımcılarından birisi olacak. Çevreci motoru, geniş ve kullanışlı platformu, sağdan vitesli, 2 çeker ve 4 çeker olmak üzere 2 farklı seçeneğe sahip Kısmet 58e, Hindistan’ın önemli markalarından Sonalika-Tier 3A motoruyla fark yaratacak. Bugüne kadarki tüm serilerde kullanılan diğer motorlar kadar düşük yakıt sarf ettiği ve yüksek performans sergilediği Erkunt Kalite ve Mühendislik gruplarının yaptığı uzun testlerle de ispat edilen bu yeni motor, Erkunt ailesinde önemli bir fark yaratmak üzere kullanılmaya başlandı. Yine Erkunt Ürün Mühendisliği grubunun yaptığı tarla sürüşlerinde ölçülen yakıt sarfiyatı da kullanıcısını çok mutlu edecek seviyede: 1 dönümde 1.16 Lt, yolda 1 litre mazotla 5,3 km. Bu motor sayesinde Kısmet 58e, hem az mazot ile yüksek performans verecek, hem de çevreye çok az karbon salımı yaparak çevreyi koruyacak” dedi.

En Geniş Platform
Muadillerinin içinde en geniş ve kullanışlı platforma sahip Kısmet 58e, sürüş açısından çiftçiye kullanım kolaylığı ve konfor sağlayacak. Dış ölçüleri tarla, bağ, bahçe tarımında ve nakliye işinde rahat kullanılmasını sağlayacak şekilde tasarlanan bu yeni model, çiftçilerden 2 yıldır gelen talep ve geri bildirimlerle oluşturuldu.

Ynt: İlk Kısmet 58e ilk sahibine teslim edildi

şerefli1 link=topic=68434.msg779565#msg779565 date=1380482080' Alıntı:
ilk belayı omuzlayan adam helal olsun derdiyle sıkıntısıyla birinci olmuş tebrik etmek lazım ;D ;D ;D ;D ;D

Muzaffer gözünden mi kaçtı ya da o kadar zahmet werip paylaştığım haberi okumadan mı yorum yaptın....!!!!

Adam değil Kadın çiftçi alan :)

Hermiyas link=topic=68434.msg779569#msg779569 date=1380482351' Alıntı:
Muzaffer gözünden mi kaçtı ya da o kadar zahmet werip paylaştığım haberi okumadan mı yorum yaptın....!!!!

Adam değil Kadın çiftçi alan :)

abi konu başlığını okudum hemen yazmak istedim de karış-*-s karış-*-s
kadınsa daha kötü

Hermiyas link=topic=68434.msg779573#msg779573 date=1380482616' Alıntı:
::))

Allah yardımcısı olsun cümlemizin....

amin diyelim ama abi o kadın servisden kurtulamaz ondan demiştim her an para harcamaya hazır olsun insanlar seçim yaparken keşke alım gücü daha iyi durumlarda olsada bunlara hiç bulaşmasa

şerefli1 link=topic=68434.msg779577#msg779577 date=1380482850' Alıntı:
amin diyelim ama abi o kadın servisden kurtulamaz ondan demiştim her an para harcamaya hazır olsun insanlar seçim yaparken keşke alım gücü daha iyi durumlarda olsada bunlara hiç bulaşmasa
bide abı sonalıka motorun parcasını nasıl bulucak o var işte ;D ;D hadi tumosan bıraz nh ye benzıyorda nh bazı parcaları oluyor ya sonalıkanın parcası nolucak bılemıyorum yani ;D ;D

tumosannn link=topic=68434.msg779579#msg779579 date=1380483089' Alıntı:
bide abı sonalıka motorun parcasını nasıl bulucak o var işte ;D ;D hadi tumosan bıraz nh ye benzıyorda nh bazı parcaları oluyor ya sonalıkanın parcası nolucak bılemıyorum yani ;D ;D

ula gardaş hadi tümosan nh ye benziyo onu aldınız taktınız eyvallah büyük kolaylık

biz erkuntun kontağını nerden bulacağız iki yılda bir tane kontak getirttik o da uymadı yani servis takamadı bunun kontağı değilmiş sen bunu ilçede uydur dedi yani biz ankaranın göbeğinde üretilen yani % 100 yerli montaj traktöre kontağı bulamadıkda giddik nh servisinde fıat kontağı taktırdık sende gidser sonalikanın yedek parçasını mf servisinde bulursun bunu bu kadar neden sorun ettinki şimdi ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

şerefli1 link=topic=68434.msg779599#msg779599 date=1380485107' Alıntı:
ula gardaş hadi tümosan nh ye benziyo onu aldınız taktınız eyvallah büyük kolaylık

biz erkuntun kontağını nerden bulacağız iki yılda bir tane kontak getirttik o da uymadı yani servis takamadı bunun kontağı değilmiş sen bunu ilçede uydur dedi yani biz ankaranın göbeğinde üretilen yani % 100 yerli montaj traktöre kontağı bulamadıkda giddik nh servisinde fıat kontağı taktırdık sende gidser sonalikanın yedek parçasını mf servisinde bulursun bunu bu kadar neden sorun ettinki şimdi ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D ;D azın bal yesin ağam..

tumosannn link=topic=68434.msg779579#msg779579 date=1380483089' Alıntı:

sende çok gülme yarın bigün carraroyla anlaşması bozulur felan parçacı parçacı gezmeyesin ;D ;D ;D baksana ordan burda destek çoğaldı tümoya kalkar ' ' kendi gövdemi kendim üretecem ' ' der ;D ;D ;D

şerefli1 link=topic=68434.msg779599#msg779599 date=1380485107' Alıntı:

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
zekhes link=topic=68434.msg779601#msg779601 date=1380485492' Alıntı:
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D ;D azın bal yesin ağam..

sende çok gülme yarın bigün carraroyla anlaşması bozulur felan parçacı parçacı gezmeyesin ;D ;D ;D baksana ordan burda destek çoğaldı tümoya kalkar ' ' kendi gövdemi kendim üretecem ' ' der ;D ;D ;D
uretırse sasırmam kı uretıyor zaten şanzıman sop-*-sa sop-*-sa ;D ;D

bu traktörü bursa fuarında inceleme fırsatım oldu.tam koltuğa oturdum dreksiyon simidini kavradım ki birde ne göreyim dreksiyon boşa dönüyor.evet dönüyor ama tekerler dönmüyor.satış elamanına sordum bu nasıl oluyor diye.oda aynen çalıştımı sertleşiyor dedi.iyide dedim hadi traktör bahçede bozuldu nasıl çekip ben eve kadar getirecem dedim.niye bozulsun ki dedi.niye tövbe haşa ALLAH yapısımı sonuçta kul yapısı dedim adam tabi başka bişey diyemedi.yaaa ıııııı hımmmm o zaman da servisi çağırırsınız veya kurtarıcı ile yükleyerek çekersiniz dedi.sonra fiyatını sordum.kampanyalı 39990 dedi.4x4 üne.kısmet 55 in 4x4 ü 50 bin de bu niye 40 dedim.bu yeni çıktı da kampanya vardıda falan dedi ama hiç kafam sarmamıştı doğrusu.motoru ne dedim.aynısı demişti ama forumda okuduğuma göre deyil.bu arada çok hoşuma gitti dersem yalan olur.eski kısmet 55 ler kesinlikle daha güzel duruyor.bu sanki 2. kalite bir erkunt gibi olmuş...