SIRA BAĞIMSIZ DA MARKA TERCİHİ.

Arkadaşlar değerli fikirlerinize ihtiyaç var.
Sıra bağımsız slaj makinasın da marka tercihiniz ne olurdu?
Bu makinaların 1000 devir olanı mı daha verimli 540 devir olanı mı?
Kullanan veya fikirleri olan arkaşların cevabını bekliyorum.

Ynt: SIRA BAĞIMSIZ DA MARKA TERCİHİ.

slm sitede ben cihan özece ali sarac ÇELMAK KULLANICISIYIZ BEN COK MEMNUNUM 5000 DEKAR YER BİCTİM 1000 DEVİRDE KULLANIYORUM TRAKTÖRÜMDE 100 HP BENİM İŞİMİ GÖRÜYOR COK MEMNUNUM

bilalkuru link=topic=69141.msg787356#msg787356 date=1382466763' Alıntı:
slm sitede ben cihan özece ali sarac ÇELMAK KULLANICISIYIZ BEN COK MEMNUNUM 5000 DEKAR YER BİCTİM 1000 DEVİRDE KULLANIYORUM TRAKTÖRÜMDE 100 HP BENİM İŞİMİ GÖRÜYOR COK MEMNUNUM
5000dekarı bi sezondamı biçtin toplamdamı

Türkiye ' ye yeni Sıra bağımsız sılaj makinesi geliyor arkadaşlar, Awrupa değil bende markası bilgileri wideoları mewcut.

Almak isteyenler acele etmesinler Konya fuarını beklesinler....

Fiyatı da Awrupa ' lılardan ucuz, yerliler ayarında diyebilirim...Biçtiği numuneleri de gördüm gayet güzel biçim boyutunu çok kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz...

Şu an makine Agritechnica fuarına gidiyor...

Özelliklerini paylaşabilirim bir dakika:

1,6 metre iş genişliği,
Zincirsiz, kayışsız transmisyon,

Capacity up to 50 ton/h*
Cut sizes 24 (2 a 36mm)
Number of rotor 1
Number of blades in each rotor 12
Number of gathering drums 4
Recommended power at PTO 80 a 140 hp
Required revolution at PTO 540
Weight 2150 Kg
Transmission system cardan & gearbox

delik demek valla sizin ordakiler nasıl kullanıyorlar ama bizim bu taraflardaki kullananlar memnun hatta bu yıl bizimkileri bile 110 sameyle tınaz biçti biçimindende gidiişindende memnun kaldık kişiden kişiye değişir... herşeyin hayırlısını versin allah...

Cihan_özece link=topic=69141.msg787427#msg787427 date=1382470720' Alıntı:
gerçekten çok kibar kullanışlı bi makinaya benziyor.şu baca sisteminin 360 derece olması beni bitirdi :)

Öle gülersin işte kıs kıs, gizli modda gelip izleyip gitmeler falan ha :)

Bir fotodan bunu anladın wideosunu görsen neler derdin acep ha ha ha :)

Ön hidroliğe bağlamışlar, arkaya da römork tek seferde gidip geliyor daha ne kombinasyonlar yapmışlar ki inanamazsın :)

3 sıra götürüyor, öne, arkaya, yana bağlanabiliyor, hatta arkaya geri sürüş modunda da bağlanabiliyor....

Arkadaşlar yorumlarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Hermiyas ın bahsettiği makina galiba bana bir numara büyük gelecek.Çünki önüne almayı planladığım traktör jx 110.
Ayrıca bu traktörü seçerken 1000 devir kuyruk mili olanı mı tercih etmem gerekir yoksa makinanın kendisinin mi 1000 devir olması gerekir?
Tınaz ' a gelince bahsedildiği gibi şasi olayı bütün makinalarında çok nazik.Pekde piyasa işi yapabilecek bir makinaya benzemiyor.Her tarafı kaynak içinde.
Geriye fimaks ve çelmak kalıyor.Karar vermek zor olduğu için fikrinizi almak istedim.

fetullah aksu link=topic=69141.msg787671#msg787671 date=1382558709' Alıntı:
Arkadaşlar yorumlarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Hermiyas ın bahsettiği makina galiba bana bir numara büyük gelecek.Çünki önüne almayı planladığım traktör jx 110.
Ayrıca bu traktörü seçerken 1000 devir kuyruk mili olanı mı tercih etmem gerekir yoksa makinanın kendisinin mi 1000 devir olması gerekir?
Tınaz ' a gelince bahsedildiği gibi şasi olayı bütün makinalarında çok nazik.Pekde piyasa işi yapabilecek bir makinaya benzemiyor.Her tarafı kaynak içinde.
Geriye fimaks ve çelmak kalıyor.Karar vermek zor olduğu için fikrinizi almak istedim.
jx110 u bayiden 1000 devirli sipariş veriyosun makinayıda çelmak 1000 devir (standartıda 1000 devir zaten) alıyosun ikisini takıp biçim yapıyosun ve akşam olduğunda ertesi gününü düşünmeyip rahat rahat uyuyosun.ben bunun başka kısa ve öz açıklamasını yapamıyorum :)

Cihan_özece link=topic=69141.msg787675#msg787675 date=1382559293' Alıntı:
jx110 u bayiden 1000 devirli sipariş veriyosun makinayıda çelmak 1000 devir (standartıda 1000 devir zaten) alıyosun ikisini takıp biçim yapıyosun ve akşam olduğunda ertesi gününü düşünmeyip rahat rahat uyuyosun.ben bunun başka kısa ve öz açıklamasını yapamıyorum :)
Eyvallah Cihan.Mesaj alınmıştır.Sen memnun kaldıysan eğer sıkıntı yok demektir.
Galiba geçen sene almıştın makinayı o zaman için fiyatı neydi?
Birde hiç fiğ yulaf yada yeşil arpa işledinmi bu makinayla?

fetullah aksu link=topic=69141.msg787680#msg787680 date=1382559726' Alıntı:
Eyvallah Cihan.Mesaj alınmıştır.Sen memnun kaldıysan eğer sıkıntı yok demektir.
Galiba geçen sene almıştın makinayı o zaman için fiyatı neydi?
Birde hiç fiğ yulaf yada yeşil arpa işledinmi bu makinayla?
geçen sezon ortasında fimaksı takasa verip çelmağı almıştık.38 bin gibi bi rakamdı.şimdilerde ise 40-42 bin arası herhalde.yeşili hiç denemedim ama biçim yapanları duydum memnunlarmış.