En SIRADIŞI Traktörler :)

Ynt: En SIRADIŞI Traktörler :)

Şu ilk traktörler harika, buharlı traktörler, seyrine doyum olmuyor gerçektende, çoğunuz bu videoları görmüşsünüzdür ama birde ben ekliyim foruma dedim.

tam durdu duracak derken sirene basıp hava boşaltıyor galiba tekrar hızlanıyor
Hill climbing with a Minneapolis steam traction engine

buradada 66 pullukla dünya rekoru kıran ilk buharlı traktörler var
66 ' lı pulluk ile dünya rekoru

buradaki çalışmada çok güzel
Plowing with 28 HP Minneapolis

burada hem buharlı var hemde tek pulluk çeken atlı araba
110 Case Steam Engine Plowing

sebazios link=topic=69180.msg792315#msg792315 date=1384028473' Alıntı:
cooltractor.jpg

Bu arada yukarıdaki iş makinesinin gerçeği var mı bilmiyorum ama fotoğraf gerçek değil, çizim. Resmin fake olduğunu sağ taraftaki bomların gölge açıalarından anlayabilirsin.

Fotoğraf fotoşop olabilir ama bu tarz makinelerde genelde Alp ' lerin kuzeyinde kalan ülkeler çok iyidir. İswiçre, Almanya, Awusturya markaları ağırlıktadır.

İswiçreli Menzi bir numaradır.

Aklıma gelen markalar Menzi, Kayzer, Euromac birde iki kanada firması olacaktı...

Ayrı bir başlıkta paylaşayım bu makineleri....

UÖZKAN.77 link=topic=69180.msg793739#msg793739 date=1384287375' Alıntı:
Atma kabinli Başak 17 :)

Burada da var bitane yanından her geçtiğimde bakıyom, geçen römorkunu tepeleme gübre doldurmuşlardı şaşırdım doğrusu...

Bu laf banaysa Kayseri / Kocasinan / Mevlana mahallesinde bundan 13-14 sene öncesini hatırlayanlar bu traktörü bilir

Çoçukken bi MF 240 vardı tek dingil römorkuyla Derince/İzmitte çuval işi patates/soğan satardı...

Gene Bayburtta eski Enterle nakliyecilik yapan bi amca, rahmetli oldu galiba öyle duydum epeydir yok...

Göz önünde sürekli çalışanlar akılda kalıyo..

XERİON link=topic=69180.msg793750#msg793750 date=1384288002' Alıntı:
Bu laf banaysa Kayseri / Kocasinan / Mevlana mahallesinde bundan 13-14 sene öncesini hatırlayanlar bu traktörü bilir

O laf sanaymış ama kötü bir niyet için söylenmemiş. Bende ilk okuduğumda normalde oldukça ölçülü, saygılı hitaplarda bulunan 'UÖZKAN.77' kullanıcı adlı arkadaşın neden böyle bir üslup kullandığına anlam verememiştim. Ama bahsi geçen mesajı daha dikkatli okuduğumda, problemin üslup değil imlada olduğunu anladım.

'Atma kabinli Başak 17 :) '

Bahsi geçen cümle bu. Bu cümleyi birde böyle okuyalım.

'Atma kabinli, Başak 17 :) '

Cümleye sadece bir virgül koyunca anlam ne kadar da değişti değil mi? UÖZKAN.77 adlı arkadaş aslında o cümlesinde 'Kabini sonradan atılmış Başak 17 :) ' demek istemiş :)))

Oku, baban gibi eşek olma.
Oku baban gibi, eşek olma.

Sadece virgülün yeri değiştiğinde tüm anlam değişti. Sizin örnek de birebir bunun muadili. İkiniz de birbirinizin mesajlarına anlam verememişsiniz ama buna rağmen tartışma çıkmaması için sağduyulu davranarak olayın üzerine gitmemiş, olduğu gibi bırkmışsınız.

Uzerime vazife olmasa da ikinizi de uyarmak istedim :) Akşam akşam güldüm kusurama bakmayın.

Ha bu arada, sağaduyulu ve olgun davranışlarınız için ikinizi de tebrik ederim. Ben olsam dayanamaz, illa karşılık verirdim, iş açığa çıktığında da pişman olurdum :)))

sebazios link=topic=69180.msg795643#msg795643 date=1384640350' Alıntı:
O laf sanaymış ama kötü bir niyet için söylenmemiş. Bende ilk okuduğumda normalde oldukça ölçülü, saygılı hitaplarda bulunan 'UÖZKAN.77' kullanıcı adlı arkadaşın neden böyle bir üslup kullandığına anlam verememiştim. Ama bahsi geçen mesajı daha dikkatli okuduğumda, problemin üslup değil imlada olduğunu anladım.

'Atma kabinli Başak 17 :) '

Bahsi geçen cümle bu. Bu cümleyi birde böyle okuyalım.

'Atma kabinli, Başak 17 :) '

Cümleye sadece bir virgül koyunca anlam ne kadar da değişti değil mi? UÖZKAN.77 adlı arkadaş aslında o cümlesinde 'Kabini sonradan atılmış Başak 17 :) ' demek istemiş :)))

Oku, baban gibi eşek olma.
Oku baban gibi, eşek olma.

Sadece virgülün yeri değiştiğinde tüm anlam değişti. Sizin örnek de birebir bunun muadili. İkiniz de birbirinizin mesajlarına anlam verememişsiniz ama buna rağmen tartışma çıkmaması için sağduyulu davranarak olayın üzerine gitmemiş, olduğu gibi bırkmışsınız.

Uzerime vazife olmasa da ikinizi de uyarmak istedim :) Akşam akşam güldüm kusurama bakmayın.

Ha bu arada, sağaduyulu ve olgun davranışlarınız için ikinizi de tebrik ederim. Ben olsam dayanamaz, illa karşılık verirdim, iş açığa çıktığında da pişman olurdum :)))

bende her iki ihtimalden ötürü temkinli davrandım sonrasında doğrusunu anladım :D