VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

6 yıldan beri valtra a95 kullnıyoruz.2014 te valtrayı verip 8105 Tümosan aldık 1 ay kullandıktan sonra 109 saatte Tümosanı verip valtrayı geri aldık.Allahtan valtra satılmamıştı.Valtranın tek sorunu kabini dar.Yakıtta 0 denecek kadar az.Özellikle çamurculuğu çok iyidir.

Bölge geneli hiç tanıdık bi marka diyil, havaların aşırı soğuk olmasından kabinsiz traktörle gece iş yapılmadığı için bizde bi kaç günlük kabinli 2005 model 85 lik ( bana denilen avrupa montaj ) döküntü den bile harap bi halde emanet aldık. Kaç gündür kullanıyoruz çekişi baya iyi tok kukrer gibi bi sesi var bayilmasi var ama çok az seviyede lastikler genis radiyal bayilmasi bundanda olabilir bide yolda çok seri baya hızlı makina şahsen ben beğendim tek sorunu kabini çok aşırı dar.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Cevap: : VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

valtra degilde 1994 sensinde bu motorlar ilk geldiginde sısu valmet olarak getirilecekti ama gümrükte cok maliyt yükseliyor diye ozaman sısu valmetleri getirmediler ondan sonrada hema üretime başladı isim degiştirdiler bu seferde ismni valtra koydular egerki valmet ler gelsin türkiyeye bir görün ozaman karar verirsiniz yani sözün kısası burda üretilen valtralar beşpara etmez ama dedigimgibi ital olanlar güzel bizim burda sütaş ta var 10 tane valtra bi büyükler güzel ötekiler sanayiden cıkmıyor

Su fotograflari bir daha yuklesen ?

Bu markayı yakından takib eden biri olarak, T4 Modellerini çok seviyorum. Çok heybetli ve güzel görünüyor. Yanı sıra motor seçenekleri de çok iyi. Çok param olsa ilk tercihim Zetor Chrystal 160 sonraki tercihim Valtra T174e veya T194 olurdu. Müthiş ekip olurlar diye düşünüyorum. Lakin öte yandan fiyatları Türkiye bütçesine göre inanılmaz yüksek. Yani bir T174e fiyatına ayni kapasiteye sahp olmasada yakın 2 adet, hatta zorlasam 3 adet yerli traktör rahat alırım. Bu yüzden benim için sadece hayalden öte değil. Alana hayırlı olsundiyim. Vatra'ya da başarılar.

Cevap: : VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

@yalnız kurt:ben yorumu şuna göre yaptım bu tarafta ben bunlardan hiç görmüyorum demekki bi olmaz yanı var yada burdakiler böyle traktörlere yatkın değil veyada burda reklam yapamamışlar bayiler

bizde birisi birşey aldımı diğerleride peşinden hurraaa derken servis ağı parça bolluğu yan sanayii falan parçada tamirde ucuzluk diğer sonradan piyasaya girip iyi reklam yapamayan ve haliyle parça sorunu yaşayan makinalara şans vermedi fiyat ve masseyin avantajı burdan geliyor gidin avrupaya bukadar tutulmaz bence şans vermek lazım

enes bende valtra a 85 yada a95 almayı dusunuyorum onune kepve taktıracagım ıkıcı el fıyatları bana cazıp geldı kepce performansı nasıl bılıyormusun yada hıdrolık pompası dakıkada kac lıtre basıyor
Bende a 85 var tarla performans güzel yakıt ideal ama kepçe de nasıl olur bilmem levyeli traktör ama TD ve Tümosan ların levyesinden rahat geçiyor hidrolik benimki kollu elektronik değil alalı iki sene oldu ikinci el aldım aldığımda hidrolik pompa zayıflamış tı şimdi pompa değişecek bakalım hidrolik performansı nasıl olacak

Yeğenimde 2016 model A95 vardı zor bela çıkardık elinden. Makina sözde 101 HP güç üretiyor ama gel gör ki 100 HP 'lik Deutz 5100G ile gidemiyor. 1 HP fazla beygir gücü olmasına rağmen deutz 5' li 14 numara pullukta neredeyse uçuyor. Sonra Valtra servisini çağırdılar bir ayar yaptı çekiş iyi oldu ama bu defada oluk gibi yakıt yakıyor.

Servis ayar vermeden önce deutz 5100G dönüme 1.6 lt - Valtra A95 1.9 lt yakıyordu.
Servisten sonra Deutz dönüme 1.6 lt - Valtra 2.4 lt yakıt tüketti.
Deutz 5100G'nin içi daha geniş ferah ve çok kaliteli güzel malzemeler kulanılmış. malzeme kalitesi Vaktrayı neredeyse 10'a katlıyor. Şanzıman farkı da çok büyük.
Deutz 80 vites ( 40 + 40 )
Valtra 24 vites (12+12)

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Valtra a 85 5 li 12 inç ayarlı ünlü yaylı valtranın takviye 4 ile tavinda olsada olmasada yerine göre 1.5 ile 2 litre arasında yakıyor viteslerde geçiş rahat kullanım çoğu traktör den güzel sözde levyeli şatıl gibi rahat geçer ama şatıl gibi kullanılması sakıncalıdır [emoji5] dişlileri dizersin

• Beğen
Tepkiler: mf285sdt
Yeğenimde 2016 model A95 vardı zor bela çıkardık elinden. Makina sözde 101 HP güç üretiyor ama gel gör ki 100 HP 'lik Deutz 5100G ile gidemiyor. 1 HP fazla beygir gücü olmasına rağmen deutz 5' li 14 numara pullukta neredeyse uçuyor. Sonra Valtra servisini çağırdılar bir ayar yaptı çekiş iyi oldu ama bu defada oluk gibi yakıt yakıyor.

Servis ayar vermeden önce deutz 5100G dönüme 1.6 lt - Valtra A95 1.9 lt yakıyordu.
Servisten sonra Deutz dönüme 1.6 lt - Valtra 2.4 lt yakıt tüketti.
Deutz 5100G'nin içi daha geniş ferah ve çok kaliteli güzel malzemeler kulanılmış. malzeme kalitesi Vaktrayı neredeyse 10'a katlıyor. Şanzıman farkı da çok büyük.
Deutz 80 vites ( 40 + 40 )
Valtra 24 vites (12+12)

Pulluk tarlanın sertlik durumuna göre 300-800 kg.f arası çeki kuvveti istiyor.Aynı seri motorlarda farklı torkta ve beygir gücünde motor bulunmasının temel sebebi budur.Arazinin durumuna göre güç tercihi yapmak lazım.Bunun dışında bazıları tam yükte yakıt azaltırken, bazıları yarım yükte, bazıları da tam ve yarım yükte az yakabiliyor.
Diyarbakır ovası kumsal ve tavlıdır, gördüm, pamuk ekilir.Birazda motorun huyunu bilmekte fayda var.Tarla şartları değişkendir, motoru yeterli yüke verememiş olabilirsiniz.
Yakıt diyagramları ve farklı yüklerdeki tüketim değerleri kullanım kılavuzuna eklenmesi gerekir.

valtra a 85

5 para etmeyen bimakina 2017 kullanıyorum 12 12 verdiğim parayamı üzüleyim çektiğim eziyetemi yanayım sakın almayın lombardin alın valtra a serisi almayın merak eden bana ulaşsın

5 para etmeyen bimakina 2017 kullanıyorum 12 12 verdiğim parayamı üzüleyim çektiğim eziyetemi yanayım sakın almayın lombardin alın valtra a serisi almayın merak eden bana ulaşsın
Neden beyefendi sikayetiniz ne sizi bu kadar bezdirdi IMG_20180428_142414.jpg