Pivot Sulama Sistemi

Ynt: Pivot Sulama Sistemi

Liner Sulama Sistemi
..Uzunluk... Referans Fiyatı
80 41.500.00
100 50.000.00
115 52.000.00
140 57.000.00
160 69.000.00
180 74.000.00
220 91.000.00
250 96.000.00
280 106.000.00
310 111.000.00
335 123.000.00
360 130.000.00
380 133.000.00
400 147.000.00

Yaklasık 270 mt uzunlugundaki amerikan malıcenter pivotun kendi maliyeti 60000 usd bunda yeraltı borulama makinaya elektrik kablo cekilmesi hariç
Yerli uretimi daha ucuzaalabilirsiniz ama benim tavsiyem yerli dusnurseniz refereans sorun ve çalışan makinalrı arastırın
Lineer pivot ise %30-50 daha pahalı

270 mt makina yaklasık 230 dekar alan sular ( daire alanı = 3,14x yarıçapın karesi ) su saatte yaklasık 110 ton/saat yazın mısır sulama için gerekli olan gunluk bitki 10 mm/gün ü sağlaması için

unsal link=topic=69925.msg798455#msg798455 date=1385116944' Alıntı:
Yaklasık 270 mt uzunlugundaki amerikan malıcenter pivotun kendi maliyeti 60000 usd bunda yeraltı borulama makinaya elektrik kablo cekilmesi hariç
Yerli uretimi daha ucuzaalabilirsiniz ama benim tavsiyem yerli dusnurseniz refereans sorun ve çalışan makinalrı arastırın
Lineer pivot ise %30-50 daha pahalı

270 mt makina yaklasık 230 dekar alan sular ( daire alanı = 3,14x yarıçapın karesi ) su saatte yaklasık 110 ton/saat yazın mısır sulama için gerekli olan gunluk bitki 10 mm/gün ü sağlaması için

Bu dediğiniz center pivot için geçerli sanırım lineer pivot sistemler hakkında bilginiz var mı?

konya da bu sistemlerden sanırım 300-400 tane var. ben her yerde görüyorum. istanbul da yerli bir firma üretiyor. benim komsumdada var sanırım damla suyla suluyordu onu atıp bunu aldı
dediğine göre 39000 dolara almış kurulum dahil.yabancılarda varmış ama tatmin edici cevap vermemişler parçaları amerikadan geliyormuş anlayacağın çok zaman sürüyor.
yerlisi iyi diyor
kolay gelsin

Resimler ve ekler

• Abdi Ağır-3.jpg
    Abdi Ağır-3.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 300
  • Abdi Ağır-3.jpg
    Abdi Ağır-3.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 259
Merhaba Cebrail68 Pivot sistemin maliyeti araziye göre projelendirildikten sonra ortaya çıkacaktır. Pivot (dairesel ) ve lineer ( doğrusal) olarak projelendirilebilir. Bu tamamen arazi şekline , eğimine v.b bağlıdır. Ortalama olarak 300 dekarlık bir arazide pivot sistem dekara yaklaşık 400 TL gibi bir rakamdır. Büyük arazilerde oldukça ekonomiktir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için Atlantis mühendislik ile irtibata geçebilirsiniz. 0216 344 86 74

bende http://pivotsulama.blogspot.com.tr/ bloğunu buldum burada da detaylı bilgi var...incelemenizi tavsiye ederim.

Murat Bey öncelikle forumumuza hoş geldiniz.

Şu ana kadar yazmış olduğunuz mesajları okuyunca, Atlantis firması ile bir bağlantınız olduğu yargısına ulaşmak zor değil. Umarım yanılıyordur.

Bir üretici firma olarak böyle bir platformda yer almanız gayet doğal. Hatta olması gerek bir şey. Ürünlerinizin tanıtım, reklam ve hatta satışını yapmak, çiftçiler ile iletişimde olmak, geri dönüşleri izlemek, fikir ve önerilerine kulak vermek gerçekten çok önemli şeyler.

Daha önemlisi bu durumdan biz de mutluluk duyarız.

Ayrıca sitemize firma temsilcisi olarak bulunmanın bir maliyeti de yok. Tamamen ücretsiz.

Gelmek istediğim nokta şu:

Sektördeki firmalar ile ilgili büyük bir sıkıntımız var.

Bazı firmalar, sitemizin samimi ortamını kötü yönde kullanmaya çalışıyorlar. En sık rastlanan durum da, kendisini çiftçi olarak gösterip algı yöneltmeye çalışan firmalar. Bu yaptıklarının aslında algı yönetiminden daha ağır bir ismi var ama, neyse..

Sitemizdeki üyelerin tamamı çiftçi olduğundan, oturmuş bazı davranışlar vardır. Öyle ki çiftçi olmayan biri, kendisini çiftçi olarak göstermeye çalıştığında, çok kolay şekilde anlaşılıyor. Mesela:

- Kesinlikle birden çok üyelik alıyorlar. (Ki bu ip kontrolü ile de anlaşılıyor)
- Tüm kullanıcı adları benzer formata oluyor.
- 5-10 gibi çok az sayıda mesaj yazıyorlar.
- O az sayıdaki mesajların tamamı da aynı konu üzerine oluyor. (Ki çiftçilikte konuşulacak binlerce farklı konu varken..)
- En önemlisi de, rakipleri kötüleyerek tek bir firmaya (ki kendi firmaları oluyor) övgü ve yönlendirmede bulunuyorlar.

Trakkulüp üyeleri evet çiftçiler, belki de köylüler ama aptal değiller.

Böyle bir durum ortaya çıktığı taktirde, firma ile alakalı (çiftçiyi kandırmaya çalışan firma gibi) öyle bir yargı oluşuyor ki, bir daha o imajı değiştirmek mümkün olmuyor. Çünkü internetin hafızası sonsuz.

Bir traktör firması bu hataya düştü ve bir daha dönüşü olmadı. Sosyal medya şakaya gelmez.

Sonuç olarak:

Eğer Atlantis ile organik bir bağınız var ise, tavsiyem bu üyeliğinizi kapatıp firma temsilcisi olarak yeni bir hesap açmanız yönünde olur. Aramızda olmanızdan (ki bunu gerçekten samimiyetle söylüyorum) çok mutlu oluruz. Sonuç olarak (bildiğim) ilk yerli pivot sulama sistemi üreten firma Atlantis ki burada olmanız hepimizin menfaatine.

Eğer firma ile organik bir bağınız yoksa, bu yazdıklarımı yok farz edin. Hiç bir önemleri yoktur. Hatta özür dahi dilerim.

Cevap yazmadan önce şunu bilin ki, bu mesaj tamamı ile sizin iyiliğiniz için yazıldı.

Son düzenleme: