JOHN DEERE TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: JOHN DEERE TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

değerli john deereci arkadaşlarım traktör konusunda hiç bir fikrim yok ama biçer döver dediğimiz an yaklaşık 1950 yıllarından tutun çekili biçerlerinden şu ana kadar yaklaşık elli nin üstünde serisi bulunmakta dır hemen hemen bütün makinaları kullan dım 1970 rin başın dan ihtibaren 630 lar 955 ler derken bir parlama oldu traktörü olsun biçerdöveri olsun başladı gerilemeye bu bahsi geçen yıllarda zirai donatım kurumu 2000. 3000. 5000. derken piyasa hakimiyetini ele aldı o na rakip fiat kendini göstermeye başladı ve john deere nin yıldızı nı söndürdüler john deere den isteklerimiz konusunda dahada aktif olmaları örneğin bu yıl laverda daha ekonomik biçerler üretmeye başladı motor konusunda ve diğer aksamlar ülkemizde yakıt bu durumda iken zaten makina ortalama dekarda 2. 2.5 .3 litre mazot yakıyor operatörü yağcı balcısı derken bu işin karını bırak adamlar taksitlerini ödeyemez duruma geldi john deere den benim acizane görüşüm orta bir traktör parası biçer üretmesi örneğin 955 ayarın da makina yapsın john deere ye görüşlerim bundan ibaret daha çok yazaçaklarım var değerli çiftçi kardeşlerim manisalı john deere biçer aşığı efsane mustafa bütün john deere ailesine kuçak dolusu selamlar ürününüz bol olsun

bence n h 6000 serileri j d reden daha iyi çiftte olsun çekişte olsun yakıtta olsun elite 6020 daha iyi j d 6430 premum ile 6020 elite aynı beraber tarla sürdük yakıtta j d fazla performans olarakta ağir tarlada n h j d den çok iyi

ramazanpullu link=topic=799.msg79726#msg79726 date=1222611427' Alıntı:
bence n h 6000 serileri j d reden daha iyi çiftte olsun çekişte olsun yakıtta olsun elite 6020 daha iyi j d 6430 premum ile 6020 elite aynı beraber tarla sürdük yakıtta j d fazla performans olarakta ağir tarlada n h j d den çok iyi
katılıyorum , biraz daha detaya girermisiniz...

fazla detaya gerek yok herkesin motoru kendine iyi bizde 70 56 var bana göre j d fent case den iyi çünkü işimi o görüyor 91 den beri o zaman bu traktörlerin hiç biri yoktu
bayraminiz
mübarek
olsun
arkadaşlar

ARKADASLAR BEN 1 SENEDİR KULLANIYORUM JD Yİ 2 HAFTA ÖNCEYE KADAR 5715 VARDI ŞİMDİ 5725 ALDIK BU TRAKTÖRLER COK YAKMIYOR BİZDE DAHA ÖCE ENTER VARDI O 5715 DEN COK YAKIYORDU BU JDLER COK SAGLAM HERKESE TAVSİYE EDERİM CEKMEMEK GİBİ Bİ DURUMU YOK BU TRAKTÖRLERİN

bizim buralarda tutulmadı mesela bizim köyde komşu bir kaç köyde hiç yok newholland çok tutulan birde massey

Amerikan efsanesi,traktörün mercedes i desek abartmış olmayız değilmi?son teknoloji ne varsa onda,zaten tarıma adanmış bir marka , lakin 5025 serisi meksika 5020-6020-6030 serisi Alman deniyor,özellikle 5725 ve varsa 5820 kullanıcıları,yakıtı konusunda net açıklamaları varmı? çünki çok yaktığına dair eleştiriler var ne diyorsunuz?

garamat06 link=topic=799.msg88459#msg88459 date=1224935117' Alıntı:
ARKADASLAR BEN 1 SENEDİR KULLANIYORUM JD Yİ 2 HAFTA ÖNCEYE KADAR 5715 VARDI ŞİMDİ 5725 ALDIK BU TRAKTÖRLER COK YAKMIYOR BİZDE DAHA ÖCE ENTER VARDI O 5715 DEN COK YAKIYORDU BU JDLER COK SAGLAM HERKESE TAVSİYE EDERİM CEKMEMEK GİBİ Bİ DURUMU YOK BU TRAKTÖRLERİN

S.A
sen Polatlı Kara Ahmet Köyündenmisin ?

1837 yılından günümüze kadar hiç bir firma evliliği yapmadan,tek başına,tüm dünya ' ya ürettiği ürünleri satan, sattığının arkasında duran, her zaman büyüme taahüdü veren, 2008 yılı ciro ' su 22 milyar dolar olan bir firmanın ürettiği bir traktörden bahsediyoruz.
gerçekten mükemmel. ancak mükemmelliği karşılaştırırken elmayı elma ile armut ' u armutla kıyaslayın.

arkadaşlar 70 li yıllardan90lı yıllara kadar mf ,sonra steyr-başak,fiat ve newholland kullandık halada kullanıyoruz son olarak jd aldık hepsinden her yönüyle çooook farklı kıyaslanamaz bile, herkese tavsiye ederim .(siz hala dedenizin traktörünümü kullanıyorsunuz)

ramazanpullu link=topic=799.msg99299#msg99299 date=1227368587' Alıntı:
dedeyin zamanındada çokmuş john deere ama parça sorunu olmuş nesli tükenen hayvanlar gibi kaybolmuş gitmiş burdada çokmuş dedemin zamanında

2030 sanıyorum olan bir arkadaşım vardı hala ellerinde fakat marşa basmak için yürek lazım diyordu yani yakıtından çok şikayetçilerdi en iyisini kullananlar bilir

korku351 link=topic=799.msg99194#msg99194 date=1227352197' Alıntı:
1837 yılından günümüze kadar hiç bir firma evliliği yapmadan,tek başına,tüm dünya ' ya ürettiği ürünleri satan, sattığının arkasında duran, her zaman büyüme taahüdü veren, 2008 yılı ciro ' su 22 milyar dolar olan bir firmanın ürettiği bir traktörden bahsediyoruz.
gerçekten mükemmel. ancak mükemmelliği karşılaştırırken elmayı elma ile armut ' u armutla kıyaslayın.

Yanlış duymadıysam 2008 yılı cirosu 28 milyar doları geçmiş...