Yörsan Satıldı...

Türk devi Dubai ' ye satılıyor!
Bahreynli Investcorp ' un Namet ' e ortak olmasının ardından gıdada ' Arap Baharı ' sürüyor. Dubaili Abraaj Capital, peynir markası Yörsan ' ın yüzde 80 ' ini aldı

Türk devi Dubai ' ye satılıyor!

Türk gıda devlerine yabancı ilgisi devam ediyor. Önceki gün Bahreyn merkezli Investcorp Bank ' ın Namet ' e ortak olmasının ardından bu kez Dubai ' nin en önemli yatırım fonlarından Abraaj Capital, Yörsan ' ı satın alıyor. Sabah ' ın haberine göre; Acıbadem Hastaneleri ' ndeki hisselerini geçen yıl devreden Dubaili Abraaj, Yörsan ' daki hisseleri İstanbul ' da kurduğu Dairy Fresh Süt Ürünleri ve Gıda Yatırımları şirketi aracılığıyla kontrol edecek. Dubaili şirket, gereken onayların ardından Yörsan Gıda Mamulleri, Yörükler Dış Ticaret, Yörükler Gıda Mamulleri, Yörsan Gıda ve Süt Ürünleri ' ni kapsayan grubun yüzde 80 ' ini kontrol ederek ana hissedar olacak.

CİROSU 360 MİLYON LİRA

Geçen yıl 360.1 milyon liralık ciro yapan Yörsan, İSO ' nun en büyük 500 sanayici kuruluşu listesinde 233 ' üncü sırada yer aldı. Yörsan, bu listede 2011 ' de ise 248 ' inciydi. Acıbadem Hastaneleri ' ndeki hisselerini Malezyalı Khazanah Nasional ve Japon Mitsui ' ye satan Dubaili yatırım fonu Abraaj, geçen yıl Beşiktaş ' ın eski Başkanı Serdar Bilgili ' nin Ortaköy ve Büyükçekmece ' de bulunan yeni nesil öğrenci yurtları projesi Republika Academic Aparts ' a ortak oldu. Abraaj Capital, 2008 ' de de Ömer Malaz ' ın motoryat şirketi Numarine ' in yüzde 50 ' sini almıştı.

Ynt: Yörsan Satıldı...

hüseyin35.5 link=topic=70270.msg802577#msg802577 date=1385814311' Alıntı:
Bu parti başa geldiğinden beri 723 devlet malı (telekom Tüpraş bankalar demircelik fabrikaları) hala devam ediyor allah sonumuzu hayırlı etsin
hemşehrim allah böyle sonumuzu hayır etmez aklını kullanmayanlar pisliğe bulaşırlar aklını kullanacaksın, aklımızı kullanıp durumu değiştirmliyiz başkalarında birşey bekleyerek değil

ugur_husky link=topic=70270.msg802584#msg802584 date=1385815263' Alıntı:
hemşehrim allah böyle sonumuzu hayır etmez aklını kullanmayanlar pisliğe bulaşırlar aklını kullanacaksın, aklımızı kullanıp durumu değiştirmliyiz başkalarında birşey bekleyerek değil
tm haklısın hoş diyon da koskoca şirketi sen aklınla elinde tutamazsın zaten çok kullansaydin yukarda olurdun bunlar olmazdı o yüzden sen aklını bunlara oy vermiyerek gosterceksin.Are you okey?

Arkadaslar satilmasi normal cunki yiyici bir milletiz.. Kendimizi nasil gelistiririz nasil daha iyisini yapariz diye dusunmek vazgecip birbirimizle ugrasiyoruz. Bu yuzden kaybediyoruz... Herkes durust is yapsa kimse elimizdeki mallari alamaz. Ben hollanda da yasiyorum bir cok sirkette burda satiliyor nicin cunki devlete cok yuk oldugu icin. Ama isin garibi Turkiye de eskiden devlet altinda calisan kurumlarin cirosu ozellestirildikten sonra nedense %1000-2000 daha fazla ciro yapiyorlar? Asil bunun nerden kaynaklandigini bakmak gerek. Kendimizi gelistirip elimizdekilerin degeri bilmek gerek..

hüseyin35.5 link=topic=70270.msg802577#msg802577 date=1385814311' Alıntı:
Bu parti başa geldiğinden beri 723 devlet malı (telekom Tüpraş bankalar demircelik fabrikaları) hala devam ediyor allah sonumuzu hayırlı etsin
Elmayla armutu karıştırmayın arkadaşlar, yörsan öncelikle %100 şahıs malı, en küçük devlet hissesi yok. Ayrıca büyüyen kar eden bi şirketti. Bizim köyün sütlerini ihalede az düşük fiyat verse de yörsana veriyoruz, bugüne kadar süt parasını geciktirmişliği sayılıdır.Sütaş bile arada sektiriyor parayı. Yörsan ın sahibi de ' hacı ' lakaplı biri, çalışanlarıyla aynı ortamda takılır. Belki de ederinin çok üzerinde bi para teklif edildiyse satar adam, yada bedavaya satar. en basit örnek BİM i satan hemen A101 açtı.

keltaşlı link=topic=70270.msg802628#msg802628 date=1385821706' Alıntı:
Elmayla armutu karıştırmayın arkadaşlar, yörsan öncelikle %100 şahıs malı, en küçük devlet hissesi yok. Ayrıca büyüyen kar eden bi şirketti. Bizim köyün sütlerini ihalede az düşük fiyat verse de yörsana veriyoruz, bugüne kadar süt parasını geciktirmişliği sayılıdır.Sütaş bile arada sektiriyor parayı. Yörsan ın sahibi de ' hacı ' lakaplı biri, çalışanlarıyla aynı ortamda takılır. Belki de ederinin çok üzerinde bi para teklif edildiyse satar adam, yada bedavaya satar. en basit örnek BİM i satan hemen A101 açtı.
ya elma armut karıştırmak değil mesele ülkede ekonomi kötü ise satılır sen kötü durumdasın hala savunuyon allah akıl fikir versin

Herkes kendi malını kendisi üretecek artık. Zaten aldığımız ürünlerin güvenirliği tartışılır, bir de elin adamına gidince iyice soğuyor insan. Yörsan ' ın ürettiği çoğu ürün evde de yapılabilecek cinsten... Millet tereyağını, yoğurdunu, peynirini kendisi yapsa keşke, daha sağlıklı nesiller yetişirdi. Şimdiki nesil hormonlu oldu.

hüseyin35.5 link=topic=70270.msg803166#msg803166 date=1385890353' Alıntı:
ya elma armut karıştırmak değil mesele ülkede ekonomi kötü ise satılır sen kötü durumdasın hala savunuyon allah akıl fikir versin
Öncelikle ekonomi kötü ise kimse fabrika satın almaz, ayrıca yörsanın harcı borcu yoktu,işinin zirvesidelerdi. Sonra dünyadaki kalkınmış ülkelerin durumuna bakmak lazım, en basitinden ithal anguslar, ithal mısırlar nasıl oluyor bizden daha ucuz oluyor? Adamlar 3 inek, 2 buzağı beslemiyor, 3000 inek 2000 buzağı besliyor. 10 dönüm mısır ekmiyor, 1000 dönüm mısır ekiyor. Verimliliği arttırıyorlar. Ülkemizde yıllardır oy kaygısı ile yanlış çiftçilik politikaları ile günü geçiştirip, çöpleri halının altına süpürmüşler. enflasyon senelik %80 90, faizler gecelik tahviler bugünlerle mukayese edilemeyecek derecede kötü idi, bunları ben gördüm,yaşım 30. Hatta sanayiciler bile üretmekten çok devlete faizle para vermekten geçiniyordu, en sonunda dvlete yüksek faizle para vermeye bile yanaşmadılar geri alamayacakları korkusu ile. Demek istediğim 3 inek, 10 dönüm mısırla geçinebilme devri bitmek zorundaydı. Bi çok çiftçinin kızmasını ben bu sebebe bağlıyorum, insanların zor geçinmeleri beni mutlu da etmiyo ama olmak zorunda. devlet denen şeyin sonsuz bi gücü yok, keşke olsa da herkese 10.000 tl maaş, bi ev, bi araba.... vb. verse. Hayvancılık kredileri veriliyor ' devletin kredi vermeye parası var, verilebiliyor ' , yonca ekiyorsun peşin desteği veriyor vb. %50 nin ezici çoğunluğu makarna, kömür, takiyecilikten oy vermiyor, yapılmaya çalışılanların ülkeyi daha iyi hale getireceğini düşünüyor. Dünyada tek bir iktisat teorosi yok, bir sürü İktisat teorisi var,bu da bi görüş. Benim görüşüm %100 doğrudur demiyorum, belki yanılıyorumdur ama yanılmak istemiyorum, eğer yanılıyorsam Ülkemin zararına olacak. Saygılar.

keltaşlı link=topic=70270.msg803561#msg803561 date=1385933151' Alıntı:
Öncelikle ekonomi kötü ise kimse fabrika satın almaz, ayrıca yörsanın harcı borcu yoktu,işinin zirvesidelerdi. Sonra dünyadaki kalkınmış ülkelerin durumuna bakmak lazım, en basitinden ithal anguslar, ithal mısırlar nasıl oluyor bizden daha ucuz oluyor? Adamlar 3 inek, 2 buzağı beslemiyor, 3000 inek 2000 buzağı besliyor. 10 dönüm mısır ekmiyor, 1000 dönüm mısır ekiyor. Verimliliği arttırıyorlar. Ülkemizde yıllardır oy kaygısı ile yanlış çiftçilik politikaları ile günü geçiştirip, çöpleri halının altına süpürmüşler. enflasyon senelik %80 90, faizler gecelik tahviler bugünlerle mukayese edilemeyecek derecede kötü idi, bunları ben gördüm,yaşım 30. Hatta sanayiciler bile üretmekten çok devlete faizle para vermekten geçiniyordu, en sonunda dvlete yüksek faizle para vermeye bile yanaşmadılar geri alamayacakları korkusu ile. Demek istediğim 3 inek, 10 dönüm mısırla geçinebilme devri bitmek zorundaydı. Bi çok çiftçinin kızmasını ben bu sebebe bağlıyorum, insanların zor geçinmeleri beni mutlu da etmiyo ama olmak zorunda. devlet denen şeyin sonsuz bi gücü yok, keşke olsa da herkese 10.000 tl maaş, bi ev, bi araba.... vb. verse. Hayvancılık kredileri veriliyor ' devletin kredi vermeye parası var, verilebiliyor ' , yonca ekiyorsun peşin desteği veriyor vb. %50 nin ezici çoğunluğu makarna, kömür, takiyecilikten oy vermiyor, yapılmaya çalışılanların ülkeyi daha iyi hale getireceğini düşünüyor. Dünyada tek bir iktisat teorosi yok, bir sürü İktisat teorisi var,bu da bi görüş. Benim görüşüm %100 doğrudur demiyorum, belki yanılıyorumdur ama yanılmak istemiyorum, eğer yanılıyorsam Ülkemin zararına olacak. Saygılar.
abi şimdi konu sadece yörsan değil biraz karışıklık oldu orda 3 inek falan demişin ee bu insanlar ölsün mü 1000 ineği yok diye boşver abi uzatmiyalim bu konu çektiğin yerden uzar iyi akşamlar

fabrika satın almak değil satmaktan bahsettim sadece yörsan için değil telekom falan yanlış anlamışın abi

yok artık diyorum keltaşlı
o senin bahsettigin %50 ile diger %50 sanırım aynı ülkede hatta aynı dünyada yaşamıyor
öyle bir tablo çizdinki en pembesinden
biranda senin partiye oy veresim geldi

hüseyin35.5 link=topic=70270.msg803577#msg803577 date=1385933693' Alıntı:
abi şimdi konu sadece yörsan değil biraz karışıklık oldu orda 3 inek falan demişin ee bu insanlar ölsün mü 1000 ineği yok diye boşver abi uzatmiyalim bu konu çektiğin yerden uzar iyi akşamlar
YAVUZ_13 link=topic=70270.msg803691#msg803691 date=1385937638' Alıntı:
yok artık diyorum keltaşlı
o senin bahsettigin %50 ile diger %50 sanırım aynı ülkede hatta aynı dünyada yaşamıyor
öyle bir tablo çizdinki en pembesinden
biranda senin partiye oy veresim geldi
. Forumlarda vb. yerlerde sadece makarna kömür veya dini sömürüden dolayı oy verildiği kanaati hakim. Farklı düşünüyor ve görüyorsan oy vermemelisin zaten. Sadece farklı düşünenleri geri zekalı aptal basit menfaatleri için düşünülüp kendi düşüncelerini mutlak doğru görüp küçümseme olması beni üzüyor. Empati yapmaya çalışarak doğruya da yanlış, yanlışa yanlış denmese, yapıcı muhalefet olsa ülke şimdiki durumundan iyi olur. Onlar benim ve istişarede bulunduğum kişilerin ortak görüşü, farklı düşünülebilir ve her ili, bölgeyi kesinlikle iyi bilmiyorum. Saygılar...

Peynir devi Japon marketlerinde!
Bir başarı daha...

03 Aralık 2013 Salı, 11:36:58

Japonya ' nın en büyük zincir mağazalarından olan KOBE BUSSAN ve AEON marketlerinde Yörsan ürünleri satılmaya başladı.

Türk markalarının dünyada kazandığı başarılara bir yenisini Yörsan ekledi. Amerika, Maldiv Adaları, Birleşik Arap Emirlikleri, Kosova , Almanya, Lübnan, Singapur, Arnavutluk, Malezya, Irak, Suudi Arabistan, Azerbaycan, KKTC, Libya, Afganistan, Özbekistan gibi ülkelere ihracatın ardından, Japonya ' nın en büyük zincir mağazalarından olan KOBE BUSSAN ve AEON marketlerinde Yörsan labne ve Yörsan meyve suyu çeşitleri raflardaki yerini aldı.

Yörsan geçtiğimiz günlerde ise yüzde 80 hissesinin Dubaili Abraaj Capital ' e devri için Rekabet Kurulu ' na başvuru yapmıştı.

AA

Yörsan, The Abraaj Group ' a satıldı
21 Ocak 2014 Salı 13:15
Son Güncelleme: 13:26

Dubai merkezli The Abraaj Group, Yörsan ' ın çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu

İSTANBUL - Türkiye ' nin önde gelen süt ve süt ürünleri üreticisi Yörsan, The Abraaj Group ' a satıldı. Satışla ilgili açıklamayı The Abraaj Group yaptı. Grup ' tan yapılan açıklamada; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development - ' EBRD ' ) ve Yörük ailesi ile yapılan ortaklık sonucu, Yörsan ' ın çoğunluk hissesini satın alma işleminin tamamlandığını duyuruldu.

Dubai merkezli The Abraaj Group ' tan daha önce yapılan açıklamada Yörsan ' ın yüzde 80 ' inin alımı için görüşmeler yapıldığı belirtilmişti. Fiyat konusunda ise herhangi bir açıklama yapılamadı.