STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

: STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

başak styer aynı be kardeşler bi farkı yok ama styer bi efsane bunu kımse inkar edemez tam bi nalet traktör bunlar naparsan yap asılır aragaz konusunda üstüne tanımam zaten:) başak biraz daha modern hali disk falan filan

Ynt: STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

beyler bakın steyrin hep çekişini övmüşsünüz haklı olabilirsiniz tarlada hiç kullanmadım bir arkadaşımın var saman makinasına koşuyor çok memnun olduğunu söylüyor bende beğeniyorum steyrleri yalnız şu husus tartışma götürmez bence, bir traktörde önemli olan rampaya tırmanması yükü yüksek vitesle çıkarması değil yükü rampadan güvenli bir şekilde indirmesidir diye düşünüyorum bu benim nacizane fikrim steyr kullanıcılarından rica etsem birazda bu konuya eğilir bu konudaki görüş bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşırmı ince teker olmasına kimse değinmemiş birde bu avantajmı dezavantamı bu konuda neler düşünüyorlar.şimdiden teşekkür ederim

Ben her zaman objektif yorum yapmışımdır. Steyr ile ilgili hangi yazımı okursanız okuyun rampa inişinin berbat olduğunu heryerde söyledim. Yine tekrarlıyorum, Steyr ' ın iniş kabiliyeti yok. Genellikle Steyr ' ı kuyruk milinin kullanıldığı işlere koşulduğunu görmedim o konuda bilmiyorum. Ama arkasındaki aletlerin hepsi ya yamuktur ya kaynaklıdır. Yine daha önce dediğim gibi biz bazen kavak çekeriz baya kapasitesine aşırıyoruz hidroliğin, hidroliği dahi patlatıyor kaldıracam derken sınır diye bişey yok. Arabanın okunu kırıyor römorku çekerken.

Lastik konusuna gelince ince lastik kullanılıyor orjinallerinde. Bunun hem yararı hemde zararı var. İnce ile kalın arasında bazı farklılıklar var. Biri çamurda diğeri biri kuru zeminde daha iyi, biri dar yerlere girebiliyor diğeri geniş alanlar için, biri motorun çabuk bayılmasını sağlıyor diğeri motoru daha atak yapıyor, biri pahalı diğer ucuz, biri fazla yer çiğnemiyor diğer çok çiğniyor... Bunlar çoğaltılır, en özelliklisi olmaz, birinden yararlanacaksan diğerin özellikten yararlanılmaz.

mustafa rampa inme konusunda belki dönem arkadaşı olan fiat ve ford lardan iyi olmasa bile mf den daha iyidir diye düşünüyorum .... hatta 8073 lere gayet başarılı diyebiliriz .... bizim köyün bulunduğu yer ve arazimiz açısından rampa olayı bizimiçin önemli .... ( ismi geçen markaları kullandığım için yazdım lütfen tartışma çıkmasın benim kendi fikrimdir)

Abi Steyr 768 ' ın olduğu köyde bayır falan yok. 4 römork tak arkaya, 4. vitese at el gazını sona daya yata yata eve kadar bir kere vites değiştirmeden gelirsin. Tabi istisnalar var ama kaideyi bozmaz. Bayır olduğu zamanlarda arkada en fazla 2 araba olur onda da zaten motorun yavaşlamasını istemem, hatta bayır inerken bile son gaz basarım. O yüzden 768 ile pek bir bayır maceram yok. Ama dayımlar Tümosan 65-80 DTK almadan önce Steyr 8073 vardı onlarda, onların oralarda bizim tam zıttımız sadece motorla giderken bile 3. vitese atamazsın. 8073 ' le az hayvan gübresi çekmedik. Bir tane ufacık araba takıyoz arkaya 4 tonluk ilavesiz bişey, hatta ben ona el arabası desem daha doğru olur, dolu araba bayır inerken VN 1 yani normal 1 ile iniyoruz ama motor çıldırıyor ya, nasıl gaz veriyor kendi kendine, nasıl hızlanıyor, sanki boşta gidiyor. Hayatında Steyr sürmeyen biri olsa orada 2 ile bi inse kesin 40 km yapar o hızla savrulur gider. Benimde Steyr bayır konusunda bildiklerim oradan. 8073 bile benim gözümü korkuttu daha beteri nasıldır bilemem. Bayır konusunda Fiat başarılı sanırım denemedim sadece duydum. Dayımlar 8073 yerine Tümosan aldılar şimdi, O ' da başarılı bence denedim bizzat.

bizde steyr var bayır yukarı 45-50 derecelik eğimli bir bayırda 13.5 ton çekti.vn+4 ytakviye ile.bayır aşağı kullanıcıya bağlı benm dedem 9 ton ile o dediğim bayırdan indi.fiatlara gelince ben 70-56 4x4 kullandım tek motorla 2 .viteste motor kaya kaya gitti ben de anlamadım .ve VN 1 dediğinizde normal değil buçuk tur
imgs6301463]

doganbey1 link=topic=805.msg50359#msg50359 date=1213780177' Alıntı:
bizde steyr var bayır yukarı 45-50 derecelik eğimli bir bayırda 13.5 ton çekti.vn+4 ytakviye ile.bayır aşağı kullanıcıya bağlı benm dedem 9 ton ile o dediğim bayırdan indi.fiatlara gelince ben 70-56 4x4 kullandım tek motorla 2 .viteste motor kaya kaya gitti ben de anlamadım .ve VN 1 dediğinizde normal değil buçuk turResimin Linkini Buraya Ekleyin[/imgs6301463]
[/QUOTE]

VN ' nin normal olmadığını bende biliyorum, sadece bilmeyenler için kolaylıkla anlaşılsın diye ileri en düşük 1 olduğunu belirtmek istedim.

bnce steyr bayır aşağı yükte süper traktör 1 damperli artı bi 4.5 tonluk buğday 2 side full hiç kakmadan indiriyo ama vitesini bilemiycem anlamam zaten steyr kuyruk mili romörk işlerinde iyi tarlaya gelmez..