STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

steyr bence süper bir motor tam gariban motoru mazot yakmaz bizde vardı 1994 model hiç bir sorun cıkarmazdı

bizde 5000 vardı,sonra 768 aldık ama fordun kullanıcı alanı daha geniş ve konforluydu. steyre binerken eğilip bükülmeyince binemiyom ve bunada sinir oluyom.öte yandan bir traktör revizona girdiği anda kendi markasının pek bi özelliği kalmayıp ona bakım yapan ustanın kalitesini alıyo.bizim orada 5000liğin tek ustasıda bırakmak üzere.ama biz almadan steyre bakım yapılmış,ustaya işim düşerse iyi bi tebrik edecem.saat gibi tek tek sayıyo meret.
ama şuan köyde diğilim ve pek kullanmadım daha o yüzden çıkışını inişini bilemiyorum.ama insanın traktörüne ne zaman mazot koyduğunu unutturacak bi traktörü olması güzel bişi :)

grall link=topic=805.msg55419#msg55419 date=1215345414' Alıntı:
bizde 5000 vardı,sonra 768 aldık ama fordun kullanıcı alanı daha geniş ve konforluydu. steyre binerken eğilip bükülmeyince binemiyom ve bunada sinir oluyom.öte yandan bir traktör revizona girdiği anda kendi markasının pek bi özelliği kalmayıp ona bakım yapan ustanın kalitesini alıyo.bizim orada 5000liğin tek ustasıda bırakmak üzere.ama biz almadan steyre bakım yapılmış,ustaya işim düşerse iyi bi tebrik edecem.saat gibi tek tek sayıyo meret.
ama şuan köyde diğilim ve pek kullanmadım daha o yüzden çıkışını inişini bilemiyorum.ama insanın traktörüne ne zaman mazot koyduğunu unutturacak bi traktörü olması güzel bişi :)
sanırım en çok tutulan modeli 768 ....yakıtı az diye biliyorum....en önemli özelliği , römorkada ve pulluğada uygun.....

Yakıtı gayet az sesi çok güzel Hakiki bosch pompalı olanları diğerlerine göre gayet iyi diye biliyorum 8043 ü çiftte kullandım gayet iyi idi.Yalnız arka tekerlerin iz genişliklerinin açılması gerekiyor Biraz dar olduğu için sıkıntı yapabiliyor

steyr motorlar statik olarak iyi hesaplanmış olmalıki gayet dengeli bir sürüşü ve tarlada dengeli bir çekişe sahip ... çeki sistemi ve boyutlandırmasıda gayet başarılıdır.... birde 768 lerin ithal serilerinde ( eskiden zirai donatım da üretirdi çünki) döküm kalitesi ve sağlamlığı çok iyidir... hidrolik kollarını birbirine bağlayan deliki orjinal bir ara demiri vardır onlara bağlayıp motor çekiyorduk ve yerli olanlra eğilip bükülürken ithal olanları ( ben bir yerden bulup 640 a takmıştım ) tık demiyordu ..... steyrler güzel motorlardı vesselam ...

s6302336ig5.jpg
[/URL]
[/img]

YARDIM İSTİYORUM, bizde 768 var iki gün önce biçim sırasında tarlada kalan arabayı çıkarmak için pehlivan yarmış babam,sanırım conta patlatmış,hidrolik çift konumunda kalkmıyomuş bu conta nerden değişiyo yada basitmi babama tarif edeyim değiştirsin.
bu konuda yardım bekliyom

kardeşim ben 10 yıllık steyr kullanıcısıyım bole bi şi başıma gelmedi ne yaptıda conta yaktı siz pehlivan çeki yerine üst çekiye takın motoru bak nası çıkarıo

grall link=topic=805.msg55748#msg55748 date=1215512075' Alıntı:
YARDIM İSTİYORUM, bizde 768 var iki gün önce biçim sırasında tarlada kalan arabayı çıkarmak için pehlivan yarmış babam,sanırım conta patlatmış,hidrolik çift konumunda kalkmıyomuş bu conta nerden değişiyo yada basitmi babama tarif edeyim değiştirsin.
bu konuda yardım bekliyom

merhaba iletişim bilgilerinizi verir senizi sizi en yakın servis ve yedek parça bayisine yönlediriz yardımcı olurlar saygılar

slm arkadaşlar bndede 8073 steyr var. yazdıklarınızı okudum ve tecrübelerimide dayanarak dediğiniz gibi steyr genel olarak her koşula gelebilecek ovada bayırda çamurda olsun ve çoğu yönlerin bir arada toplandığı yakıtı az gücü ve çekişi iyi parçası ucuz ve sağlam ideal bir orta halli çiftçi traktörü.he arazi çok diyenler varsa çift çekerini alsın yinede steyrden vazgeçmesin derim :))

1984 yılından beri Steyr 8073 kullanmaktayız.Rampa inişinin de öle kötü olmadığını belirtmek isterim.Hatta bir çok Mf modellerinden daha güvenli rampa inişi bulunmakta.8073 lerin kapasiteleri normal şartlarda 4 tonluk römorklardır.6 yada 8 tonluk römorklarla rampa inişi yaparsanız başınız fena ağrıyabilir.Rampa inişi de gerçekten maharet isteyen husustur.
Motorun güç aktarmasındaki o muhteşem Şanzımanı da göz ardı etmeyiniz tabi :)

bence traktörde önemli olan çekişten ziyade yükü rampadan güvenli bir şekilde indirebilmesidir rampayı nasıl olsa çıkar 3. vitesle çıkacağına 2. vitesle çıkarsın yada 1 ' e düşersin 10 dakikada çıkacağına 15 dakikada çıkarsın farkedermi ancak rampadan iniş öylemi konuda uzman arkadaşlarım ne düşünüyorlar bir başka husus steyrlerin hidrolik aksamına kimse değinmemiş motoru istop edince hidrolik kaçırırmı kaçırmazmı hidroliği kaç ton kaldırır,yada yolda hızlı gittiği tamam aranılan bir özellik ancak daha önemlisi çifte nasıl gittiği tarladaki performansı değilmı birde ince tekerleri balon tekerle değiştirsek jantlarını lastiklerini falan bu traktörün şanzımanını motorunu nasıl etkiler

bak arkadaş bana 70 bg hangi motoru getirirsen getir aklına gelebilecek her şartta steyrla geçerim tarlada 2li 24 no pulluk 18 li 60 cm tas kobrayı tam çapraz ve lastikleri tamamen havada çekio 10 ton yükle 50-55 derecelik eğimi olan bayırdan hem inio hem çıkıo bunların hepsi denenmiştir

70-56 yı çekebileceğine pek ihtimal vermiyorum steyrin,kabul etmek gerekirki steyrin yakıtı 70-56 ya göre daha azdır ve yine kabul edelim ki fiat kendini ispatlamış tüketiciye kendini her yönüyle kusursuz bir marka olarak kabul ettirmiş bir markadır steyrin türevi olan başak marka vaya steyrler için bunu söylemek mümkün mü tüketicinde bir bildiği var yani, demek istediğim steyr başak aynı yanı ben bir fark göremiyorum hal böyleyken tüketici neden yere göğe sığdıramadığınız steyri yani başağı tercih etmiyorda habire fiat alıyo mf bile steyrden daha yaygın bunu nasıl izah edeceksin doğanbey1

güzel kardeşim ben 70-56 da kullandım mf de kullandım ok.senn başak dediğini çiftçi hiç tutmadı steyr la başağı bir tutuyorsan o sen sorunun bizim trakya bölgesi başakçı değil alanlar var onlarda bin pişman.Aynı güçteki bir motorun daha çok yakışı onnn daha kuvvetli olduğu anlamına gelmez.ben de 18 li 60cm tas kobra var ben aynı yerde lastikleri havada tam çapraz çekiyorum aynı kobrayı 70-56 nın tek çekeri 2 çapraz geri alarak çekti.70-56 4x4 e verdik kobrayı oda bir delik geri almış.MF LER FİATLAR SERİ MOTOR ÇABUK BAYILIYO STEYR DA 2 TANE TAKVİYE VAR .BU DA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR .ben biçildikten 10 gün sonra anızı 2li 24 no pulluklarla sürdüm yer kara kepir bilenler bilir.yakındada gündendiye kobra çekecez onunda resim ve videolarını çekecem şu an elimde bir sürü kanıt var ve 9 lu kaz ayağı çektim belki videolarını izlemissindir onu 70-56 çekemedi bilemiyorum ama bir bölge nereye alıştıysa oraya gider belki piyasa olarak mf fiat daha iyidir ama steyr vazgeçilmez birde motorun dilinden anlıyacan ok.dediklerinden steyr hiç kullanmadığın anlaşılıo