Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

Ynt: Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

Arkadaşlar Fanatiklik Yapmayalım 80-66s ile Makina İle Sökülmüş Sökülürken Üstünden Tonlarca Ağırlıkta Tır Geçmiş 90 Dekar Yeri 80-66 190 Litre Mazotlo Sürdük 2nin 2 ' si İle 4- 13 Pullukla Traktör Tek Çeker Ya Bizim Motor Aşrı Yakıyor Yada Sizin Motor Hiç Yakmyor.

Arkadaşlar erkunta diyonuz yok noter 750 gr yaktıgnı onaylamş hangi erkunt yakıyo diye dekara 1 lt gördüm pullukta burda arkadaşlar new holland 1 lt yada 1.2 lt gbi deger söylemişler biz aynı markadan mı bahsediyoruz anlamadım! Td serisi 1.5 lt aşagı yaksın satıp erkuntu direk new holland alırım td 110 kullandım motor yakmıyo içiyor resmen 1.5 lt üzerne tamam ama 1.5 lt altına düşmez td serisi bu kadarda yapmayın.Kimse yanlış anlamasın kimsede fanatiklik yaptıgmı düşünmesin.Gerçekler bunlar.

Sempatiq1 link=topic=70825.msg812365#msg812365 date=1387381417' Alıntı:
Arkadaşlar Fanatiklik Yapmayalım 80-66s ile Makina İle Sökülmüş Sökülürken Üstünden Tonlarca Ağırlıkta Tır Geçmiş 90 Dekar Yeri 80-66 190 Litre Mazotlo Sürdük 2nin 2 ' si İle 4- 13 Pullukla Traktör Tek Çeker Ya Bizim Motor Aşrı Yakıyor Yada Sizin Motor Hiç Yakmyor.

Tekçeker demişsin biz çift çekere 4lü 12' takıyoruz köydeki traktörler ağır toprakta ortalama 2 litre yakıyor senin traktör az bile yakmış diyebiliriz...

Sempatiq1 link=topic=70825.msg812365#msg812365 date=1387381417' Alıntı:
senin rakamlar bizimkilerden daha ilginç :) ben normal nadasta 1,5-1,6 yakmışım senin o şartlarda tek çeker motorla 2 lt yakman epey az bizlere göre :)

2013 4wd tt65 4-12 alpler ile dekara 1 ila 1.3 arasında değişir.2013 td65b dekara 1.8 ila 2 litre arası belki daha çok. sürüm hızları derinlikleri eşit motor verileri eşit hatta tt daha seri.

körsaban link=topic=70825.msg812492#msg812492 date=1387387495' Alıntı:
2013 4wd tt65 4-12 alpler ile dekara 1 ila 1.3 arasında değişir.2013 td65b dekara 1.8 ila 2 litre arası belki daha çok. sürüm hızları derinlikleri eşit motor verileri eşit hatta tt daha seri.
Kardeşim yorumları okudum en son ama en can alıcı yorumu sen yapmışsın... Buradan da anlıyoruz ki TT serisi TD serisine göre daha az yakıyor ki galiba sen bu iki traktöre de sahipsin en iyi değerlendirmeyi sen yaparsın... Ve her şeyden önemlisi demek ki bizim traktörün abileri yani 75 lik 85 lik 95 lik 100 lük 110 luk New Hollandlar gerçekten çok yakıyormuş ama bizimkilere göre daha çok yakıyormuş, Diğer markalardan muadilleri arasında kıyaslamayı da en iyi yapan arkadaşlar da New Hollandı satıp başka marka alan arkadaşlar veya başka markayı satıp NH alan arkadaşlar ki onların yorumlarını da okudum ve baya bilgiye haiz oldum. Kardeşlerim hepinize teşekkür ederim ilgilenip cevap yazdığınız için Biz Trakkulüp olarak çok büyük bir aileyiz...

fahriadak link=topic=70825.msg812540#msg812540 date=1387390713' Alıntı:
Kardeşim yorumları okudum en son ama en can alıcı yorumu sen yapmışsın... Buradan da anlıyoruz ki TT serisi TD serisine göre daha az yakıyor ki galiba sen bu iki traktöre de sahipsin en iyi değerlendirmeyi sen yaparsın... Ve her şeyden önemlisi demek ki bizim traktörün abileri yani 75 lik 85 lik 95 lik 100 lük 110 luk New Hollandlar gerçekten çok yakıyormuş ama bizimkilere göre daha çok yakıyormuş, Diğer markalardan muadilleri arasında kıyaslamayı da en iyi yapan arkadaşlar da New Hollandı satıp başka marka alan arkadaşlar veya başka markayı satıp NH alan arkadaşlar ki onların yorumlarını da okudum ve baya bilgiye haiz oldum. Kardeşlerim hepinize teşekkür ederim ilgilenip cevap yazdığınız için Biz Trakkulüp olarak çok büyük bir aileyiz...
bu cok önce kesfettim ben td95 denemelerimde oldu dekara(1000 m2) 35-40 dekarda depolar tınn 5-13 derin sürümde.ama kullanım çok etkiliyor şimdi 16-17 gazla sürüm yapan var 20-25 gazla .bende styer 768 de var inanki styerden tt65 çiftte daha az yakıyor ama yolda ve hafif işlerde styer ve 480 çok ekonomik. söyleki styer 768 30 dekarı yastıklamalrı ile 36 litreyle sürerken aynı yeri tt65 30-32 litre mazot aldı deposu..td65b ise serada bağda çalışıyor orada yakıt cok önemli değil manevra kabiliyeti yere saglam basma önemli,arada araziye çıkıyor ama arazide yakıta biniyor biraz bag bahce için süper ama.28 li 46 çanak x tipi diskli tırmıkla tt65 seri 1 le 480 de 3. ve 4. vitesiyle çalışıyor o yolda ilaçlamada ayak işinde koklayan makine bi mazot canavarına dönüyör dekara 1 litreyi aşıyor aynı ekipmanda td65 800 gr -1 arası.768 ile tt65 onların yarını yakıyor yakıtta favori tt 65 ama boşta gezmemek sartı ile konfor ise tdnin eline su dökemez hiç birisi.bence tek olay vites azlıgı ve devamında uygun ekipman tutturamama sanjımanların oranları yetersiz hep.

traktör yakıtı
toprak yapısı bölgesel şartlar iklim sürüm derinligi kullanılan ekipman traktör ekipman uyumu kullanan kişi traktörün açılmış olması yada olmaması vs vs gibi bir çok etmenden dolayı degişebilir bunu birçogumuz görmüşüzdür

bende 4 mavi var hepsinin yakıtıda biribirinden farklı fakat gerçekçi olmak gerekirse
işi bilmezsen yakıyor veya uygun şartlarda kullanmazsan yakıyor
ama bir şehir efsanesi var hani nhler mazot düşmanı mazot canavarı falan diyorlar ya işte o şehir efsanesi
tabi şuda var noter onaylı 750 gram iddaamız yok pullukta fakat 3-4 litrede yakmıyor 1,5 ile 2 litre arasında nerdeyse hepsinin pulluk yakıtı

daha 1 defa dudak uçulatan yakıt yaktı ilk aldıgım nh oda 3-12 no pulluk taktık çiftçeker td65d ye
daha makina 100 saatte bile degildi(60-70 saat falandı)
dekara 3 litre yaktı(traktör abim kullandı geçen mibzer videoları paylaşmıştım o abim :) )
ben başka bir işle meşguldüm yanında degildim ve gaza yüklenmiş pullukta traktöre küçük gelmiş sanırım kasma yapmış ve sonuçta 1 depo mazot heba oldu :)
1 gün sonra 4-12 taktım
45 dekar sürdüm ben kullandım birde pulluk degişti ve hala içinde nerden baksan 10litre mazott vardı iş bitiminde

kendi arasında degerlendirecek olursam
bende bulunan 4 nh yi

en çok yakan td75d tek çeker ( 4 piston sevdalılarına gelsin :) )
td65 çift çeker ve td65d tekçeker normal yakıyor hatta td65d tekçeker yolda ve hafif işlerde umdugumdan az bile yakıyor
en az yakan ise çok agır işde yada zor şartta kullanmadım ama tek çeker tt55 diyebilirim

Çağrı link=topic=70825.msg812408#msg812408 date=1387384074' Alıntı:
24 dönüm 165 lt yani :) ya o motor bozuk ya da arkadaşın yalan söylüyodur :)

yada :D

eee nerde kalmıştık nediyordum ben
hee hatırladım buralar varya eskiden hep bizimdi çagrı :D