1.237 personelle kaçak elektrik operasyonu
FETHİ ALTUN - ŞANLIURFA
20 Aralık 2013

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta, kayıt dışı elektrik kullananların belirlenebilmesi için geniş çaplı bir uygulama gerçekleştirdi.

1.237 personelin katıldığı uygulamada, 93 işyeri ve 691 evde kaçak elektrik kullanımı tespit edildi. Dicle Elektrik Dağıtım AŞ bölgesinde yüzde 75 dolayında olan kayıt dışı elektrik kullanımının önüne geçebilmek için gerçekleştirilen kontroller en üst düzeye çıkarıldı. Önceki gece şirketin Genel Müdürü Murat Karagüzel, Dicle Elektrik Perakende Satış Genel Müdürü Akif Köse, İl Müdürü Asım Güzel ve Müşteriler Müdürü Murat Çelik’in de yer aldığı uygulamaya, bölge genelinde 1.237 personel katıldı. Ekipler, yüzlerce işyeri ve konutta kontrol yaptı. Kontrollerde ekipler, her türlü kayıt dışı elektrik kullanımını ev veya işyerinin içerisine girmeden de tespit edebilen cihazlar kullandı. Kontrollerde bölge genelinde 93 işyeri ile 691 konutta kayıt dışı elektrik kullanıldığı tespit edildi. Bu işyeri ve konutların sahipleriyle ilgili idari ve hukuki işlemlere başlandı.

Yetkililer, kayıt dışı elektrik kullananlar için hayata geçirilen ücretsiz sayaç değiştirme kampanyasının devam ettiğine dikkat çekti. 31 Ocak’ta sona erecek kampanyada, başvuran abonelere eski sayaçları ile kayıt dışı elektrik kullanılmışsa dahi cezai işlem uygulanmayacak.