Kablosuz Dijital Balya Sayacı

Ynt: kablosuz balya sayıcı

By_eSeS link=topic=72027.msg842760#msg842760 date=1391808499' Alıntı:
yılmaz sen benim ekmegimlemi yonuyon banamı oyle geliyo neyy sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa
zikirmatikmis sop-*-sa şahin doganmış sop-*-sa basit hammaddeymiş sop-*-sa biz bukadar bosunamı okuduk uyy-*s para harcayıp patent alıyoz duva*-*0 birgun herkez kablosuz balya sayıcı alacak YILMAZ a yokk!! güçç*-* güçç*-*

Ama burda kabahat senin Lütfü :D Stratejik düşüneceksin. Mesela 200 lira çekmek yerine bana yollayacaktım bir tane 'ücretsiz' demo. Müstakbel bir rakibini egale edecektin. Ben kablosuzu aldıktan sonra ne yapayım zikirmatiği. O an ar-ge çalışmaları sonlanacaktı.

Teklif hala geçerli Lütfü ' cüm :) Ha olmaz dersen Yusuf Abi ' nin tohum sayacı işine her an girebilirim :D

Hatta yarım bıraktığım zikirmatikten dekar ölçer çalışmalarım vardı. Onlar bile yeniden başlayabilir :D

sebazios link=topic=72027.msg843681#msg843681 date=1391949777' Alıntı:
Ama burda kabahat senin Lütfü :D Stratejik düşüneceksin. Mesela 200 lira çekmek yerine bana yollayacaktım bir tane 'ücretsiz' demo. Müstakbel bir rakibini egale edecektin. Ben kablosuzu aldıktan sonra ne yapayım zikirmatiği. O an ar-ge çalışmaları sonlanacaktı.

Teklif hala geçerli Lütfü ' cüm :) Ha olmaz dersen Yusuf Abi ' nin tohum sayacı işine her an girebilirim :D

Hatta yarım bıraktığım zikirmatikten dekar ölçer çalışmalarım vardı. Onlar bile yeniden başlayabilir :D
seni rüşvetci seni duyonuzmu arkadaşlar neler neler diyo :D yılmaz yarın tesbihatcılara gıdıp seni sikayet edicem zikirmatigi patentini alıyo yarın elinizden boncuk tesbıgıde alır başka makınaya uygular dicem :D:D:D

Serbest piyasa Lütfü :D

Rüşvet demeyelim ama, teşvik primi diyelim, ne bileyim feragat bedeli diyelim, yumuşatalım biraz. Rüşvet çok sert oluyo :D :D

Bu arada akadaşlar zikirmatikten tohum sayacı, dekar ölçer, hatta tarımsal navigasyon çalışmalarıma hız veriyorum, herkese, özellikle de Lütfü ' ye duyrulur.

sebazios link=topic=72027.msg843694#msg843694 date=1391951801' Alıntı:
Serbest piyasa Lütfü :D

Rüşvet demeyelim ama, teşvik primi diyelim, ne bileyim feragat bedeli diyelim, yumuşatalım biraz. Rüşvet çok sert oluyo :D :D

Bu arada akadaşlar zikirmatikten tohum sayacı, dekar ölçer, hatta tarımsal navigasyon çalışmalarıma hız veriyorum, herkese, özellikle de Lütfü ' ye duyrulur.
:D zeki mürende bizi görecekmi :D

Başarılı bir çalışma olmuş, tebrik ederim sizi.

Ben de aynı şekilde bir sayaç prototipi hazırlama niyetindeydim, malzemeleri aldım ama yapmaya fırsat bulamadım henüz.

Aşağıdaki linktekini görünce aklıma gelmişti. Bluetooth ' lu sensör, cep telefonu veya iPad uygulamasına gönderiyor verileri. Tarla haritası üzerinde balya bağladığı yerleri işaretliyor falan. Çok hoşuma gitti. Biraz çalışıp benzerini yapmak lazım.

balebandit.com/model-200/monitor-2
balebandit.com/bale-tracker

By_eSeS link=topic=72027.msg844272#msg844272 date=1392036613' Alıntı:
yılmaz zikirmatiğine 4 teker takda traktör olsun.. adınıda ben koycam.. 120 HP Erkunt ZİKİR ' ET

Lütfü, el elden üstünmüş bak. Yukarıdaki arkadaşın yapacağı makina hem kablosuz hem de akıllı telefonla iletişim kurarak balyaların koordinasyonlarını harita üzerinde gösteriyor.

Sen zikirmatiklerden dalga geçerken bak başına ne geldi aly-*-s güçç*-*

Düşmez kalmaz bir Allah.

selcukm link=topic=72027.msg846667#msg846667 date=1392377113' Alıntı:
Başarılı bir çalışma olmuş, tebrik ederim sizi.

Ben de aynı şekilde bir sayaç prototipi hazırlama niyetindeydim, malzemeleri aldım ama yapmaya fırsat bulamadım henüz.

Aşağıdaki linktekini görünce aklıma gelmişti. Bluetooth ' lu sensör, cep telefonu veya iPad uygulamasına gönderiyor verileri. Tarla haritası üzerinde balya bağladığı yerleri işaretliyor falan. Çok hoşuma gitti. Biraz çalışıp benzerini yapmak lazım.

balebandit.com/model-200/monitor-2
balebandit.com/bale-tracker

Toprağım/akranım çalışmalarının devamını bekliyorum. Hatta bir ara buluşup fikirleri kritik edelim. Tetikleyici olarak ne kullanacaksın merak ettim. Bende ipad mevcut. Düşümdüğün sisteme uzaktan erişim bile eklenebilir. Akıllı Telefona 3G üzerinden bağlanılıp anlık sayaç bilgileri alınabilir. Akıllara zarar birşey olur.

Burda bir önemli nokta var, maliyetin 200 liradan düşük olması lazım. Pazarda söz söyleyebilmemiş açısından :8

Bu işin tekeli Tekirdağ ' da olmalı :D

3G ve akıllı telefon bağlantıları da olabilir tabi. Projenin önü açık. Uğraşmak lazım tabi bir de maliyeti arttırmamak.

Algılayıcı olarak manyetik veya endüktif sensör uygun olabilir. Maliyeti 200 ' ün altında olur bence.

selcukm link=topic=72027.msg848078#msg848078 date=1392576028' Alıntı:
3G ve akıllı telefon bağlantıları da olabilir tabi. Projenin önü açık. Uğraşmak lazım tabi bir de maliyeti arttırmamak.

Algılayıcı olarak manyetik veya endüktif sensör uygun olabilir. Maliyeti 200 ' ün altında olur bence.

Ya şu manyetik (endüktif) sensörü Tekirdağ ' da nerde bulabilirim? Sen nerden temin ettin?

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=72027.msg848088#msg848088 date=1392576580' Alıntı:
bu konu hala devammı ediyor nerde bizim bir eleman vardı yapıyodu bu işi ne oldu takamadımı balyaya bi sayaç

Yaptı, taktı Yusuf Abi. Ilk denemeler başarılı. Patent için başvurmuştu. En son ne oldu bilmiyorum. Şu an satışa hazır durumdaydı. Fiyat olarak kablosuz hafızalı model için 200 lira maliyeti var demişti.

GÜRKAN link=topic=72027.msg848091#msg848091 date=1392576697' Alıntı:

Gürkan sen sayaç olarak ne kullanıyorsun şu an?

sebazios link=topic=72027.msg848137#msg848137 date=1392580314' Alıntı:
Yaptı, taktı Yusuf Abi. Ilk denemeler başarılı. Patent için başvurmuştu. En son ne oldu bilmiyorum. Şu an satışa hazır durumdaydı. Fiyat olarak kablosuz hafızalı model için 200 lira maliyeti var demişti.

Gürkan sen sayaç olarak ne kullanıyorsun şu an?

normal sayacım var, 1995ten beri kullanıyorum, şeytan kulağına kurşun. tık demedi. benim sıkıntım kabin içinden sayıyı takip etmem lazım.

sebazios link=topic=72027.msg848056#msg848056 date=1392574028' Alıntı:
Lütfü, el elden üstünmüş bak. Yukarıdaki arkadaşın yapacağı makina hem kablosuz hem de akıllı telefonla iletişim kurarak balyaların koordinasyonlarını harita üzerinde gösteriyor.

Sen zikirmatiklerden dalga geçerken bak başına ne geldi aly-*-s güçç*-*

Düşmez kalmaz bir Allah.

Toprağım/akranım çalışmalarının devamını bekliyorum. Hatta bir ara buluşup fikirleri kritik edelim. Tetikleyici olarak ne kullanacaksın merak ettim. Bende ipad mevcut. Düşümdüğün sisteme uzaktan erişim bile eklenebilir. Akıllı Telefona 3G üzerinden bağlanılıp anlık sayaç bilgileri alınabilir. Akıllara zarar birşey olur.

Burda bir önemli nokta var, maliyetin 200 liradan düşük olması lazım. Pazarda söz söyleyebilmemiş açısından :8

Bu işin tekeli Tekirdağ ' da olmalı :D
aga sizin maliyetiniz 200 ü bilmem ama 2 000 tl nin altında olacagı kesin :D

GÜRKAN link=topic=72027.msg848139#msg848139 date=1392580574' Alıntı:
normal sayacım var, 1995ten beri kullanıyorum, şeytan kulağına kurşun. tık demedi. benim sıkıntım kabin içinden sayıyı takip etmem lazım.

Manuel sayaç? 20 yıllık? Nasıl birşey o çok merak ettim. Biz sade bu sezon 3 tane attık

GÜRKAN link=topic=72027.msg848139#msg848139 date=1392580574' Alıntı:

O kadar sağlamsa hiç elleme bence :). Geri görüş kamerası al. Kamerayı sayaca, ekranı traktöre tak. 30$ ' mış eBay ' de. Biraz açılı yerleştirirsen kopuk balyaları da görürsün belki.

ebay.com/itm/5-Inch-TFT-LCD-Car-Rear-View-Camera-Monitor-For-Car-Vehicle-Rear-view-backup-Cam-/300949999707?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item461204905b