Kablosuz Dijital Balya Sayacı

arkadaslar kablosuz uzaktan sayıcıyı maliyetinden hediye edicem...
1,model tetikleyicisi pilli sayacı cakmaklıktan güç alan hafızasız model 150 tl +kargo
2,model tetikleyicisi pilli sayacı cakmaklıktan güc alan günsonu toplamınıda gosteren model ,hafızalı diyelim 200 tl + kargo
yarın resimlerini nasip olursa yüklerim
özel mesajla isteyenler oldu baska isteyen varsa yazsın. cok talep olursa herkeze gonderemeye bilirim ama elimden geleni yapicam..
sayıcılar 9999 a kadar sayar
tetikleyici pili 15 000 den fazla sayabiliyor
pil piyasada buluna bilen ucuz pidir.
2 modeldeki hafıza acıp kapayana kadardır gunluk kapatırsan gunlük 10 gunde kapatırsan 10 gunluk sezon sonuna kadar acık bırakırsan sezonluk hafıza gibi
sormak ıstedıgınız bısey varsa simdiden sorun sonra sızde bende uzulmeyelim ok-*-s

Ynt: kablosuz balya sayıcı

arkadaşlar işte yeni yaptığım çift sayıcılı cihaz
üstteki ekranın sıfırlama butonu bulunmuyor yani günlük toplam sezonluk toplam gibi sayıyor elektirigi kestiginde sıfırlanıyor..
alt ekranda yandakı 2 butondan kontrol ediliyor. butonlardan biri sıfırlama digeri geriye sayma bozuk patlak balyayı sayıdan düşmek için..

Mehmetknarca link=topic=72027.msg835248#msg835248 date=1390772849' Alıntı:
Tebrikler emeğine sağlık yapımı paylaşmak istermisin benimde ilgim var bir tane yaptım ama çalışmadı benimki :)
tabi paylasırım sen nasıl yaptın da calısmadı? benım yaptıgımda programlana bılır çip ve kablosuz veri teknolojisi kullandım yani birkaçtane yazılım la çalısıyor voltaj sabitleyici ve voltaj düşürücü kullandım.

By_eSeS link=topic=72027.msg835261#msg835261 date=1390773465' Alıntı:
tabi paylasırım sen nasıl yaptın da calısmadı? benım yaptıgımda programlana bılır çip ve kablosuz veri teknolojisi kullandım yani birkaçtane yazılım la çalısıyor voltaj sabitleyici ve voltaj düşürücü kullandım.
Abi ismini bilmiyorum o yüzden abi diyorum umarım bi sakıncası yoktur :) :) Benim yaptığım üstte balya çıktıkça dönen ucu sivri şeylere bağlı bir sistem düşünmüştüm bisikletler için kullanılan hız göstergesiyle denemem oldu :)

Mehmetknarca link=topic=72027.msg835268#msg835268 date=1390773773' Alıntı:
Abi ismini bilmiyorum o yüzden abi diyorum umarım bi sakıncası yoktur :) :) Benim yaptığım üstte balya çıktıkça dönen ucu sivri şeylere bağlı bir sistem düşünmüştüm bisikletler için kullanılan hız göstergesiyle denemem oldu :)
sen devir sayacını kullanmışsın. ucu sivri dedigin yıldız parça olmalı onun dönüşüne bakarak saydıramazsın cunku balya boyu degiştirilmek istenen bi ayardır yani devir sayıcı uygulanamaz üzgünüm ama düşünmen güzel ..bu arada sakıncası yok diyebilirsin ;)

By_eSeS link=topic=72027.msg835274#msg835274 date=1390774222' Alıntı:
sen devir sayacını kullanmışsın. ucu sivri dedigin yıldız parça olmalı onun dönüşüne bakarak saydıramazsın cunku balya boyu degiştirilmek istenen bi ayardır yani devir sayıcı uygulanamaz üzgünüm ama düşünmen güzel ..bu arada sakıncası yok diyebilirsin ;)
Teşekkür ederim... Yaptığın sistemi 15 tatilde evde yapmak istiyorum... Senin için bi sakıncası yoksa faceden flan ekleyeyim ordan konuşalım istersen https://www.facebook.com/ultrAslan.knarca bu facem :)

omerfarukkoc link=topic=72027.msg835303#msg835303 date=1390776591' Alıntı:
Elinize Emeğinize Sağlık... Sayacın Tetiklemeyi Makinenin Neresinden Ve Hangi Mantıkta Aldıgını Anlatabilirmisiniz ?
makınanın baglama hareketi yapan bircok noktasına tetikleyici bağlana bilir. örnegin balya boy ayarkoluna yıldıza , iğne sente koluna, igne haraket koluna vs. cıhazın tozlu ortamda calıstıgı ıcın algılama sistmini manyetikyaptım. yarın makına üzerinde resim cekip sıteye yuklemyi düşünüyorum.. daha aydınlatıcı olur...

Az kalsın konuyu görmüyordum. Gelişmeleri 'bayla sayacı pratikleştirme' isimli diğer konudan takip ettiğim için yeni bir şey olmadığını sanıyordum. Hayrına birisi bu linki oraya yapıştırsın da benim gibi konuyu takip edenler Fransız kalmasın.

Neyse, şimdi ilk siparişi ben verdiğim için zaten herhangi bir panik durumum yok :D Bana mutlak gelecek yani. O kadar güveniyorum kendime :)))

Buradaki asıl soru, hangi modelden sipariş vereceğimiz. Buna da fotolar yüklendikten sonra üzerinde düşünüp karar verelim.

Şimdi ben de sana güzel bi haber vereyim.

Aşağıdaki fotoğrafı daha önce paylaşmıştım. 2 gün önce çekilmiş Avrasya tarım fuarında çekilmiş bir fotoğraf bu. Fotoğrafta en soldaki benim. Hemen yanımdaki de Elibol Pazarlama Müdürü.

4yny2a6e.jpg

Bu fotoyu neden paylaştım. Cevap basit. Fuarda Elibol pazarlama müdürüyle (adını unuttum, kartviziti cebimde duruyor) bu sayaç konusu üzerine en az yarım saat konuştuk. Kendisine buradaki konuşmalardan ve (By_eSeS ' in) ürettiği sayaçtan bahsettim. Şu an wirales sistemin de yapılmak üzere olduğu bahsettim. Kendileri de yeniliğe açıklar. Özellikle 2012-2013 yıllarında makinalarına dijital sayaç koydular ama çok sorun çıkardığı için tekrar kaldırdılar.

Sonuç: şu dünyada mutlaka örneği vardır ama Türkiye ' de kullanılan küçük prizmatik makinalarda wirales örneği yok. Yani bunu koyan firma diğerlerinden farklı olacak. Bu yüzden wirales sayaç fikri ilgisini çekti. Eğer bir gelişme olursa mutlaka haberim olsun diye de ekleyerek kendi kartvizitini verdi.

Kısaca şu sayacı önce adam akıllı bir deneyelim. Baktık ki iş görüyor. Ilgilenen en azından bir firma şu an mevcut.

Uyar, uymaz, olur olmaz bilemem ama böyle de bir gelişme mevcut.

kablosuz balya sayıcı

Bu arada By_eSeS ismini ve yaşını söylersen hitap etmemiz kolaylaşır. Benim adım Yılmaz AKGÜN bu arada. Şimdiden memnun oldum.

Yaş 26 ' mış. Profilden öğrendik. Bir isim tek isim kaldı.

By_eSeS link=topic=72027.msg835321#msg835321 date=1390777284' Alıntı:
makınanın baglama hareketi yapan bircok noktasına tetikleyici bağlana bilir. örnegin balya boy ayarkoluna yıldıza , iğne sente koluna, igne haraket koluna vs. cıhazın tozlu ortamda calıstıgı ıcın algılama sistmini manyetikyaptım. yarın makına üzerinde resim cekip sıteye yuklemyi düşünüyorum.. daha aydınlatıcı olur...
Bekliyorum, Fotograf Koymanız Güzel Olur... Biz de Algılama İşini Manyetik Olarak Yapan Sayaç Var Ama Eksik Sayma Olustugu İçin Ben Wireless ' den Daha Çok Burası İle İlgileniyorum Diyebilirim :)

sebazios link=topic=72027.msg835357#msg835357 date=1390779246' Alıntı:
Bu arada By_eSeS ismini ve yaşını söylersen hitap etmemiz kolaylaşır. Benim adım Yılmaz AKGÜN bu arada. Şimdiden memnun oldum.

Yaş 26 ' mış. Profilden öğrendik. Bir isim tek isim kaldı.
memnun oldum sizide memnun edeyim isimim Lütfü . elektronik yük ok terkim ama baba meslegini çiftçiligi içra ediyorum .. ;)

omerfarukkoc link=topic=72027.msg835363#msg835363 date=1390779700' Alıntı:
Bekliyorum, Fotograf Koymanız Güzel Olur... Biz de Algılama İşini Manyetik Olarak Yapan Sayaç Var Ama Eksik Sayma Olustugu İçin Ben Wireless ' den Daha Çok Burası İle İlgileniyorum Diyebilirim :)
eger manyetik algılayıcıyı dogru yere ve düzgün monte edersen hiçbir sorun yasanmayacagını düşünüyorum .. anladıgım kadarıyla diger sayıcılardakı sorun montaj sorunu cunku baglama haraketınde bağzı parçalar hızlı saniselık bazılarısa yavaş haraket eder önemlı olan dogru yeri bulmak. yarın fotografı yuklerım aksılık cıkmaz ise.

paylaşım ve çalışma için tşk ediyorum...

benim bu yıl kullanmayı düşündüğüm alet aşağıda resimleri olan alet.
henüz almadım tam bu konu hakkında araştırma yaparken senin alete
rast geldim ve biraz daha beklemeye karar verdim.
sana sorum benim resimlerdeki sayacı kablosuz yapmak mümkün mü ?
yardımcı olursan yapabileceğime inanıyorum( bi arkadaşımın biraz elektronik bilgisinden yararlanarak)

resımlere yakından bakamıyorum ama anladıgım kadarıyla 12 v 5v arası bı gerılım le calısıyor cihazı gormemlazım ozellıklerını bılemem lazım sana bısey soylemem için? link varmı hangı adreste bu sayaç? yanlız almayı dusunduugn sayaç pahalıdır bnce

fetullah aksu link=topic=72027.msg836015#msg836015 date=1390857281' Alıntı:
wireless sistem düzgün çalışırsa eğer ilk müsterilerinin arasına benim adımıda yazabilirsin Lütfü.Oturduğum yerden sayıları kontrol etmek çok hoş olur bence.
tamam yazdım lısteye :D
aslında bugün makına üzerınDe foTOGRAf gekecektim amA olmadı tArım mak arastırmA gelıstırmeyE gıttım sayAç ıcIn fıkır alısverısınDe bulunduk diyelım:: ilgi bAyA guzeldi baska makınlar üzerİndede denemElEr yApıcaz ::
bu arAda bEnim klawye kafayı yEdi yazı onAdn bozuk ;)