TRAKTÖRÜM VE BEN (36 YILLIK BİR FOTOĞRAF)

Ynt: TRAKTÖRÜM VE BEN (36 YILLIK BİR FOTOĞRAF)

Göktürk- link=topic=72105.msg834405#msg834405 date=1390674199' Alıntı:
Bu fotoğraf 1977 yılı yazında çekildi. 36.5 yıllık.Babam Leyland ' ı Kayseri Anadolu Fuarında sergilenirken görünce beğenmiş.Alıp kamyonla getirdi.Traktör yaklaşık bir aylık.Ben üniversiteyi birkaç hafta önce kazanmışım.Hey gidi günler hey.
Birçok insan kuyruklu yıldız gibi kaydı.Arkadaki samanlık yenilendi.Yanımdaki çocuk şimdi başkomiser.Leyland ' la arkadaşlığımız ise devam ediyor.En son 10 gün önce onu yine sevdim.
usta mükemmel bi paylaşım tebrikler ok-*-s

ali gezer link=topic=72105.msg837493#msg837493 date=1391072298' Alıntı:
usta mükemmel bi paylaşım tebrikler ok-*-s
Eyvallah.
cem caka link=topic=72105.msg837498#msg837498 date=1391073631' Alıntı:
vay be hayat ne kadar değiştiriyor insanı. zamana karşı gelmek zor
Öyledir.Değişmeyen tek şey değişimdir.

Geçen dediğim gibi burda toplam 4 adet faal 270 kalmış.. hatta biri 0 motor verseler vermem diyormuş.. ülkemizde 300-500 ' ü geçmez bu hesapla..

Burda toplayan abimiz dedi ki 'takas için biri geldi gittik köyüne motorun lastikler inik.. üstünde 1 karış tavuk gübresi.. kümes gibi bi yerde yıllarca yatmış.. direksiyonda kara düzen, sahibi de ilgilenememiş yatmış durmuş.. aküden takviye yaptık zınk diye çalıştı fesubhanallah dedim!'

Şimdi kendi 2 bin tl civarı verdi hidrolik direksiyonda taktı.. 5 ileri ve çok seriymiş.. mavi 270..

Göktürk- link=topic=72105.msg837485#msg837485 date=1391071085' Alıntı:
t0BJP.png

Burdaki resim Sakarya ' daki ustanın topladığı motora ait.Yakın olsak bende ona getirir sıfırlatırım.Yine de halledemediğim işler olursa yardımcı olacağını söyledi.Bu motoru Afyon dan aldı.Toplayıp Sivas a sattı.
tekrar yuklermisin

Usta bunun parçasını kolaylıkla temin edebiliyor musun?

Hiç bir sorun yok.Samsun'un Çarşamba ilçesi parça merkezi.Beş yıl önce su pompası değişecekti, Çarşamba'ya telefon edildi.Parça ertesi gün geldi takıldı.Yıllık olarak yağ ve filtrelerini değiştirtiyorum.Yılda 60-70 saat çalışıyor.Benim elimde olduğu için zaten bir yeri bozulmuyor.

Arkasindaki cizeli hala cekebiliyormu , kac defa rektefe oldumu birde kac beygir gercekten merak ettim
Saygilar

Tşk.Kullanan benim.15 yıl kadar önce bir kere rektifiye oldu.İki yıl önce çizeli şaseye kadar indirmiştim.Konularımda resimleri var.Çizel gördüğünüz gibi uydurmasyon bir çizel değil,Merzifon yapımı,ağır.Bu kış çok sert don olmadı ve tarlalar bir metre çamur.O nedenle ancak 2.resimde çamurlu görülen yerlere kadar çizeli indirebildim. 70 BG (ama galiba beygirleri sütçü beygiri değil ingiliz beygiri)

• Beğen
Tepkiler: Aspir