Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

Ynt: Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

murat Abi dediklerine katılıyorum bir yerden başlamak lazım dedigin gibi tek başımıza hiçiz ama toplanırsak herşeyin üstesinden geliriz mazot her geçen gün pahalılaşıyor kendi önlemimizi kendimiz almalıyız Abi arkadaşlarında dediği gibi koparatifleşme ve dernekleşme işlerine sıcak bakıyorum öncelikle küçük gruplar halinde bölgesel koparatifleşme yapılabilir bunu bütün bölgelerde yaparak genel bir koparatife bağlayabiliriz işte bu bölgesel koparatiflerde ürünlerimizide değerlendirebiliriz trakkulup olarak birşeylere başlamak lazım elimden geldiğince destek olurum

bu zamdan önce 4.05 daha ucuzları var...ama kalite olrak bilmiyorum...birde tankerle köylere kadar gelenler var...genelde hasat zamanı oluyor...onlar kime nasıl kaça getiriyor bilmiyorum çünkü hiç bilgi alamıyoruz ...geldi ve gitti oluyor...bazıları biçerdövrelere tarlaya kadar getiriyor bunlar normal petrolcular rakebet oluyor..

Murat abi çok güzel fikir ... Fazla bir mazot ihtiyacım yok yılda 3 ton kadar oluyor... Ama maddi manevi destekçinim üZerime düşeni yaparım abi yolun açık olsun... inanç başarının yarısı.. ;)

Çok güzel bir konu ile yine karsı karsıya bıraktın bizı abi. Sozlerıne katılıyor ve bunu bizim burada uyguluyoruz. Köy olarak süt birligimiz var ve bu sut alıcımızın akaryakıt tesısleri oldugu ıcın bellı mıktarlardan sonra %7 den %12 ye kadar iskonta yapılıyor tabi başlangıç olarak 1.5 ton yakıt almak gerekıyor. Zor oluyor ama fıyatları çok dusuge cektigi için mutluyuz. Bunun gibı bazı traktör ekıpman bayilerinden pıyasa altı malzeme alabılıyoruz... Umarım herkezın bölgesinde böyle durumlarda başlar.

Gönül ister ki destek olalım ancak zaten mazotu peşin para alamıyoruz,borçlanarak alıyoruz.Onun için sıkıntılı bir durum ama elimizden geldiğince destekleriz Murat abi.

Bu konu hakkında blze tarım kredi koop.leri veya ziiraat odaları yardımcı olurmu acaba.nede olsa sözde çiftçinin yanındayız diyorlar

bizim petrolcu zati böyle bişey yapıyor :)
şöyle 400 TL ve üzeri akaryakıtlarda peşin ödemede (KrediKArtıdahil) berlili indirimi war..
ama ben babamı işe uyduramadım cünkü ben kafam eserse 6 ay sonra öderim ben köydekiler gibi paramı ödemeyen birisi değilim fln deyip benı sinir ediyor :)
birde bişey diyem bu sistemden alınca firmanın bölge byisimi verecek bize mazotu yoksa mesela ankaradan anlaştık ankardan mı alacaz ?

SmhGwz link=topic=72218.msg836763#msg836763 date=1390978093' Alıntı:
bizim petrolcu zati böyle bişey yapıyor :)
şöyle 400 TL ve üzeri akaryakıtlarda peşin ödemede (KrediKArtıdahil) berlili indirimi war..
ama ben babamı işe uyduramadım cünkü ben kafam eserse 6 ay sonra öderim ben köydekiler gibi paramı ödemeyen birisi değilim fln deyip benı sinir ediyor :)
birde bişey diyem bu sistemden alınca firmanın bölge byisimi verecek bize mazotu yoksa mesela ankaradan anlaştık ankardan mı alacaz ?
semih diyelimki p.o ile anlaştık ben en yakın p.o bayisine gidip alacağım ankaradan değil. .

%7 iskonto alıyorum ama sızın baglantı kuracagınız yer veya kişilerdende alırım yyeterkı kacak köcek olupta sıkıntı cıkarmasın 9 ton tank kapasıtem var ben alırım

manas link=topic=72218.msg837026#msg837026 date=1391014832' Alıntı:
%7 iskonto alıyorum ama sızın baglantı kuracagınız yer veya kişilerdende alırım yyeterkı kacak köcek olupta sıkıntı cıkarmasın 9 ton tank kapasıtem var ben alırım

Aynen hemşerim bende bizde uğraşamayız kaçak köcekle....

john deere bayisi şakiroğlu mehmet turan konya kaşınhanı na petrol açtı belki duymusundur yüklü ve peşin alımlarda iskontoyu fazlasıyla verir galiba

[size=36pt][size=24pt][size=18pt]aslında cok mantıklı bi konu bu ama bizim değilde devletin bi çözüm bulması lazım yatlara 1 liradan akaryakıt verirken bize niye 4 den veriyor[/size][/size][/size] şyt-*-sa