Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

Ynt: Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

siz siz olun ne oldugu belli olmayan petrollerden mazot almayın bu sıralar çogu suriye mazotu ile karıştırıyo.onun maliyeti 3.5 e falan gelir tabi petrolcuye daha uygun gelebilir.

abi herşeyi dewletten beklemek olmaz zaten bunca zamandır beklemediniz mi bizi düşünüp ciddiye alan mı war sanıyosun gerçi bizde güçümüzü kimseye göstermiyoruz oda ayrı konu harçlar borçlar herkes birilerine gebe kaldı ama bu ülkenin üçte biri çiftçilikle uğraşıyor bu çok büyük bi oran bazı şeylerede sesimizi çıkarmamız lazım hani ülkede demokrasi warya seçim warya... onlara tabi ki bir liradan vericek adam boğazda yatıyla rahat rahat gezsin onların kaptanları bile araçlarını dizele çevirdi toplu taşımaya binmiyorlar hiçbirisi neyse konu güzel tebrikler bi yerlerden başlamak lazım zaten bu forumlar kooparatifler neden var hangi sektör olursa olsun birleşmek lazım yoksa kimse ciddiye almaz zaten muhattab bulamazsın ki destekliyorum ve sadece bu konuda değil bütün konularda birleşmeyi öneriyorum ben varım

Yillik 20 tondan fazla mazot yakiyorum. İyisi kotusuyle bircok firmayla calismisligin oldu ancak bu yil Shell ile calismaya basladik ve nadastaki mazotlarimizi ordan aldik ancak pesin alma sansimiz yok. Dediginiz fikir guzel ama pesin para olmadigindan firmalarin buna sicak bakacagini sanmiyorum. Bana kizmayin ama sozde cok icraata gelince sifiriz bu yuzden bence bu konuda tartisilip tartisilip kapanacak
maşallah 20 ton mazot az değil 1 yılda havuccular kadar mazot yakıyorsunuz motorlar 1000 saat ve üzeri çalışıyordur sanırım 1 yılda

3- 4.5 ton arasında da benim tüketimim var, elbette peşin çalışamıyoruz ama sonuçta para veriyoruz, peşinde %7 olursa vadelide %4 olur,üyelerin harcadığı yakıtı ortalama bir tahmin edin bakalım hiçte az değildir.
Bir ekipman alırken bile x firma mutlaka bize uğrayın diyor.
Birlikten güç doğar, bir yerden başlamak lazım.

Yılda 6 ton kadar biz alıyoruz. Her zaman kredi kartı çek çekim yapıyoruz. 1 ay sonra ödeyeceğimize peşin para veririz sorun yok. 3.5 ton tek seferde alım yerim var. Konuyu takipteyim şuan birçoğumuzda nakit olmayabilir ama temmuzdan sonra nakit paralarımız olacak ve yazdan tankerlerimizi doldurup ucuz mazottan böyle yararlanabiliriz.

Böyle bi girişim için teşekkürler abi önce bu iste bende varım isim gereği aylık 6 bin litre mazot tüketiyorum k.k ile %7 e kadar alıyorum x firmasının tüm istasyonlarında geçerli plakama tanımlı indirim kartı ile. Özelden iletişim icinde olabiliriz sonucu buradan yönetebiliriz ama bunun için bi resmi bi topluluk gerekli mesela Tofed(Türkiye otobusculer federasyonu) shell de özel kartı var tüm shellde ister 100 lira olsun ister 100 bin kart sahibi üye %7.5 indirimden pompa fiyatı üzerinden faydalanıyor bizde x bi firma ile anlaşıp kesin üyeler belirleyip traKart gibi bi ürün yaptırıp belli bi indirim alabiliriz önemli olan bunun lafta kalmayıp işleme sokabilmemiz

düşünce çok güzel 50000 üyemizin oldugunu ve 40000 üyenin olaya katıldıgını bunlardan 2 tonla 20 ton arası tüketimi olanların oldugunu ve ortalama kişi başı 5 tondan hesap edersek 200000 ton mazot alımı yapacaz. Bunu ulusal bi şirketle anlaşıp siteye özel kart bastırarak bu kart sahiplerinin indirimli fiyattan alım yapması saglanır hatta belli bir limiti geçenlere promosyon gibi seçeneklerde eklenebilir bu şekilde ödemenin peşin kredi kartı veya harman vadeli kartlarlada yapılabilmesi gerçekleştirilir toptan veya istegin kadar al seçeneğide olur böyle bi durum olursa bu siteyle sınırlı kalmaz veya siteye üye olanlar artar %10 bile olsa şu an burda 4.69 mazot iyi bi indirim. Üye artmasa da 'senin kartla bi mazot alak' diyenler olacaktır ve satış miktarı tahminlerin üzerine çıkacak böylece isteklerimizi artırmamızda elimizi güçlendirecektir

Sunuda belirtmekte fayda var bu indirim en fazla %10 yada11 civarı olur üstü indirimde bi sakatlık olur suan aylık 600 ton mazot tüketen bi tanıdığım peşin para ile direk firmada. En fazla %10.5 ile alabiliyor bu doneme göre 11 Yada 12 olabiliyor ama yine belirtiyorum bu is birlik olur hayata geçirirsek olur

Bi ekip kurup bu isten kesin olarak faydalanmak isteyen kişileri ve kullanımlarını tespit etmek lazım çünkü aracın plaka ve ruhsat bilgileride gerekli ve bence kadmemeli bi arttırımda olabilir, mesela ben kullanım miktarını arttırdığımda kartımın indirimide artıyor

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=72218.msg836937#msg836937 date=1391011124' Alıntı:
semih diyelimki p.o ile anlaştık ben en yakın p.o bayisine gidip alacağım ankaradan değil. .
anladım ben olayı sonradan filo usul walla verirlerse ben şimdiden 2 kart alabilrim yaz geliyor :)
hatta verilen kartın limiti düşük olursa araçta kullanırım her ay 500 -600 liralık gaz alıyorum arabaya :D

Trakkulüp üyelik kartı veya şifresi olacak diyelim PO ile anlaştık.. gösterdimi peşinde %15 indirim yapacak.. sadece mazot değil ne alırsan al.. lpg-benzin..

Üye sayısı da patlar gider bu arada :)

%1 bile başarıdır.Organize olmanın,tanınmış olmanın kanıtıdır.Bizler bir firma ile anlaşırsak sanal kulüp olmaktan öte Sivil toplum örgütü kimliği kazanırız ki bu da sesimizi duyurmamız için gayet iyi bir koz olur.Bu anlaşmayı ağı çok yaygın bir şirketle yapmak icap edecek ağalar. Hem tarımsal kartlara hem de peşin paraya indirim sağlayacak.