Yem Sanayicisine Sorular (Bereket Tv-Uzman Görüşü)

Arkadaşlar 7 Şubat Cuma günü Malik Kambur ' un konuğu yem sanayicilerinden bir temsilci olacak.Malik bey de yem sektörüyle ilgili sorularımızı iletebileceğimizi,kendisinin programda dile getireceğini belirtti.Onun için 5 Şubat tarihine kadar sorularımızı toparlarsak kendisine ileteceğiz.Aklınıza gelen her türlü soruyu bu konu başlığının altında belirtirseniz,toparlayıp Malik bey ' e ileteceğiz.

Ynt: Yem Sanayicisine Sorular (Bereket Tv-Uzman Görüşü)

Arkadaşlar konu hakkında mutlaka sorularınızı iletin tv programlarına yem sanayicileri pek konuk olmuyorlar güzel bir fırsat değerlendirmek lazım.

Benim merak ettiğim sorular şunlar

Soru 1:Ülkemizde süt fiyatlarına zam gelince neden hemen yem fiyatlarınada zam geliyor bizce süte gelen zam doğrudan yem sanayicisine gidiyor bu konuyu açıklarmısınız?

Soru 2:Son düzenlemeyle yemlerdeki enerji değeri miktarı bilgisi kaldırıldı niye kaldırıldı acaba biz üreticilerde bu konu şüphe uyandırıyor.

Soru 3:Bize göre ülkemizde yem fiyatları çok yüksek sanyi yemi girdilerinin %75 ini bizler üretiyoruz sattığımız fiyatlar ortada buna rağmen yem fiyatları neden bu kadar yüksek.

Soru 4:Ülkemizde et,süt ve canlı hayvan fiyatlarına müdehale etmek aşağılara çekmek için son yıllarda ithalat yapılıyor bu durum karşısında son zamanlarda birçok üretici kesif yemde ithal edilsin diyor biz üreticilerde ucuz fiyata kesif yem ithal edilsin diyoruz sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Ek olarak ben de bu yem hammaddeleri ve rasyonlarla ilgili birşey merak ediyorum.Mesela biz de satış yapıyoruz yem fabrikalarına,hiçbir analiz yapılmadan göz kararı siloya döküyoruz.Rasyon aynı,bir analiz yapılmadan rasyon uygulanınca aynı değerler nasıl tutuyor ? Ne kadar sıklıkla yemde analiz yaptırılıyor ?

Arkadaşlar program bu gün trakkulup olarak hem netten hemde tv den programı takip edelim galiba ilkdefa bir yem sanayicisi tv programına çıkıyor.

Malik KAMBURA ve bereket tv kanalına programda konuğuna bizim gönderdiğimiz soruları ilettiği için çok teşekkürler ediyoruz,konuğu sorularımıza kaçamak cevaplar versede en azından yem sektörününde iç yüzünü değerlendirmiş görmüş olduk.

7-8 gün geçmiş konuyu görmedim bu yüzden haberim olmadığı için izleyemedim, tekrar bölümünü sitesine yüklenince izlerim. sorular için ağzınıza sağlık, nasıl yanıt verdi çok merak ediyorum.