Tümosana çamur atıyorlar ...!!

Aynen arkadasim simdi 2017 model 95 hp avrupa bir traktor alacagima her malzememi alirim ki oyle de yaptim 65 bine tumosani aldim 9 bine otomatik yayli unlu pulluk aldim 2000 bine gubre atma makinasi aldim 4 bine ilaclama makinasi aldim 4 bine tiller aldim dün fuardan 4.5 metre tirmik aldim 5 bin tl 6 tonluk romork aldim 9 bin tl 3.500 e havali aldim 101.500 tl ye full kuru ekipman traktor aldim gecen hafta koye 105 bine td 90 aldilar hangimiz kârli is yapmisiz hesap edin

Bir de şu acidan bakalım kalite ve konforun yerlerde süründüğü bir traktörü uygun fiyata alıyoruz aradan zaman geçiyor ve başlıyor arıza çıkarmaya(hepsi olmasada büyük çoğunluğu) tam tarlanın ortasında traktör vitese geçmiyor işin yarım kalıyor zor zahmet sanayiye gidiyor parçası ucuz olduğu için diyelim bin TL’ye çıkıyor iyi çok masraf cıkarmadı diyoruz. İşimize devam ediyoruz. Yine başka bir iş günü bir arıza daha aynı senaryou yine yaşıyoruz başka bir traktörün arkasında sanayi yolu tutuluyor çok masraf cıkarmıyor tabiki yerli olduğu icin. Bu şekilde yıllar geçiyor dur bi şu motora yaptığım masrafları bir toplayım diyorsun parçası ucuz olduğu için çok birşey tutmadığını düşünüyorsun ama bir bakmişsın astarı yüzünden pahalıya gelmiş. Sanayiye gitmekten usandığın için satayım şunu bıktım artık diyorsun 45e aldığın traktörü 30 a satıyorsun kurtuldum diye dua ediyorsun. 48 bine mahallende kimsenin kullanmadıgı bir traktör alıyorsun 4 yıl hiçbir masrafsız kullanıp 50 bine satıyorsun 80 bine daha büyüğünü alıyorsun 2 yıldır da onu masrafsız kullanmaktasın ve şu an ederi 85 90 bin civarında oluyor ama satmayı düşünmüyorsun zaten NOT: bizat yaşadıklarım anlatılmıştır. ŞİMDİ SİZ HESAP EDİN O UCUZ TRAKTÖRÜ ALAN MI KARLI YOKSA İKİ KAT DAHA PAHALI OLAN TRAKTÖRÜ ALAN MI???

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA
Bir de şu acidan bakalım kalite ve konforun yerlerde süründüğü bir traktörü uygun fiyata alıyoruz aradan zaman geçiyor ve başlıyor arıza çıkarmaya(hepsi olmasada büyük çoğunluğu) tam tarlanın ortasında traktör vitese geçmiyor işin yarım kalıyor zor zahmet sanayiye gidiyor parçası ucuz olduğu için diyelim bin TL’ye çıkıyor iyi çok masraf cıkarmadı diyoruz. İşimize devam ediyoruz. Yine başka bir iş günü bir arıza daha aynı senaryou yine yaşıyoruz başka bir traktörün arkasında sanayi yolu tutuluyor çok masraf cıkarmıyor tabiki yerli olduğu icin. Bu şekilde yıllar geçiyor dur bi şu motora yaptığım masrafları bir toplayım diyorsun parçası ucuz olduğu için çok birşey tutmadığını düşünüyorsun ama bir bakmişsın astarı yüzünden pahalıya gelmiş. Sanayiye gitmekten usandığın için satayım şunu bıktım artık diyorsun 45e aldığın traktörü 30 a satıyorsun kurtuldum diye dua ediyorsun. 48 bine mahallende kimsenin kullanmadıgı bir traktör alıyorsun 4 yıl hiçbir masrafsız kullanıp 50 bine satıyorsun 80 bine daha büyüğünü alıyorsun 2 yıldır da onu masrafsız kullanmaktasın ve şu an ederi 85 90 bin civarında oluyor ama satmayı düşünmüyorsun zaten NOT: bizat yaşadıklarım anlatılmıştır. ŞİMDİ SİZ HESAP EDİN O UCUZ TRAKTÖRÜ ALAN MI KARLI YOKSA İKİ KAT DAHA PAHALI OLAN TRAKTÖRÜ ALAN MI???

Ucuz diye aldığın motora yaptığın masraf ve değer kaybı yetiyor zaten millet kısa vade hesaplaması yapıyor..

Hic tumosan kullanmadim , ancak etrafimda kac tane tumosan varsa en az bir kere hepsi sanzimandan ariza yapti .

Bitanesi cok kisa zamanda ariza yapti , sahibi fabrikayi aradi verilen cevap , geri geri gitmeyin o yuzden debriyajiniz ariza yapiyor dedi , ki traktorun sahibi youtubeyr video cekti birisi youtubede yayinladi , tumosan mahkemeye verdi bu adami videoyu kaldir diye , sonuc ne oldu tümoş u zararina verdi gitti newholland aldi .

Bir baska tumosan sahibi 20 saate turboyu degistirdi (yaglama ile ilgili problem varmis) 200 saatte yaglama kesti motor yatak sardi , komple motor degisti , is zamani adam cildirdi . O da satip newholland aldi ,

Bir baska tumosan sahibi 150 saatte motor yatak sardi , sonra gitti td 110 aldi yine .

Baska tumosan sahibi sanzimandan problem oldu , iki kez gitti case ile degistirdi .

Demem o ki tumosan sadece ucuz traktor uretiyor ama bedava da degil .

Newholland tumosanla yarismak icin delta serisini uretti , sonuc tam bir fiyasko ...

Ucuz olmasa beyler kimse kusura bakmasinda gidip tumosan almazlar . Yada delta newholland almaz kimse ( tamamen sahsi gorusumdur )

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Bu arada bizim buradaki newholland bayinin elinde yaklasik 100 adet e yakin 2 el tümoş var . Neden diyince , millet sorunlarindan bikmis o yuzden diyor .

Bir firma Nasıl kullanıcıya geri geri gitme der aklım almıyor yok böyle bir is sen onu tasarlamışsan Ada'm onu hersartta kullanmalı böyle bir mantığı çözemiyorum tumo yetkilileri bu sorunları çözmek icin de çalışmıyor hep şikayet hep ariza sonunda herkes satiyor sonu Erkunt gibi olmasın da belki akıllı bir yönetici gelir çiftçiyi dinler tumoyu iyilestirir

Bir firma Nasıl kullanıcıya geri geri gitme der aklım almıyor yok böyle bir is sen onu tasarlamışsan Ada'm onu hersartta kullanmalı böyle bir mantığı çözemiyorum tumo yetkilileri bu sorunları çözmek icin de çalışmıyor hep şikayet hep ariza sonunda herkes satiyor sonu Erkunt gibi olmasın da belki akıllı bir yönetici gelir çiftçiyi dinler tumoyu iyilestirir
ciddi sorunları olan bir mal almışsanız.
servis size geri gidiyon diye olmuş dediğinde tamir raporu isteyin yetkili servise götürmüşsünüz bunu ağızdan size söylediğinde isteyin raporu kaşeleyip imzalasın. 100 bin lira verdiğiniz mala kendinizi tiye aldırmayın.
mahkemede o servisi geri geri koştururlar.

Benim anladığım Tümosandan tek memnun olan benim.. Millet ne bekliyor anlamadım. Galiba 80-100 bin liralık Tümosandan 6R John Deere, 500 Vario Fendt hissi vermesini bekliyor [emoji1]
Tabiki sans isi tumosan alip memnun kalanda var memnun olmayanda. Aldığınız motor işinizi görüyorsa daha ne ele muhtac etmediği sürece iyidir. Bizim halkımızın düşüncesi budur tumosan alınmaz, nh mazot yakar cekmez ariza yapar gibi lafları var😀

• Beğen
Tepkiler: altinekinli042
Tabiki sans isi tumosan alip memnun kalanda var memnun olmayanda. Aldığınız motor işinizi görüyorsa daha ne ele muhtac etmediği sürece iyidir. Bizim halkımızın düşüncesi budur tumosan alınmaz, nh mazot yakar cekmez ariza yapar gibi lafları var[emoji3]

200 bine aynı güçte bir tane avrupa alacağıma gider 2 tane tümosan alırım.. Ama bu John Deere sevdası köşede olduğu sürece sıradaki inşallah 6R orası ayrı... [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Benim anladığım Tümosandan tek memnun olan benim.. Millet ne bekliyor anlamadım. Galiba 80-100 bin liralık Tümosandan 6R John Deere, 500 Vario Fendt hissi vermesini bekliyor [emoji1]

Yok sadece su , traktor gorevini sorunsuz yerine getirsin tek bekleni budur .

Ben sadece tumosanda kronik sorun var diyor servisleri , madem oyle fabrika olarka duzeltmeliler .

Tek anlamadigim olay para verip rezil olmak inanin cok kizyorum . Yoksa newhollandi yapanda tumosani yapnda babamin oglu degil . Milletin kicindan ter akiyor uc kurus icin , kendini bilmez iki muhendisin ihmalkarligi yuzunden , fabrikanin cok para kazanma hirsi yuzunden milletin emeklerinin heba olmasina itiraz ediyorum sadece . 80-100 bin tl ya az parami arkadaslar , biz haketmiyormuyuz daha iyisini ? Neyimiz eksik elin avrupalisindan ?

Misal babama birgun birisi geldi HARS marka traktor satiyoruz , soyle iyi boyle iyi hatta masset fergusson 3015 le ayni traktoru yaptik verelim bi tane dedi . Biz once test motoru istedik , uzerinde deneme traktoru yazan bir motor geldi , ayni tarlada ayni marka model cizelle cizel cekiyotlar , derinlik vb hepsi ayni , Harsi klullanan adam beni aradi , gelsene bi bu traktorun vitesini ayarlayamadim diye baktik yoo dedik gayet ayarli , ama newholland td 90 Hars atur bindiriyor , td 110 Harsla dalga geciyor , aksam oldu geldi traktor garaja , hertarafindan yag kacirmis , sorarim size , hic kullanmadim ancak orada hars yerine massey fergussom 3105 olsydi sonuc boyle mi olurdu ? Bence olmazdi . O yuzden ne gerek var boyle seylere ?

Milletin emegine acimayanlar utansin diyorum .