2014 Gallignani 5190 Bakımı

Ynt: 2014 Gallignani 5190 Bakımı

SALİH29 link=topic=73748.msg898114#msg898114 date=1402157171' Alıntı:
eline saglık g.bey senin makinanın şasesindede var toplayıcılar şaseye zarar vermiş bunu nasıl çözeriz 1 ,2 seneye şasenin bi tarafını bitirir
Cozumu yok maalesef. Cok asagiya salinca teller vuruyor. Aslinda soyle bi cozum var aklimda , toplayici aski kulaginin biraz daha uzununu tornacida yaptirilabilir. Biraz daha iileride dursa vurmaz. Ancak ic taraftaki toplayici askisi direk saseye kaynakli, onu kesip biraz daha ileri kaynatma imkani var mi ona bakmak lazim.

Diger tum yorum yapan arkadaslara tesekkurler

Gürkan abi makinaya şu sistem uygulanamazmı biçerin döktüğü sap bazen geniş yer kaplıyor bu sistem ile çözümlenebiirmi

sap topayıcı (örümcek )
01b.jpg

Gürkan kolay gelsin. Ben bakımda fotoğraflayamadım, senin fotolar güzel olmuş.

Gözüme çarpanlar:

- Havalı lokma tabancanı çalabilirim :)

- Pikap saçlarını plastiğe çevirecektin, vazgeçmişsin.

- Pikap makarasını emekli edip bi hidrolik piston takma vakti gelmiş. Bir su yarığından geçerken durup kaldırmaya kim olsa üşenir.

- Piston bıçakları güzel taşlanmış ama taşı yiyince suyu mu kaçıyor ne oluyor bilmiyorum, bi daha randıman vermiyorlar.

- Daha uygulamadım ama toplayıcı tellerinin şaseye vurması ile ilgili aklımca bulduğum çözüm, en az 1 mm kalınlığında gazveniz saçı, tam oraya göre kesip saç vidası ile monte etmek. Madem sürtmeyi kesemiyoruz, en azından şaseyi koruruz.

- Kızakların ayarı çok güzel olmuş. Benim de ince bir ayar yapmam lazım, üşeniyorum.

Not: Doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama alt kızakları ve köşebentleri gres ile düzenli yağlayınca, piston çok daha rahat ve sessiz çalışıyor. Kızaklar da daha yavaş aşınıyor.

Bir de sorum olacak. Bugün pikabın cırcır fişeklerini değiştirdim, gözüme çarptı, takoz ile balata arasında, yani fişeklerin çalıştığı alanda yarım santimlik bir boşluk vardı. Alttan bakınca fişekleri net görebiliyorsun.

Ama balatayı ve dişlileri tutan 13 ' lük cıvata ve pul, ana mile tam oturuyordu. Seninkinde, bahsettiğim alanda ne kadar bir boşluk var? Alttan bakınca fişeklerin net olarak görebiliyor musun?

CropMasteR link=topic=73748.msg898119#msg898119 date=1402157963' Alıntı:
Cozumu yok maalesef. Cok asagiya salinca teller vuruyor. Aslinda soyle bi cozum var aklimda , toplayici aski kulaginin biraz daha uzununu tornacida yaptirilabilir. Biraz daha iileride dursa vurmaz. Ancak ic taraftaki toplayici askisi direk saseye kaynakli, onu kesip biraz daha ileri kaynatma imkani var mi ona bakmak lazim.

Diger tum yorum yapan arkadaslara tesekkurler
şasedeki parça da ileri alınır fakat toplayıcının arkasındaki saçıda uzatmak lazım haşpaysız kullanımda takılan ve toplayıcı borularını 4 ten 5 e çıkarırsan makinanın yemesi değişir bir günde 200 e yakın artış oluyo sap daha akıcı geliyo çünkü bunu yapmanı tavsiye edrim abi