İç Anadolu İklimi İçin Ağaç Önerisi.

Ynt: İç Anadolu İklimi İçin Ağaç Önerisi.

tarla sinirlarinda ilk yillarda belki sulama yardimi ile badem iyi olacaktir. meyvesinin yaninda sune mucadelesi icin kullanildigini okumustum, firsat bulabilirsem bizim sinirlarda badem yapmak istiyorum. bunun yaninda su ihtiyaci azligi bakimindan igde kullanisli olabilir. Ardic ve cam turleri su ihtiyaci az olmakla beraber yangin tehlikesi nedeni ile ancak korunakli alanlarda yetistirilebiliyor, ve haliyle gec buyuyorlar. tarla sinirlarinda igde ve bir olcude badem ayni zamanda ruzgar perdesi olarak da kullanilabilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87

Doğa sevgin için seni tebrik ederim. Ben de bulduğum her tohumu eker ve fidan haline gelince doğaya dikerim. Memlekete kuşlar için latincesi Pyracantha Coccinea olan yerel dilde Çin Elması denilen türden dikeceğim bulabilirsem. Bizim burada var, kuşlar çok seviyor. Bu tarz meyveli ağaçlar dikersen hayvanlar için de besin olur. Ayrıca gözlemlediğim kadarı ile serçeler Mazı ağacı tohumlarını severek tüketiyor.

ELPRESACANARİO link=topic=73969.msg867735#msg867735 date=1395100975' Alıntı:
Doğa sevgin için seni tebrik ederim. Ben de bulduğum her tohumu eker ve fidan haline gelince doğaya dikerim. Memlekete kuşlar için latincesi Pyracantha Coccinea olan yerel dilde Çin Elması denilen türden dikeceğim bulabilirsem. Bizim burada var, kuşlar çok seviyor. Bu tarz meyveli ağaçlar dikersen hayvanlar için de besin olur. Ayrıca gözlemlediğim kadarı ile serçeler Mazı ağacı tohumlarını severek tüketiyor.
aynen abi dikmişken kuşlarında karınlarını doyurabileceği bişey dikelim

ıc anadoluda eger perdeleme dusunuyorsan ıgde dıkeceksın malıyetlı degıl ama tutana kadar sulaman lazım konya ankara cıkısı dutup mda bıkac uygulama var cok da guzel gelıstı hemen yol ustu karaomerlerde

• Beğen
Tepkiler: ebay06
ıc anadoluda eger perdeleme dusunuyorsan ıgde dıkeceksın malıyetlı degıl ama tutana kadar sulaman lazım konya ankara cıkısı dutup mda bıkac uygulama var cok da guzel gelıstı hemen yol ustu karaomerlerde
Tarlanın bir sınırı dere ve içi tamamen iğde dolu söğüt kavak ahlat yabani vişne türü hepsi var değişik türler yetiştirmek için ve meşenin palamut vasıtasıyla daha kolay yetişeceği için seçtim