traktör kredisi hakkında yardım edin

arkadaslar ikinci el 2012 veya 2013 traktör alacam değeri 70.000bin civarı 100 de 75 i kredi ile karşılanıyor tarım kredi koparatifi üyesiyiz.kefillerim memur kabul edilirmi. birde ne gibi şartlar isteniyor.ve kabul edilirse ne zaman sonuçlanır.lütfen ön bilgi verirseniz sevinirim.konu hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen bilgi verirse şimdiden teşekkür ederim

Ynt: traktör kredisi hakkında yardım edin

iki memur kefil hatta 1 memur 1 çiftçi kefil dahi kabul edilebilir.Ben ziraatten aldım sadece 1 memur kefilim var -ama ben de memurum- belki ondan kabul etmşlerdir.Bir de traktörü ipotek aldılar.Ziraat bankası ile Tarım kredi aynı şartlara sahip.Benim kredi başvurusu 1 saatte sonuçlandı yalnız 2 hafta süren de oldu.Kefil memur ise siciliniz de temizse ve tapunuzda var ise her türlü alırsınız kredileri.Bastırırsanız çabuk çıkar.

uzay kasa link=topic=74443.msg875442#msg875442 date=1396619589' Alıntı:
iki memur kefil hatta 1 memur 1 çiftçi kefil dahi kabul edilebilir.Ben ziraatten aldım sadece 1 memur kefilim var -ama ben de memurum- belki ondan kabul etmşlerdir.Bir de traktörü ipotek aldılar.Ziraat bankası ile Tarım kredi aynı şartlara sahip.Benim kredi başvurusu 1 saatte sonuçlandı yalnız 2 hafta süren de oldu.Kefil memur ise siciliniz de temizse ve tapunuzda var ise her türlü alırsınız kredileri.Bastırırsanız çabuk çıkar.
Peki,
Babam çiftçi , brader ve özel sektörde çalışıyoruz uzun yollardır.
Babam traktör alsa , bizler kefil olabilir miyiz?

Elbette kefil olabilirsiniz.Benim kefilim eşim :) Ben ve eşim kardeşimin tarımsal kartına kefiliz, Kardeşimde benim tarımsal kartıma kefil.Üstelik traktör ve kart alırken bankaya sunduğumuz ÇKS ' nin tamamı icar senetli.Yani benim ve kardeşimin üzerine 1cm bile toprak yok,tapuların tamamı babama ait fakat biz tapuları ipotek vermedik.Babam 5 yıllığına bize icara vermiş oldu.Bir kira sözleşmesi düzenledik bu sözleşme ile ÇKS yaptırdık.Tüm tarımsal işlerimizde kullandığımız kartları ve traktör kredisini bu evrak sayesinde yaptık.Sizin işleminizde bizimki gibi.Babanıza kefil olmanızda bir sıkıntı olacağını sanmam.Bizim sizlerden tek farklı yönümüz bizim kamu personeli olmamız.Özel sektöre sıkıntı çıkaracağını da hiç sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ufukk

uzay kasa link=topic=74443.msg875442#msg875442 date=1396619589' Alıntı:
bilgiler için cok teşekkür ederim.saolasın. iki memur kefil işi çözer diyorsun yani. siçil temiz sıkıntı yok.ama limit artırmak için yani bir tarla da fazladan ipoteğe koyma lüksümüz var.sıkıntı falan çıkmaması için bu şartlarda kullanabiliriz inşallah

eğer tarla müstakil tapulu ise kredi çıkması için büyük avantaj sağlar,ancak;müşterek(ortaklı-hisseli) tapulu ise;bir parselde en az 20dk hisseniz bulunması icap etmektedir.Ev,arsa,araç gibi bir çok menkul ve gayrimenkul de bankalar tarafından kabul görmektedir.Allah gönlünüze göre versin.Tercih hakkınız varsa ziraat bankasını tavsiye ederim çünkü devlet faizin %50sini sübvanse eder.TKK ve ZB bu yönleriyle diğer kredilendirme kuruluşlarından bir hayli avantajlıdır.

uzay kasa link=topic=74443.msg875523#msg875523 date=1396633454' Alıntı:
eğer tarla müstakil tapulu ise kredi çıkması için büyük avantaj sağlar,ancak;müşterek(ortaklı-hisseli) tapulu ise;bir parselde en az 20dk hisseniz bulunması icap etmektedir.Ev,arsa,araç gibi bir çok menkul ve gayrimenkul de bankalar tarafından kabul görmektedir.Allah gönlünüze göre versin.Tercih hakkınız varsa ziraat bankasını tavsiye ederim çünkü devlet faizin %50sini sübvanse eder.TKK ve ZB bu yönleriyle diğer kredilendirme kuruluşlarından bir hayli avantajlıdır.
tarla kendimizin tek tapu yani ziraat bankasından yem kredisi kullandık 12.000 bin lira danalar olmadı kesilince yatıracağız. bu yüzden ziraattan kullanamıyoruz yatırın yem kredisini kullandıralım dediler.tarım krediyi bu sebepten terçih etmek zorunda kaldık.

en güzeli git ziraat bankasına 2. el traktör kredisi kullan 2 kefil yeter birde traktörü ipotek ederler uygun faiz oranıyla kolayca alırsın..
eğer ipotek yerine yeterli teminatı bankaya verirsen traktörede ipotek koydurmaya bilitsin...
ayrıca hayat sigortasıda zorla yapmak istemelerine rağmen kanunen yaptırma zorunluluğun yok...
dask dışında zorunlu hiçbir sigorta yoktur kredi konusunda tabi ..

ikinci el 5 yaş üstü traktör almak isteyen arkadaşlar
işletme yatırımı kredisi kullanılıyor %50 devlet desteğide var.
örneğin 50 dönüm çks eken bir çiftçi 13000 tl kredi kullanabiliyor fakat 14 aylık bir kredi olmuş oluyor 14 ayın sonunda 13 bin liraya yaklaşık 14300 lira civarı bir para geri ödeniyor.faizi ve masrafı ile birlikte.
Dün Ziraat bankasına uğradım.
50 dönüme 13 bin lira
100 dönüme 25 bin civarı.

ikinci el 5 yaş üstü traktör almak isteyen arkadaşlar
işletme yatırımı kredisi kullanılıyor %50 devlet desteğide var.
örneğin 50 dönüm çks eken bir çiftçi 13000 tl kredi kullanabiliyor fakat 14 aylık bir kredi olmuş oluyor 14 ayın sonunda 13 bin liraya yaklaşık 14300 lira civarı bir para geri ödeniyor.faizi ve masrafı ile birlikte.
Dün Ziraat bankasına uğradım.
50 dönüme 13 bin lira
100 dönüme 25 bin civarı.
Faiz ve masraflar uygun gibi görünüyor hayırlısı olsun inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Alexander