Uzun Uzun Araştır ve büyük Hüsran Argofarm 410

arkadaişar coğunuz bilirsiniz ben baya burda sizlerden fikir aldım argofarm kullananlardan sema kullananlarda çok soru sordum konular actım görüş aldım Argofarma karar kıldık. traktörü teslim aldık getirdiler ilk kullannamaya başladık sıkıntıyok sonra ben eksiklikleri sıralamaya başladım hıdrolık kollar olsun yag kaçağı olsun el fireni olsın kuyruk mili deviri ileri geri levye olsun servisle konuştuk anlattık söyledik servis bi kullanın ilk 50 saatlik bakımda hallederiz dedi ufuktefek şeyler dedi bizde 50 saate kadar bekledik. hafta sonu servis geldi yağ bakımlarını yaptı ve şimdi traktörün ikiye bölünmesi gerekiyor diyor siz olsanız ne yaparsınız akıl verin bana şu an traktörden nefret ediyorum üzerine oturmak dahi istemiyorum. Nevholland olsun erkunt olsun tümasan almadım ki sorun yaşamayım diye şimdi ben ne yapayım ?

Ynt: Uzun Uzun Araştır ve büyük Hüsran Argofarm 410

geçmiş olsun kardeşim.sanmaki o saydığın markalardaki traktörlerde arıza olmuyor.sıfır traktörde arıza olmaz diye bir şart olmaz.bende DEUTZ ve SAME kullanıyorum 3 seneyi geçti ve her ikisinde bir arızam yok.Gayette memnunum.Ne olacaksa garanti esnasında olsun be kardeş inşaallah çözülür.

kayamehmet707 link=topic=74648.msg878496#msg878496 date=1397213106' Alıntı:
arkadaişar coğunuz bilirsiniz ben baya burda sizlerden fikir aldım argofarm kullananlardan sema kullananlarda çok soru sordum konular actım görüş aldım Argofarma karar kıldık. traktörü teslim aldık getirdiler ilk kullannamaya başladık sıkıntıyok sonra ben eksiklikleri sıralamaya başladım hıdrolık kollar olsun yag kaçağı olsun el fireni olsın kuyruk mili deviri ileri geri levye olsun servisle konuştuk anlattık söyledik servis bi kullanın ilk 50 saatlik bakımda hallederiz dedi ufuktefek şeyler dedi bizde 50 saate kadar bekledik. hafta sonu servis geldi yağ bakımlarını yaptı ve şimdi traktörün ikiye bölünmesi gerekiyor diyor siz olsanız ne yaparsınız akıl verin bana şu an traktörden nefret ediyorum üzerine oturmak dahi istemiyorum. Nevholland olsun erkunt olsun tümasan almadım ki sorun yaşamayım diye şimdi ben ne yapayım ?
Öncelikle geçmiş olsun.
Yerli firmalardan benzer montaj hatalarını yaşayan birçok arkadaşımız olmuştu. Forumda bunu paylaşan.
Fakat daha fazla ücret veripte ithal bir makina alınca gerçekten çok sıkıcı bir durum , çünkü benzer sorunları yaşamamak için daha kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir tercih yaptığınızı düşünüyordunuz , inşallah sizi memnun edecek bir şekilde sonçlanır.

Benim erkunt 700 saatte 3 e bolundu sebebi de kuyruk milinin baski yayinin yumusak olmasi garanti halletti pek onemsemedim dogrusu onemli olan garanti bitmeden ortaya cikmasi. ben bozulacak yerleri bozdum heralde 50 saatte hidrolik patlattim 2 kez arka hidrolik cikislarini degistirdik 1 kez kuyruk mili halati 1 kez gaz teli koptu 1 kez de fren merkezini degistirdik simdi saat gibi masallah garantiye 1 sene kaldi 800 saatte bakalim neolacak

Burda servisin uyanıklığı söz konusu şimdi ellerinde kullanım hatası deme gibi bir koz var, siz arızayı fark ettiğinizde traktörü ayıplı mal olarak geri iade edebilmeniz gerekirdi bence yine uğraşıp traktörün size arızalı olarak geldiğini ıspatlarsanız traktörü değiştirme yada ücretini geri alma gibi haklarınız olabilir...Kimse sıfır aldığı bir traktörü eğer gerçekten arızalıysa diğer markalarda arıza yapabilir diye kullanmak zorunda değildir olmamalıdır.Tamir edilse dahi bu zamandaki iş kaybı ve buna benzer zararları karşılamaları lazım..Bu uyanık satıcı ve servislerle uğraşmak ayrı bir uğraş oldu çiftçiye...

HassaN20 link=topic=74648.msg878517#msg878517 date=1397215320' Alıntı:
Burda servisin uyanıklığı söz konusu şimdi ellerinde kullanım hatası deme gibi bir koz var, siz arızayı fark ettiğinizde traktörü ayıplı mal olarak geri iade edebilmeniz gerekirdi bence yine uğraşıp traktörün size arızalı olarak geldiğini ıspatlarsanız traktörü değiştirme yada ücretini geri alma gibi haklarınız olabilir...Kimse sıfır aldığı bir traktörü eğer gerçekten arızalıysa diğer markalarda arıza yapabilir diye kullanmak zorunda değildir olmamalıdır.Tamir edilse dahi bu zamandaki iş kaybı ve buna benzer zararları karşılamaları lazım..Bu uyanık satıcı ve servislerle uğraşmak ayrı bir uğraş oldu çiftçiye...

evet çok haklısın ben bunu 2 saatlik kullanımda sorunları fark ettim ve servise bildirdim. bayiye değiştirilmesi için talepte bulundum kabul etmedi fabrikaya ve istanbula faks cektim bakalım ne cevap verecekler.

Seninkisi şans işi tamamen fabrikasyon gibi gözüküyor. eğer öyleyse birebir ürün değişimin talep et hık mık yaparlarsa tüketici hakları mahkemesine başvuracağını söyle bunu söylerken ciddi ol bir avukattanda akıl fikir danış nekadar çabuk okadar iyi. Keşke aldığınızda geri gönderseysiniz yağ sızdırmanın ufak tefek iş gibi açıklamasımı olur geri gönder gitsin bayiden saçma yanıtlar almaya devam edersen distribütöre ulaş servisin aynen sana 50 saat kullanın dediğini ilet fırçayı servise kaysınlar. geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun abi.Sıfır traktörlerde bu tür arızaların yaşanması gerçekten üzücü bir durum fakat artık günümüzde yerli olsun ital olsun seri üretim ürünlerde fabrikasyon arızası çıkma olasılığı çok fazla önemli olan arızanın sorunsuz bir şekilde giderilmesi.İnşallah sorun en kısa sürede giderilir.

Arkadaşım once geçmiş olsun . Bir teknik eleman (THY uçak bakım tenisyeni ) olarak yapmanız gereken şey once servise kayıt açtırın . elinizde 3 adet aynı arıza hakkında serviste kayıtlı belge olduğunda otomatik olarak yenisini isteme hakkına sahipsiniz . yalnız unutmayın içerikler aynı olmalı ( şikayetler ). ondan sonra firmayı arayıp aracınızın değiştirilmesini isteyin yoksa tüketici hakları hakları mahkemesine gideceğinizi ve dava edeceğinizi bildirin . bulunduğunuz yerde tüketici hakları mahkemesi yoksa kaymakamlığa giderek oraya müracat ediliyor . bu konularda çok uğraştığımız için . belgelerin ( 3 adet ) elinizde olması gerekir çünkü yasaya gore ayıplı mal verdiklerinden dava açılabilr . bizim arkadaşlar arabayı bile değiştirttiler . tekrar geçmiş olsun lütfen hakkınızı aramaya devam edin . yılmayın.

Geçen sene bizim yan köyden birisi fendt 415 vario aldı bu sene bi arıza yaptı 1,5 ay bekledi hemde şanzumandan olabiliyor tabi illa arıza yapmayacak diye birşey yok çözülmeyecek sorunda yoktur heralde üzme canını herşeye çözüm bulunur