45 cm sıra arası slajlık mısır ekimi hakkında yardım

bu sene kuraklık nedeniyle halen ekim makinasını 70 cm e ayarlayamadım. donlara yakalanmamak için mısırın bi kısmını sıra arası 45 cm e ekiyim diyorum. forumda bazı arkadaşlar bu şekilde ekim yapmışlar. şimdi bu tarz bi ekim yaparsam tek sıra slaj makinasıyla slaj yapabilirmiyim ? çevremde sıra bağımsız makine yok. çelikel tek sıra slaj makinam var. bu konuda bilgi sahibi olanlardan yorum bekliyorum. iyi forumlar.

Ynt: 45 cm sıra arası slajlık mısır ekimi hakkında yardım

bu sene kuraklık nedeniyle pancar ekimleri çok gecikti halen daha köye ekim yapıyoruz. mibzeri 70 cm e çekmem gecikicek. böyle olunca 10 dekar 45 cm e ekiyim diyorum. bilgi sahibi değilim bu konuda. forumda araştırdım daha önce hacimmet ve atilla abi bu konuyla ilgili bikaç bilgi paylaşmışlar. kendilerine danıştıktan sonra bende kararımı vericem. bu sene bizim buralarda bırakın otu yemi saman bile yok. slaj olmadan hayvanlara yem yetmez.

her sene sözleşmeli tatlı mısır ekiyoduk bunun sapınıda hayvanlara slaj yapıyodum benim için çok iyi oluyodu. koçanını fabrikaya sattıktan sonra dekardan 1 ton mısır slajı çıkıyodu. bu senede 150 dekar ekicem ama fabrika makinayla hasat istiyo böyle oluncada bana slaj çıkmıycak. 10 dekar 45 cm e ekiyim bi 20 dekarda arpadan sonra erkenci çeşit ekmeyi düşünüyorum.