ford 3000 serisi traktörlerin fren sistemi.

Arkadaşlar 3610 Ford kullanıyorum bildiğiniz üzere kuru balata. Bu traktörlerin frenleri sıkıntılıdır bildiğiniz üzere bu konuda yardımcı olabilirim civarda aynı tip fren sistemi olan mf ve Ford traktörlerin frenlerini 4 5 ton garanti vererek kendim yapıyorum. Kullandığım balata özel olarak getirtiyorum greyder balatalarını papuçlara uygun kestirip yatak ve mil ayarı yapıyorum telli ve asbes malzemeli bir balata kullanıyorum. Fren ömrü aynı ayar 1 sene gidiyor kampanada Bi kaç küçük değişiklikyapılıyor. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Ynt: ford 3000 serisi traktörlerin fren sistemi.

O papuçlarla alakalı eskiden bu sistemi kullanmadan önce öyle oluyordu bu balatalar su tutmuyor asbes var ve diğer balatalardan çok kalın ben iki senedir kullanıyorum nerelerden ne yükler indirdim şuan bir 54c 65 56 640 gibi traktorlerden çok daha güvenli tutuyor ısınma problemi olmuyor frenler sert olduğu için birden yükleniyor kampanaya. Civarda 240 135 lere takıyorum memnun kalmayan olmadı bu sistemi Kastamonu da yapıyor has ustası var o farklı cins kapnana kullanıyor normal kampanadan 2 kat daha geniş 3000 likle 8 9 tonu çok rahat kızaklayarak durduruyor

halil bizim fordun ön ön ıyi tutuyor ama geri geri sağ fren de ıyi tutuyor ayrı iken. ama birleşikken pek ıyi tutmuyor sol fren geri geri hiç tutmuyor bana geri si sağlam 2si birden tutması lazım bizim ustalar yapamıyor

S
GENÇ EYMIRLİ link=topic=75209.msg886969#msg886969 date=1399139271' Alıntı:
halil bizim fordun ön ön ıyi tutuyor ama geri geri sağ fren de ıyi tutuyor ayrı iken. ama birleşikken pek ıyi tutmuyor sol fren geri geri hiç tutmuyor bana geri si sağlam 2si birden tutması lazım bizim ustalar yapamıyor
senin kampanalarda kaçıklık var soldaki ömrünü yemiş gibi değiştirmen masraflı olur sağı Bi diş sıkıyırsan solu iki diş sık ayar yerlerinden şimdilik idare eder seni benim Ford geri geri tek frende hiç biri kaçırmıyor olduğu gibi çakıyor. Sen şuan al tornavidayı iki diş daha sık sol tarafı aynı ayarı yakalar gibi tabi pabuç durumu da önemli sol tekerinki daha çabuk biter sağa göre bunun sebebi çift sürerken kaynaklanıyor patinaja kaçtığı zaman o balatayı yer çoğunlukla sen dediğimi yap. Gene ayar tutmazsa kaldır dif traktörü havaya balatalar tutmayacak kadar ince ayar ver

Black.Boyss.37 link=topic=75209.msg886975#msg886975 date=1399140332' Alıntı:
Ssenin kampanalarda kaçıklık var soldaki ömrünü yemiş gibi değiştirmen masraflı olur sağı Bi diş sıkıyırsan solu iki diş sık ayar yerlerinden şimdilik idare eder seni benim Ford geri geri tek frende hiç biri kaçırmıyor olduğu gibi çakıyor. Sen şuan al tornavidayı iki diş daha sık sol tarafı aynı ayarı yakalar gibi tabi pabuç durumu da önemli sol tekerinki daha çabuk biter sağa göre bunun sebebi çift sürerken kaynaklanıyor patinaja kaçtığı zaman o balatayı yer çoğunlukla sen dediğimi yap. Gene ayar tutmazsa kaldır dif traktörü havaya balatalar tutmayacak kadar ince ayar ver
ıstersen 10diş sık geri geri yine tutmuyor

GENÇ EYMIRLİ link=topic=75209.msg919171#msg919171 date=1410779743' Alıntı:
ıstersen 10diş sık geri geri yine tutmuyor
kampanaya 4 tırnak kanal açtır ikisine de tornacıda sonra kalın asbes balata çaktır greyderlere çakılandan. Balatalar aşınana kadar sık boşluklar dolması gerek

Black boys ismini profiline yazabilirsen iyi olur sana hitabımız kolaylaşsın sevgili kardeşim. Diğer mevzu 5000-6000-7000 serilerindeki yağ banyolu sistemi 3000 serisine monte etme şansınız yok mu kuru tip fren sistemini oldum olası sevemedim, güvenemedim.

Black.Boyss.37 link=topic=75209.msg919350#msg919350 date=1410862175' Alıntı:
kampanaya 4 tırnak kanal açtır ikisine de tornacıda sonra kalın asbes balata çaktır greyderlere çakılandan. Balatalar aşınana kadar sık boşluklar dolması gerek
frenler yaptırırken dediğini deneyin ama ısmarlama ıle olacak birşeye benzemiyor

• Beğen
Tepkiler: fatih982

İsmim Halil uğur abi evet takma sansımız var fakat kovanların ve fren balatalarının fiyatı 3000 Tl ye kadar geliyor 3855 3860 çıkma kovanları birebir uyuyor 3600 3610 lara ben yaptırmayı düşündüm fakat bu tornalayıp asbes balata çaktırdıkdan sonra fikrim değişti kendim yapıyorum frenlerini her değişimde 80 Tl harcıyorum gerek duymadım geri geri salmıyor ilk taktığımda 65 56 ile denedik çok şaşırdım hiç tutmayan frenler kazık kesildi

Fordu sattık gibi birsey oldu Bi kaç gün içinde 60 66 yada 60 56 ile değişiyorum anlaşma aşamasındayım 13 e alıcısı hazır 54c verecek oldu almadım. Bilen varsa yazsın 60 66 nın on teker ebatı kaçtır kaç paraya yenilenir

Cevap: Ynt: ford 3000 serisi traktörlerin fren sistemi.

Fordu sattık gibi birsey oldu Bi kaç gün içinde 60 66 yada 60 56 ile değişiyorum anlaşma aşamasındayım 13 e alıcısı hazır 54c verecek oldu almadım. Bilen varsa yazsın 60 66 nın on teker ebatı kaçtır kaç paraya yenilenir
60 66 ne çeker mi düz mü

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.