Satılık Zetor 7441

Ynt: Satılık Zetor 7441

ÇeLişki_37 link=topic=75410.msg889651#msg889651 date=1399802712' Alıntı:
Tam ideal traktör ne büyük ne küçük felaket iş kaçırır bu, Umut abinin dediği distribütör işi olursa bunları peynir ekmek gibi satarlar :)

105 HP 2008 MODEL 0 KM. TRAKTÖR 67 BİN TL! Hemde 2 adet :) Bu traktörler ne hikmetse çamurda batmıyor, by.berk paylaşımlarında var traktör gömülüyor ama gitmeye devam ediyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-2008-zetor-forterra-10641-0-km-de-2-adet-158850485/detay
bu acaba elektronik hi-low mu?

İlandaki görünmüyo hakketen bedavaymışki 1 güne gitti galiba :)

hi-low tam olarak ne bilmiyom ama.. 10641 ' lerde bikaç kademe buçuk var.. 75 tl diye başladı 67 ' e düştü.. 55-60 dedimi alıcısı hazır bekliyo Zetor hastası bi abimiz tetikte..

bu arada sonu 21 diye biterse 4x2.. 41 diye biterse 4x4 ' tür..

yani 6421 (62 bg 4x2 demek)

6441 (62 bg 4x4) demek.. eski seri bu şekilde kodlanmış..

yarın inşallah bizim yeni kasa 7441 ' e (72 bg) 5 ' li pulluk bulamadığımızdan 4/12 takacaz.. bi tanıdık deneyip beğenirse almayı düşünüyo.. şimdiden söyliyim şaşırma dedim 'SERİ 3' ile çekecek dedim... sabah ola hayrola..

köye kadar kendi sürdü.. sesi için kamyon sesi diyo ve seri 3 ' e inanmaya başladı şimdiden :)

yeni kasa 6441 çok zor denk gelir kardeşim.. eğer intercol şart değilse eski kasa daha sık denk gelir.. hem de ucuz..

İstanbulda 6441 ' in bi sonraki çıkanı Zetor 70 var.. tam dediğin gibi 67 bg 4x4 ve tenteli ve 0 km ama 2011 model satılmadıysa 50 tl diyolardı..

Zetorun ebatlarıyla ilgili.. gerçekten farklı bi dizaynı duruşu var.. malzemeden hiç çalmamışlar ve iş makinası tarzında..

ha duruş ebat herşey değil ama bi 62 bg Zetorun yanında 285 MF gerçekten küçük kalıyo.. ayrıca çek çeliği nam yapmış.. sanayilerden halen biçok çek malı torna/takım tezgahı yaygın olarak kullanılmakta..

duruş ebat sesle birleşince kaçın ben geliyom diyo :)

valla biraz duygusal biraz da hobimiz, eğlencemiz oldu Zetor.. batan hidromeği çekmek gibi elimiz ayağımız oldu..

ben demekten millet dinlemekten bıktı :) ama..

1 ayı aşkındır her hayvan pazarı günü sabahtan-öğleye kadar aynı sorulara sıkılmadan cevap veriyoz..

en son işin kolayını bulduk.. SERİ 6 ile gaza HİÇ basmadan ileri geri yapıyoz (ileri daha tatlı gidiyo geride çok ufak bi titreme var)

merak edip serimi-ağımı diye inceleyenler iyice anlasıllar diye..

3300 kg ' lık römorku taktık çok tatlı ufaktan gaza dokunarak yine kalktı.. vesselam. Hepi topu 72 bg yazıyo kafa kağıdında :)

tek kelime ile sıradışı bi makine..

UÖZKAN.77 link=topic=75410.msg889815#msg889815 date=1399840220' Alıntı:
valla biraz duygusal biraz da hobimiz, eğlencemiz oldu Zetor.. batan hidromeği çekmek gibi elimiz ayağımız oldu..

ben demekten millet dinlemekten bıktı :) ama..

1 ayı aşkındır her hayvan pazarı günü sabahtan-öğleye kadar aynı sorulara sıkılmadan cevap veriyoz..

en son işin kolayını bulduk.. SERİ 6 ile gaza HİÇ basmadan ileri geri yapıyoz (ileri daha tatlı gidiyo geride çok ufak bi titreme var)

merak edip serimi-ağımı diye inceleyenler iyice anlasıllar diye..

3300 kg ' lık römorku taktık çok tatlı ufaktan gaza dokunarak yine kalktı.. vesselam. Hepi topu 72 bg yazıyo kafa kağıdında :)

tek kelime ile sıradışı bi makine..
Abi öyle güzel anlatıyorsun şu makineyi bu adamlar Senin hakkını ödeyemez fahri reklamcı gibisin :) yeminle zevk alarak okuyorum yazdıklarını merak duyarak ilgi duyarak makineye :)

sabah 2 bardak cay içip merakla doğru köye/tarlaya gittim..

7441 Zetor.. 4/11 ile (dün 12 demişti 11 ' miş oda başkasından aldığından şaşırmış)..

pulluk en dipte..

düzde: seri 3 ile

tarlanın en sonu tam tepe: seri 2 ' ye düşüyo

bu tarafa doğru: yer yer şaka değil SERİ 4 şle 15 gazda tarla sürdük :)

düşündüğümüz gibi 4 kulak ufak kaldı..

takribi 3 saatte 20 dekar yer sürmüş.. ilk defa bu kadar derin sürdük dedi..

kullanan çekiş için tam not verdi.. şimdi akşama yakarı ölçcez bakalım hayırlısı..

dün 12 km yolda tam gaz ile köye kadar 5 litre yakmış..

Cll_ford link=topic=75410.msg889622#msg889622 date=1399797083' Alıntı:
UÖZKAN.77 link=topic=75410.msg889749#msg889749 date=1399831954' Alıntı:
İlandaki görünmüyo hakketen bedavaymışki 1 güne gitti galiba :)

hi-low tam olarak ne bilmiyom ama.. 10641 ' lerde bikaç kademe buçuk var.. 75 tl diye başladı 67 ' e düştü.. 55-60 dedimi alıcısı hazır bekliyo Zetor hastası bi abimiz tetikte..

bu arada sonu 21 diye biterse 4x2.. 41 diye biterse 4x4 ' tür..

yani 6421 (62 bg 4x2 demek)

6441 (62 bg 4x4) demek.. eski seri bu şekilde kodlanmış..

yarın inşallah bizim yeni kasa 7441 ' e (72 bg) 5 ' li pulluk bulamadığımızdan 4/12 takacaz.. bi tanıdık deneyip beğenirse almayı düşünüyo.. şimdiden söyliyim şaşırma dedim 'SERİ 3' ile çekecek dedim... sabah ola hayrola..

köye kadar kendi sürdü.. sesi için kamyon sesi diyo ve seri 3 ' e inanmaya başladı şimdiden :)

yeni kasa 6441 çok zor denk gelir kardeşim.. eğer intercol şart değilse eski kasa daha sık denk gelir.. hem de ucuz..

İstanbulda 6441 ' in bi sonraki çıkanı Zetor 70 var.. tam dediğin gibi 67 bg 4x4 ve tenteli ve 0 km ama 2011 model satılmadıysa 50 tl diyolardı..

Zetorun ebatlarıyla ilgili.. gerçekten farklı bi dizaynı duruşu var.. malzemeden hiç çalmamışlar ve iş makinası tarzında..

ha duruş ebat herşey değil ama bi 62 bg Zetorun yanında 285 MF gerçekten küçük kalıyo.. ayrıca çek çeliği nam yapmış.. sanayilerden halen biçok çek malı torna/takım tezgahı yaygın olarak kullanılmakta..

duruş ebat sesle birleşince kaçın ben geliyom diyo :)
abi linki güncelledim http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-zetor-7441-2009-model-164152747/detay

bizimkinin ikizi.. yalnız saati 800 fazla.. bide burun ağırlığı 2. tip bizdekinden bi karış uzun ama bunlarda 50 ' şer kg..

diğer yerleri hep aynı bizde çorumda bulduk zaten.. temiz duruyo bi sıkıntısı yoksa 32-33 tl ' ye alınır.. 5/12 ile direk dal tarlaya :)

alırsan;

ilk iş kazma sapı gibi dümdüz duran vitesi.. kaportacıda ortadan ısıttır eline göre tatlı eğdir..

bizimki gibi iptal edilmişse akü şalterini tekrar yaptır

öne 2 adet boynuz yaptır.. :)

UÖZKAN.77 kardeş sungurludaki bu 7441 yeni kasa mı eski kasa mı ikisinin arasındaki farklar neler sen zetor konusunda oldukça bilgilisin gördüğüm kadarıyla tebrik ederim seni ve benide zetorcu yapacan bu gidişle... telini aldım bu konuyla ilgili arada sırada rahatsız etsem seni sakıncası olurmu şimdiden tskler...

0537 4170269 elimden geldiğince yardımcı olurum:)

sungurludaki 7441.. en yeni değil ama yeni kasa.. uzay kasa diyolar.. konya fuarı dönüşü bu motora durup baktık.. daha sonrada tanıdıklar vasıtasıyla soruşturduk.. forumdan osman düşünüyodu peşin para olmayınca olmadı..

bildiğimiz kadarıyla kazası belası yok.. satılış hikayesi; adam verip kabinli 105 tümo almış galiba.. yani kabin ve klima yok diye satılmış.. çorumda zetorcu yılmaz usta var.. o ' na sorduk bişeyi yok temiz dedi..

bu 7441 için temizse şunu söyliyim;

6x2 vites 12 ileri 12 geri.. turbo+intercol.. 4 silindir.. bunlar kısa teknik verileri..

geleleim gerçek hayata.. biçok motorun sadece kelle olarak son vitesle bitiremiyeceği hem virajlı hem oldukça rampa bi yeri.. 3-5 km yolu.. arkasında 3 küsür tonluk römorkla SON-SERİ 6 ile bizzat sürdüm bitirdim.. ilk almıştık amacım denemek son limitini görmekti.. rampanın sonunda motoru durdurup alnından öpesim geldi:)

ne ayılır ne bayılır basıyon gidiyo basıyon duruyo.. bildiğin kütük gibi motor..

kabinsiz 30 km.. ağır devirli.. 72 bg ama.. gözümde ağır işte bizdeki seri devir 90 ' lıktan daha güzel bi motor.. 6 tona yakın 90 ' lık o rampayı o şekilde seri6 ile bitiremez denedim.. anca kelle olarak bitirebiliyo.. römork olsa seri 5 ' e düşer..

üstte yazmışım.. burda seri 6 ile ileri geri yapıyoz.. millet seri mi takviyemi diye bakıyodu..

seri 5 ile zınk diye kalkar gider öyle bi motor..

90 ' lık seri 4-5-6 yapıyoz.. bunlar 5-6 tamam..

özetle; sürekli ağır nakliye 10-15 ton yük çekme.. veya.. sürekli pulluk işi olana yarar.. ama getir götüre, ara işlere yaramaz..

30 km ağır seride ön fren YOK ama ağır işlerde ve pullukta 40 km lik hızlı seriden daha iyi anladığım kadarıyla ve ön fren olmaması büyük bir dezavantaj mı tsklerr...

şu römork as950 ' den az değil fazla hacimli.. yanıma oturan tarla sahibi; bunu böyle doldurduk ama kayışkıran rampasını çıkacak mı? dedi.. bi deneyelim dedim:) seri 5 ile bitirdi.. arkadaşa anlattım ağır 5 olmasın karıştırma dedi.. başka birine anlattım römork boş muydu dolu muydu dedi:)

şimdi gelelim rampanın inişine.. evet 30 km ' de önde fren yok.. seri 6 ile inişe geçtim bu yükle.. 3-5 km iniş.. tatlı tatlı sürekli fren istedi.. aldın seri 5 ' e kendi halinde ve hızlıca indi..

bu ağır devirde 1 vites inince takviyeye takmış gibi çekişde-frende artıyo vesselam..

15-20 ton kumu/toprağı seri 6 ile kamyon gibi götüren 90 ' lığa 10 üzerinden 10 verdim o zaman.. bu ağır devir 7441 ' e ise 10 üzerinden 11 vesselam:) bunun 72 bg ama ağır devirli olması 87 bg olan 90 ' lığın seri olması.. bu aradaki 15 bg ' i kapatıyo..

ama uzun yolda bayabilir.. arkasında 15 ton yük varkende yokkende aynı gidiyo.. kelle olunca sıkılıyo insan..

aynı yüklü römorku aynı rampada aynı vitesle bitirdiler.. çok denedik..

fotoğraflar/videolar hep forumda.. youtube.. zetor/bayburt yazınca çok var..