İŞTE CLAAS SİLİVRİ TARLA GÜNÜ (KANOLA HASAT GÜNÜ) 2008...!!!!

Ynt: İŞTE CLAAS SİLİVRİ TARLA GÜNÜ (KANOLA HASAT GÜNÜ) 2008...!!!!

-silivrilimeriç- link=topic=8459.msg89258#msg89258 date=1225173835' Alıntı:
Pulluk ben kullanıyorum ben o gün kanola hasadından sonra anız sürümü yaptım pullukları sonuna kadar saldım çekmesinde hiç bi problem yok..Kuraktada tarla sürdüm tavdaykende resimleri var ama ilerleyen zamanlarda paylaşcam o zaman görürsün...Şimdilik bunlarla idare et ilk resimde kurakta yaptığım sürüm ikincisi ise tavlı yerde yaptığım sürüm videolarıda var....Tahtaların üstünden çıkan toprakları görürsün umarım....

Bu anızı bu derinlikte sürerken hız kaç km idi?

-silivrilimeriç- link=topic=8459.msg89200#msg89200 date=1225138165' Alıntı:
Ooo sen Silivri ' de geçiyon bizi görmüyon.. ;D Silivri merkezdeki Bp ' nin tam yanındaki dükkan bizim Gübre Bayii...Birde Silivri ' den çıkışta Maxi ' ye doğru sağlı sollu tarlaları biz ekiyoruz...
mxiyede gitmiştik haa.... bir daha kine size ulaşmaya çalışrım...

pamukçu kardeşim herşey ortada...ares o pulluğu yiyip bitiriyor fazla söze gerek yok...o pulluğu çekmek her traktörün harcı değil... bunuda unutma...

xq288 link=topic=8459.msg89459#msg89459 date=1225213851' Alıntı:
pamukçu kardeşim herşey ortada...ares o pulluğu yiyip bitiriyor fazla söze gerek yok...o pulluğu çekmek her traktörün harcı değil... bunuda unutma...
Benim söylediğimde tam olarak senin yukarda söylediğin,(o pulluğu çekmek her traktörün harcı değil...) 116 hp ' nin neler yapıp neler yapamayacağını iyi bilen biriyim ben...

pamukçu link=topic=8459.msg89483#msg89483 date=1225216032' Alıntı:
Benim söylediğimde tam olarak senin yukarda söylediğin,(o pulluğu çekmek her traktörün harcı değil...) 116 hp ' nin neler yapıp neler yapamayacağını iyi bilen biriyim ben...

Bu derinlikteki hızı 7 ile 9 arasında değişti ortalama 8 ' di....Ya daha ne olsun 116 beygir bir traktör 1 tonluk 5 metre boyunda dev gibi bi sabanı çekiyor sorunsuz..Her marka değil ama çoğu markanın 116 hpsi bu pulluğu biraz zor çeker.....

pamukçu link=topic=8459.msg89483#msg89483 date=1225216032' Alıntı:
ben yada biz sana az yada çok biliyorsun gibi bir kavram sunmadık....o traktör her şartta o pulluk çeker....adamın kanıtı var sen hala çekemz zorlanıyor..hangi (110 ila 120 hp) arası traktöre 6lı 16 ile 8-10 km-h ile giderken gördün...

xq288 link=topic=8459.msg89649#msg89649 date=1225228299' Alıntı:
ben yada biz sana az yada çok biliyorsun gibi bir kavram sunmadık....o traktör her şartta o pulluk çeker....adamın kanıtı var sen hala çekemz zorlanıyor..hangi (110 ila 120 hp) arası traktöre 6lı 16 ile 8-10 km-h ile giderken gördün...

Ben de buna inanmıyorum demedim zaten... bunu tam olarak o görüntülerden anlayamıyoruz... bazen pulluk gerçekten sıva gidiyor... anızdaki fotoğraftaki gibi değil tahtaların gömülmesi... bir iki yerdede ses çok düşüyor, arkadaşın dediği gibi 10 km nin de üzerine çıktığı zaman olabilir... asla gösterilen performansı karalamak gibi bir niyetim yok... söylendiği gibi yeni videolarla durum daha netleşebilir... Ben ekipman büyüklüğünün çok doğru tespit edilmesine inanıyorum sadece...bu çok önemli...

cok yorum yazılmış ama bazıları pullugun büüyük veya motorun cekmekte zorlandıgını söylemişler onlara sunu söyleüyorum sizde böyle bi tarlaya kuru bi tarya gidin takın pullunuzu 6 lı 16 numarayı bundan daha iyisini yapa biliyosanız ekleyin bizde görelim adam ne güzel acıkca cekmiş koymuş vidioları masallah güzelde motoru var bize düşen güle güle kullan demek kalır motoru cekiyomuş kalıyomuş bizi ilgilendirmez o onun sorunu ama görülen köy kulavuz istemez helal olsun arese ve alipaşalıerkana...

paylaşim için teşekkürler
pulluk yakışmiş cantlar kırmızı pulluk ta aynı
güzel kareler yakalamısın
116 bg motorun tekeri ufak olmuş gibi önler

Ben Erkan Kardeşin söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Hem Erkan kardeşi çok önceden tanıyorum. Eğriye eğri, doğruya doğru diyen, fanatikliği olmayan bir kardeşimdir. Hem de aynı konuda benzer bir tecrübesi olan biri olarak bunu söylüyorum. Biz de de 5 li 16 no pulluk var. Bu pulluk aynı zamanda ayarlanabilen bir pulluk. Yani pistonla araları açılıyor. Açıldığında da aralar 20 no pulluk kadar yer götürüyor. şimdi sıkı durun: Ben bu pulluğu 90 bg lik bir traktöre takıldığını ve bu traktörün yaklaşık 30 cm derinliğinde yer sürdüğünü gördüm. 90/5 eşittir 18 beygir. 18*6 ise 108 bg yapar. Ama bu traktör 116 bg ise demek ki bu traktörün bu pulluğu çekmesinde hiç bir problem yok. Matematiksel bilgiler kabaca da olsa bize bazı bilgiler veriyor. Tabii her zaman tarımda iki kere iki dört etmez. Ama mevcut ve aynı şartlarda bu doğrudur denebilir. O yüzden bu tartışmada çeker çekmez tartışması yanlış. Kardeşimiz fotosunu çekmiş videousunu çekmiş bir güzel de ispatlamış. Eleştiren arkadaşlar da bunu yapamadığını ispatlasınlar diye düşünüyorum. Bu arada Erkan kardeş, Harika bir çalışma olmuş yine. Sen tartışmalardan uzak bir şekilde işini yap, yani yine bizimle bu güzel verileri paylaş.

diomedes link=topic=8459.msg101836#msg101836 date=1227954084' Alıntı:
Ben Erkan Kardeşin söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Hem Erkan kardeşi çok önceden tanıyorum. Eğriye eğri, doğruya doğru diyen, fanatikliği olmayan bir kardeşimdir. Hem de aynı konuda benzer bir tecrübesi olan biri olarak bunu söylüyorum. Biz de de 5 li 16 no pulluk var. Bu pulluk aynı zamanda ayarlanabilen bir pulluk. Yani pistonla araları açılıyor. Açıldığında da aralar 20 no pulluk kadar yer götürüyor. şimdi sıkı durun: Ben bu pulluğu 90 bg lik bir traktöre takıldığını ve bu traktörün yaklaşık 30 cm derinliğinde yer sürdüğünü gördüm. 90/5 eşittir 18 beygir. 18*6 ise 108 bg yapar. Ama bu traktör 116 bg ise demek ki bu traktörün bu pulluğu çekmesinde hiç bir problem yok. Matematiksel bilgiler kabaca da olsa bize bazı bilgiler veriyor. Tabii her zaman tarımda iki kere iki dört etmez. Ama mevcut ve aynı şartlarda bu doğrudur denebilir. O yüzden bu tartışmada çeker çekmez tartışması yanlış. Kardeşimiz fotosunu çekmiş videousunu çekmiş bir güzel de ispatlamış. Eleştiren arkadaşlar da bunu yapamadığını ispatlasınlar diye düşünüyorum. Bu arada Erkan kardeş, Harika bir çalışma olmuş yine. Sen tartışmalardan uzak bir şekilde işini yap, yani yine bizimle bu güzel verileri paylaş.

Bende biliyorum pulluğun ayarlandığını ama bu pulluğun aralarıda 16 numara çim payıda 16 numara....Yani 90 bg bi traktörün çekeceği pulluk değil................

30 yaşındayım daha önce claas marka sadece biçerdöver gördüm yıllarca at gözlüğü giyip hiç sağa sola bakmadan reşat altını diye bize yutturulan traktörlerin fabrikası battıktan sonra gözümüz biraz açıldı beni mazur görün ben daha önce bu sitedeki traktörlerin birçoğunu görmedim bile ve ilk defa claas marka görüyorum bizim en cok kullandığımız 45-80 hp arası traktörler bizim için en ideali claas serisinin bu hp aralığında traktörü varmı